Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy értsem ezt?

Hogy értsem ezt?

Figyelt kérdés

Egy számomra nagyon fontos ember ma ezt mondta nekem: "Ha nem leszel végre önmagad, sose leszel szabad."

Azóta is ezen agyalok.

Nem tudtam megszólalni hirtelen, pedig megkérdeztem volna, hogy hogy értette.

Szerintetek ez mit jelent?

Egyébként baromira nem vagyok jóban önmagammal, szeretnék majd pszichológushoz is elmenni, ha ennek a koronavírusnak vége.

Szerintem depressziós vagyok kissé, és önértékelési gondjaim is vannak.


2020. ápr. 28. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"nem vagyok jóban önmagammal/önértékelési gondjaim is vannak"

Szerinted?Azt jelenti,fogadd el magad.Igen,a hibáiddal együtt.Nem,ez nem azonos a beletörődéssel.

2020. ápr. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy magyaráznám magamnak, hogy végre talpra kellene állnom, nem mindig másokat utánozni, hanem előállni a magam nézeteivel, javaslataival stb. Különben mindig mások korlátjai közt élnék és nem lenne szabad a gondolkodásom, ergo - nem lennék szabad.

Tehát - légy önálló, legyen saját nézeted, ne csak mások véleményéhez igazodj.

2020. ápr. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Amíg korlátok között élsz, nem tudsz szabaddá válni. A korlátokat saját magad és a környezeted egyaránt meg fogja teremteni, ezzel jár a társadalmunk. A megfelelési kényszer, ami benned lehet, és amit a "nagyon fontos ember" már láthat benned, szintén korlátok közé szorít. Ha pedig korlátok között vagy, és másnak akarsz megfelelni, elveszted azt a szabadságot, amit saját akaratodból tennél. Ezért jó mondás, hogy legyél önmagad, mert szabad leszel. Szerencsés az az ember, aki a mindennapi korlátokat megugorva még mindig önmaga tud maradni.
2020. ápr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!