Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek tobbsege miert...

Az emberek tobbsege miert ennyire irracionalis manapsag?

Figyelt kérdés

Ugye felroppent a hir, hogy meghalt Kim Jong Un es a huga veszi at a poziciojat: azota mast sem latok Twitteren, minthogy az ottani felhasznalok tobbsege egy emberkent allt be moge, feminista ikonnak nevezik, “kiralynonek” - elmondasuk szerint azert, mert jol nez ki es “dughato”. Par amerikai (ertelmisegi) kozszereplo meg meg is dicserte E. Koreat, hogy hat ez igen, innen is latszik, hogy fejlettebbek, mint Amerika.

Nem politizalni szeretnek, viszont evek ota tele van az internet ott keszult dokumentumfilmekrol, riportokrol amik bemutatjak az orszag politikai helyzetet es a Kim dinasztia “valodi arcat”. Most pedig az ezerszer demokratikusabb orszagok nepei irigykednek egy ilyen helyzetu helyre, kizarolag azert, mert egy elegans, csinos no kerulhet vezeto pozicioba? Mindezt ugy, hogy a sajat orszagaikban a legkisebb visszaeles eseten is mar rogton levaltast kovetelnek.

Erdekel, hogy mi lehet ennek az oka - de nyilvanvaloan nem szeretnek politikai vitat, egyszeruen csak erdekel, hogy masok hogy velekednek errol.


2020. ápr. 26. 16:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Az emberek régen se voltak racionálisabbak.

Kétlem, hogy ugyanazok az emberek tartanák feminista ikonnak, akik közben dughatónak nevezik.

Twitteren azért nem a többségi társadalom véleményét lehet olvasni, hanem egy szűk, hangos, polarizált rétegét, konzervatív és liberális oldalról egyaránt.

Én úgy vettem észre, hogyha az emberek egy problémára fókuszálnak csak nagyon, pl nő-e az elnök amerikában, akkor hajlamosak csőlátással csak ezt nézni más helyeket, mindenféle kontextus nélkül, mert nem elképesek elvonatkoztató a saját éncentrikus világképüktől és belegondolni, hogy egy társadalomnak esetleg teljesen más szintű problémái is lehetnek. Pl Pakisztánnak volt már női miniszterelnöke, viszont szerintem minden értlemes ember egyetértene, hogy nem a legjobb hely a világon nőként élni. A twitterezők ezt szemmel láthatólag nem látják be.

2020. ápr. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ezt irracionálisnak nevezném, inkább segghülyének. Egy dinasztia uralkodásának nem sok köze van a feminizmushoz.


A férfiak meg mindig kiábrándítanak ezzel a dugható dumával, "követem a finn miniszterelnököt, mert cukika".

2020. ápr. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!