Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jellemző nagyon sok...

Miért jellemző nagyon sok nőre, hogy elszórják az összes pénzük?

Figyelt kérdés

Járvány kapcsán jutott most eszembe. Ismerősi körben sok haverom barátnője csinálja azt, hogy minden pénzüket elköltik bulikára hétvégente, rosszabb esetben hitelre vesznek meg dolgokat. Most ebben a rendkívül válságos helyzetben persze hallom a sirámokat, hogy nem tudja a következő havi albérletét sem fizetni. Ilyenkor vagy marad az, hogy ismét a férfi fizet, vagy hazamennek a családhoz, akik bármikor megsegítik őket pénzzel.

Szerintem ez nagyon nagy baj. Én nem lennék együtt olyannal, aki nem képes bánni a pénzzel, és mondom, tisztában vagyok vele, hogy nem mindenkire jellemző, de azt látom, hogy ez gyakorlatilag általános felnőttnek mondható 30-as nőknél is.


2020. márc. 23. 15:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%

Nem általánosítható a dolog. Persze én is ismerek plázacicákat, akik elverik havonta ruhakollekcióra, szolira, műkörmösre, smink meg szépítkezőcuccokra a lóvét, de az ilyenekkel nem lehet mit tenni. Utána meg megy a siránkozás: "borzalmas hogy nem lehet megélni" (300 feletti keresettel)...

Az, hogy miért jellemző rájuk: gondolom a mának akarnak élni, boldogságot, lelki kielégülést remélnek attól, ha a pénz kiadásával vágyaikat beteljesíthetik.

2020. márc. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Sunshinedoll ***** válasza:
62%

Mert fogyasztói társadalomban élünk, ami a nőknek különösképpen szereti megmondani, mit kell venni és miért. Nyilván, van az a nő, aki tényleg elhiszi, hogy ettől lesz jobb élete vagy ettől lesz boldogabb, vagy annyira kiüresedett érzelmileg, hogy másban sem lát örömet.


Ettől függetlenül én főleg pont, hogy férfiakon látom a költekezést inkább. Lehet, hogy mi nők sokat (=gyakrabban) vásárolunk, de azért általában ésszel tesszük, a férfiak meg olyan f-sságokat képesek megvenni 20-szor annyiért, mint mi cipőket, hogy őrületes.

Nekem sok exem felelőtlenül szórta a pénzét, ha volt neki, ha nem, ebből elegem is lett belőlük. Én pl. lehet, hogy kiadok egy cipőre 70 ezer forintot, de sose gatyásodtam le úgy, hogy egy ebédet ne tudjak magamnak venni, pedig láttam már példát férfinél nem egyet ilyenre, és nem azért, mert nem volt munkája vagy váratlan kiadása lett, hanem mert idiótaságra szórta el a pénzét, amivel okosabban is bánthatott volna.


Apámon is látom, hogy ilyen típus. Unokatesóm párja is. Nagybátyám is, és ha nem lennének körülöttük nők, akik helyre rakják őket, már rég az utcán lennének, mert egy számlát nem tudnának kifizetni.

2020. márc. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%

Én inkább a férfiaknál látom ezt. Minden szarra meghívogatnak mindenféle söpredék nőt, mindenkit elhívnak randira alaptalanul, fizetnek a társkereső prémium részéért, túlárazott kocsikat és műszaki cikkeket vesznek fölöslegesen, túlárazott cipőket és kiegészítőket... A prostikról meg aztán ne iy beszéljünk. Nem tudom, mióta van aranyból a p!na, de mostanában sokat szánakozom azon, hogy mennyi pénzt képesek a farkukra és annak meghosszabbítására költeni egyesek. Ennyit egy nő sem fizetne fordítva egy férfiért.


A nők is, de ez inkább emberi probléma, mintsem női vagy férfi. Sok embernek nincs pénzkultúrája, nem tanult meg spórolni, folyik ki a kezei közül a pénz és csodálkozik, hogy miért nem jut egyről a kettőre.

2020. márc. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem fugg a nemektol. En is ferfibol ismerek ilyet sajnos. Meg a sajat csaladja, gyermekei megelheteset is kepes veszelyeztetni.
2020. márc. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%
Én inkább férfiaknál látom ugyanezt. Mindig van vmi értelmetlen hobbi, felesleges buli. A nők jobban tudnak spórolni
2020. márc. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
70%
Biztosan meglep téged, de statisztikailag a magyar nőknek több az egy főre jutó megtakarítása, mint a férfiaknak. Nyilván nagy az egyedi szórás és te pont a rossz példákat látod.
2020. márc. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Nálunk a feleségem kezeli a pénz nagy részét, de látom, mit csinál. Van egy keret havonta, amiből mindenki szabadon gazdálkodik (50-50), a többi megy közösbe, amiből ételt veszünk és számlákat fizetünk meg egyéb dolgokat, ami a közös élettel kapcsolatos, a maradékot meg félretesszük.


Mióta a közös részt a feleségem kezeli, 100-150 ezerrel többet teszünk félre havonta. Én nem tudom, hogy tud 2-3 ezer forintból olyan kajákat rittyenteni, hogy ketten jóllakunk, ráadásul egészséges is, de abban biztos vagyok, hogy mikor én intéztem a bevásárlást, napi 8000 ft alatt nem jöttem ki még a boltban... Mióta fizetésemelést kapott, úgy kezeli, mintha nem lenne és a különbözetet rakja el folyamatosan. Pedig vesz ruhákat, sminkel, költ magára ő is. De amíg azt látom, hogy több pénzünk marad így, ráadásul meg sem érzem magamon, hogy spórolunk, addig szó nélkül rábízom ezt a részt. Látványosan jobban ért a spóroláshoz, eltanulta anyósomtól, hogy hogyan kell kevés pénzből jól élni.

2020. márc. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
28%

A nők szeretnek mellébeszélni -mint látható az előbbi hozzászólásokban-, pedig jóval többet költenek magukra mint a férfiak.


Az igazság az, hogy az összes hirdetésnek a 80 %-a eleve a nőket célozza meg, mivel sok családban kizsarolják a férjüktől, hogy közös legyen a bankszámla ill. hogy eleve ők kezeljék a pénzüket.

Bizonyítékul szinte minden háztartásban meg lehet nézni, hogy pl. mennyi helyet foglal el egy átlagos fürdőszobában a férfinek ill. mennyit a nőnek a dolgai.

De ugyanez vonatkozik a ruhák vagy a cipők mennyiségére is.

Arról nem is beszélve, hogy nem a férfiak járnak el kéthetente fodrászhoz, sminkeshez, vagy műkörmöshöz és nem ők vásárolnak hajfestékeket, szépítő- ill. illatszerhegyeket a DM.-ben vagy a Rossmannban...stb...stb...


A férfiak inkább autóra vagy műszaki dolgokra költenek, viszont sokkalta családcentrikusabbak, hiszen pl. az autót az egész család használja, vagy ha vesznek egy tv-t, az egész család nézi.

Egy nő viszont bármikor elkölti egy autó árát a saját műmelleire.

Igaz, azt már nem csak a család nézi...


[link]

2020. márc. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
60%
Mer királynőnek érzik magukat.
2020. márc. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Mostanában az autómra szórom el a pénzem nagy részét, de nem bánom. Rajta kívül a gyerekem a másik pénznyelő, de azt sem bánom, ha megveszem neki, amit nagyon szeretne és épp belefér a keretbe. Két fizuból élünk, szóval ha én nem megyek mínuszba (és sosem szoktam), akkor már jók vagyunk. 36N
2020. márc. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!