Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek negatív tulajdonsá...

Szerintetek negatív tulajdonság, ha járok edzeni, de nem célom semmilyen komoly eredmény elérése?

Figyelt kérdés

Pár éve járok edzeni, fejlődtem azalatt, de látványos eredményt nem értem el, nem követek semmilyen edzéstervet, és étrendem sincs, szimplán heti pár (2-3) alkalommal lemegyek a konditerembe, hogy átmozgassam magam.


Nem is áll célomban komolyabban belevágni, azért csinálom ezt, mert nincs egyetlen sport sem, ami kicsit is felkeltette volna az érdeklődésem, ez pedig viszonylag gyorsan letudható, és nem jár komolyabb kötelezettségekkel.


2020. ápr. 28. 09:45
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem okos dolog céltalanul csinálni bármit is. Ha van célod, van terved, ugyanannyi munka mellett sokkal többre viheted. Pár év alatt jó edzéstervvel, és jó étkezéssel látványos eredményt is elérhettél volna, de ha neked elég annyi, hogy mozogsz, akkor felesleges több energiát fektetni a dologba.
2020. ápr. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, sokkal jobb, mintha semmit nem mozognál. Én már erre is büszke lennék magamtól, de én csak tespedek.
2020. ápr. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#1 Itt annyi a cél, hogy mozogjak, mert sokáig semmit nem csináltam, ez már önmagában egy eredmény. Nem is szeretnék túlzottan izmossá válni, nem tetszene.
2020. ápr. 28. 09:53
 4/10 anonymousreview60 ***** válasza:
Nem negatív. A napi kocogóknak is ennyi a céljuk, és kész. De ha Célod van, jellemzően ugyanannyi idő és erőfeszítés több eredményt hoz.
2020. ápr. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az mondjuk igaz, hogy 5-6 kiló izmot még elviselnék magamon, illetve kicsivel jobb állóképességet, talán annak érdekében picit tudatosabb leszek.
2020. ápr. 28. 09:55
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Tudod, az a baj, hogy te úgy csinálsz valamit, hogy az tulajdonképpen szinte semmit se ér.

Mozogni akarsz? Többet érsz azzal, ha lemész futni, az még ingyen is van. Sőt, az internet tele van komoly tornavideókkal is. Még otthonról se kell kimozdulnod, hogy mozogjál.

Kondiba azok járjanak, akik formázni akarják testüket, izmot szeretnének építeni, esetleg a fogyáshoz szükséges.

De te csak tinglitangli mozgást csinálsz. Ehhez bőven elég lenne a futás, úszás, otthoni mozgás.


Ha meg formázni akarod magad, akkor első sorban az étrendeden változtass és utána jöhet a súlyzós, vagy saját testsúlyos edzés.


Oké, hogy át akarod mozgatni magad, de akkor lehetőleg helyesen csináld.

Vagy csinálj valamit rendesen, vagy hozzá se fogjál.

2020. ápr. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6 Azért arra odafigyelek, hogy a gyakorlatokat szabályosan csináljam, illetve arra is, hogy a fontosabb izomcsoportok megfelelően át legyenek mozgatva, nyújtani is szoktam rendesen.


Futni nem szeretek, az úszásért sem rajongok annyira, hogy heti szinten eljárjak, a helyi uszoda ráadásul nem is túlzottan komfortos, és messzebb is van, mint az edzőterem.


Itthon pedig nehezebben veszem magam rá az edzésre.

2020. ápr. 28. 10:50
 8/10 Sunshinedoll ***** válasza:

Nem negatív. Nem mindenki azért edz, hogy lefogyjon vagy kiizmosodjon, én is azért kezdtem el járni, mert a munkám miatt sokat ülök és nem akartam, hogy tropára menjen a hátam/derekam és hogy használjam az izmaimat. Én mondjuk abban nem hiszek, hogy a semminél bármi jobb, mert a semminél csak a jobb a jobb, és éppen ezért, ha már megyek, akkor igyekszem ésszel felépíteni az edzéseimet és vannak apró céljaim, és azok eléréséért dolgozom pl. úgy kezdtem el edzeni, hogy csinálni akarok egy normális rendes fekvőtámaszt, aztán az volt, hogy húzódkodni megtanuljak és ahhoz hozzáerősödjek stb-stb, de pl "álomalakom" "álomkilóm" sose volt.

Igazából a fentiek alapján neked az a célod, hogy átmozgasd magad, és arra megfelel ez a módszer is.

2020. ápr. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem másoknak kell megfelelned, - érdemes annyit mozogni, sportolni, amennyi mozgástól jónak érzed a közérzetedet.
2020. ápr. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Egyáltalán nem negatív. Igaz én már ritkán edzek, de az általában nem azért van, hogy a testem formáljam, hanem van amikor egyszerűen jól esik, főleg ha túl sokat stresszelek
2020. máj. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!