Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te különlegesnek tartod magad?

Te különlegesnek tartod magad?

Figyelt kérdés
Minap egy nárcisztikus személyiség tesztet töltöttem ki, ok nélkül, főképp unalomból. Érdekes kérdések voltak benne például, hogy befolyásos ember vagyok e, avagy sem. Volt egy kérdés amin igazán elgondolkodtam. Különlegesnek tartod magad, vagy nem tartod magad se rosszabbnak se jobbnak mint mindenki más? Elsőre azt mondtam, hogy persze, különleges vagyok. Sok mindent tanultam már, érdekes gondolataim vannak vagy valami. Ezután elgondolkodtam, hogy valószínű mindenki másnak is ugyanolyan érdekes gondolatai vannak. Lehet, hogy amikre én gondolok mindenki más is ugyanúgy gondolt. Végülis soha nem tudni. Persze erre is biztos sokan rájöttek már. :D De mégis, nem látja minden ember különlegesnek magát? Hiszen csakis a saját gondolataidat tudod, csakis saját magadat ismerheted meg igazán. Kiderült, hogy nem. Megkérdeztem egy barátomat és azt mondta, hogy egyáltalán nem érzi magát különlegesnek. Lehet, hogy ennek köze van a némi önbizalomhiányához, de lehet, hogy igazából minden normális ember ugyanígy gondolja. Szóval ennek a történetnek kb semmi értelme nem volt, a lényeg, hogy kiváncsi vagyok, hogy te különlegesnek gondolod e magad és miért igen vagy nem. Köszönöm az olvasást :)

2020. ápr. 26. 02:51
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ember és helyzetfüggő. Az is, hogy ki mit gondol magáról.

Én alapvetően mindig átlagos akartam lenni. Suli, barátok, család, meló, szóval egy átlagos élet. Aztán a környezetem visszajelzései alapján rájöttem, hogy nem vagyok átlagos. És így szívok.

2020. ápr. 26. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
100%
2020. ápr. 26. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Alapvetően mindannyian egyediek és megismetelhetetlenek vagyunk, ezáltal különlegesek is. Persze vannak olyanok is, akik valamiben kiemelkednek a tömegből(pl tudósok, művészek stb).


Engem is szoktak különlegesnek(vagy inkább furanak) tartani mert pl nem tudnak kiigazodni rajtam olyan összetett vagyok.


Egyébként a nárcisztikusoknal az a baj, hogy ott már atesik az ember a ló másik oldalára. A különlegesség érzés már inkább öndicsőítés egy undorító stílusban. Ők a többi embert akkor is lenezik, ha amúgy ő se ért el semmit.

2020. ápr. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Sunshinedoll ***** válasza:
86%
Abból a szempontból igen, hogy senki nem pont ugyanolyan, mint én, senkinek nincs ugyanolyan stílusa, ugyanolyan gondolatai, ugyanolyan külseje, ugyanolyan értékei, személyisége, de se jobb se rosszabb nem vagyok másnál.
2020. ápr. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én régebben különlegesnek éreztem magam. Őszintén szólva hiányzik az az állapot, sokkal motiváltabb tudtam lenni, sokkal fontosabbnak tűnt, hogy mi történik velem. Ebből arra gondolnék, hogy valamilyen szinten fontos, hogy különlegesek legyünk önmagunk számára. (Természetesen nem a nárcizmusig elhajlásra gondolok.)


De már nem tudom magam különlegesnek érezni. Egy hatalmas bolygón száguldunk a világűrben, a semmiben, majdnem 8 milliárd embertársunkkal. Mindenkinek vannak érzései, érdekes gondolatai, mindenki szeretne valamit, törekszik valamire. Mindenkinek vannak erősségei és gyengeségei. Nem érzem, hogy kitűnnék bármiben is.

2020. ápr. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig törekedtem arra, hogy különlegeset hozzak létre.nekem ez fontosabb. (Művész vagyok vagy miféle) de magamat inkább különcnek tartom és emiatt különlegesnek. Én igent töltenék ki a tesztben.
2020. máj. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért, de utolsó, melyik művészeti ágban alkotsz?


(egyébként hogy válaszoljak a kérdésre: csomó ideig én is annak tartottam magam, de talán ez csak hiúság? nem tudom...)

2020. máj. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes, mert sokáig én is azt hittem hogy mindenki úgy gondolkodik mint én. Nemrég derült ki számomra, hogy nem mindenki érzi magát "különlegesnek" vagy "többre hivatottnak". Sokszor éreztem úgy hogy jobb ötleteim vannak mint másoknak a közelemben, vagy jobb érzékem van valamihez. Azt hittem, hogy ez természetes, és ettől nem vagyok más, de rájöttem hogy nem az. Rengetegen vannak, akiknek rendben van hogy boltban, gyárban dolgozzanak, családot alapítsanak, és ez elég, és erre is vágynak. Azt hittem, hogy ők csak lemondanak valamiről, de ha beszéltem velük kiderült, hogy ők igazából ennyit akarnak, nem is vágytak többre mert nem volt szakképesítésük vagy különleges tehetségük, nem akartak máshogy kinézni, többet hozzáadni valamihez. Mondjuk ez lehet hogy nekem azért furcsa, mert nem értem hogy az milyen. Egész életemben tudtam hogy nem fogok "átlagos" munkát végezni, hanem mindig valami különleges és kreatívat, mert ehhez van tehetségem, és persze így is lett végül.

Az is furcsa volt számomra, hogy vannak emberek akik a való élettel álmodnak, eddig azt hittem az természetes hogy mindenki valami fantáziadús képzeletvilággal álmodik, továbbá az is újdonság volt, hogy vannak emberek kisebb érzelmi spektrummal, és az örömöt és a szomorúságot is csak közepesen élik meg. Amíg én sírva, nevetve tudok örülni, ők legjobb esetben mosolyognak, és belül örülnek. Nekem ez is új volt :D

2020. máj. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

szerintem mindenki különleges ezért senki sem különleges :D

azt, hogy mások mit gondolnak, arról fogalmam sincs

2020. máj. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
43%

Utolsó, szerinted Einstein nem volt különleges? Mozart nem volt különleges?

Fura, én is különlegesebbnek tartottam magam régen, de az biztos, hogy eltérek az átlagtól.

2020. máj. 25. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!