Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érettségin mennyire megengedet...

Érettségin mennyire megengedett az intubátor használata?

Figyelt kérdés

Sajnos én nagyon izgulós fajta vagyok, rühellem a vizsgákat, fellépéseket, mindent ahol szerepelnem kell. Eddig ezeket általában el is tudtam kerülni, viszont az érettségit nem tudom. Hallottam ilyen rémhíreket tanáraimtól, hogy az izgulósok között nem ritka az eszméletvesztés. Arra gondoltam, hogy ez velem ne történhessen meg, nagyapámtól kölcsön kérem a régi intubátor készülékét és azon keresztül folyamatos oxigénellátást biztosítanék az agynak. Annyi a gond vele, hogy a gépezet nem valami kicsi. Súlyra kb 5 kg lehet, de nagyságra nem kicsi viszont elférne ott szerintem. Kérdésem az, hogy mennyire engedélyeznék ennek használatát a vizsga során? Mielőtt valaki ezzel jönne, tisztába vagyok vele, hogy el lett törölve a szóbeli, de olyan tantárgyból vizsgázom ahol csak szóbeli rész van.

Válaszokat előre is köszönöm! :)



2020. ápr. 27. 23:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
63%
Nem azért ájul el valaki stresszes helyzetekben, mert ne jutna a szervezete elég oxigénhez. Szívhatsz akármennyi oxigént, ha "idegállapotban vagy", nem fog segíteni. Inkább csak kiröhögteted magad a többiekkel, ha becipelsz egy fél kórtermet az érettségire. Kb ugyanannyira stresszes egy szóbeli vizsga, mint egy felelés, sőt, még kevésbé, mert itt nem váratlanul, esetleg felkészületlenül szólítanak, hanem előre tudod a tételeket (már ha készültél). Esetleg reggel dobj be egy felest otthon (csak egyet!), ha ennyire nem bírod a stresszt.
2020. ápr. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
46%

Ha most érettségizel akkor megnyugodhatsz nem lesz szóbeli. De amúgy is túl nagy feneket kerítenek neki. Persze akkor mi is paráztunk, de felesleges volt. Amennyiben nem emeltszintezel olyan tanárok lesznek bent, akiket ismersz. Hidd el nekik is lenne jobb dolguk, mint beszart diákokat hallgatni egész nap. Általában segítőkészek, nem az a céljuk, hogy megbuktassanak. A másik, hogy ha nem mész egyetemre, akkor kb tök mindegy milyen eredménnyed lesz, mert sehol nem nézik.

Az OKJ-n hogy óhajtasz szakvizsgázni?

Szóval felesleges körítés, hogy te oxigénpalackkal játszod a drámakirályt. Max kiröhögteted magad.

2020. ápr. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

#9 De, megfordult már a fejemben ez is, hogy sürgősségiseket rendelek ki csak nincs ilyen ismeretségi köröm..


Valaki említette a felest, azt még lehet átfontolom. Az engem valóban el szokott lazítani. Csak attól azért tartok, nehogy megérezzék rajtam és ezért megbuktassanak.


De amúgy köszönöm a válaszokat! :)

2020. ápr. 28. 09:29
 14/21 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem te egy kicsit paranoiás vagy, inkább pszichológus kellene neked. És ezt komolyan, minden rosszindulat néllül mondom. :)
2020. ápr. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
33%
Kedves kérdező, én tavaly érettségiztem, és én is nagyon izgulós voltam. De amint megkaptam a lapot lenyugodtam, és arra koncentrátam, hogy legjobb tudásom szerint megoldjam, és szerintem ez veled sem lesz másképp. Ne félj ennyire tőle, nem lesz semmi baj. Szóbelin ahogy olvastam, lesz neked, ott meg fogsz kapni egy lapot, (kivéve ha a tantárgy nyelv) és leírod, lesz bőven időd, aztán ott lesz segítségedre a lap. Szóbelin csakis a vizsgáztató tanároddal fogsz kommunikálni, ha látja hogy megijedtél akkor mindent el fog követni, hogy segítsen. De tényleg ne vedd ennyire komolyan. Biztosan minden rendben lesz. Ha van még kérdésed írj nyugodtan priviben. :)
2020. ápr. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
59%
Szia, én is most érettségizek. Nekem a cukrom szokott leesni. Ne aggódj, ha felhívod a tanárok és a vizsgabiztosok figyelmet erre, akkor nem fognak bamulni. Barátnom is izgulos, angol szobelin rá se néztek, kiment egy csomo tanár. Szerintem ha nem veszed fel a szemkontaktust, és tudják az okát nem lesz baj. Én irasbelitol is nagyon félek, viszek be szőlőcukrot, meg levendulas testpermet nálam lesz, nyugtató hatású elvileg. Viszek be egy kabalat és befujom vele. Semmi baj nem lesz, ne stresszeld magad. Készülj fel amennyire tudsz, de lesz ami lesz alapon menj be. Ha eddig eljutottal baj nem lehet. Sok sikert kívánok a vizsgadhoz, ügyes leszel.
2020. máj. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Beszerezted a lélegeztetőgéped? :DDD
2020. máj. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


#17 Nem viszek magammal, mert olyan eszköznek minősül amit csak úgy nem lehet bevinni. Megkérdeztük, orvosi engedély kell minden egyéb ehhez hasonló egészségügyi szerkentyű igénybevételéhez érettségin.


#16 Sok sikert kívánok neked is :)

Illetve mindenkinek aki hétfőtől vizsgázik :)

2020. máj. 2. 12:07
 19/21 anonim ***** válasza:
Húha akkor mi lesz. Hogy fogod kibírni a szörnyű napokat. Bele se merek gondolni.
2020. máj. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
#19 Írásbelik nem zavarnak. Szóbeli reggelén meg majd kiderül, hogy érzem magam. Másnem beveszek egy szem Xanax-ot.
2020. máj. 2. 18:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!