Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki okos, de baromi...

Ha valaki okos, de baromi alacsony EQ-val rendelkezik, akkor az lényegében milyen ember?

Figyelt kérdés

Mondják ugye hogy magas IQ magas EQ kell hogy valaki sikeres, "jó" ember legyen. Nem szövöm tovább melyik miért kell, szerintem azt mindenki tudja.



A kérdésemben lévő példával mi a helyzet?

Pl beszél 2-3 nyelvet, rengeteg témában órákig képes az alapokig lefejteni az érvelését és így tovább, de az érzelmek terén elég sekélyes, ami alig észrevehető, de létező károkozásba is áthajlik.


Kb mint egy pszichopata (az alanyunk nem az).



2020. ápr. 29. 12:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
Én örök szűznek hívom őket
2020. ápr. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Szar. Amúgy nem pszichopata. A pszichopaták kifejezetten jól értenek az emberekhez. Akinek alacsony az eq-ja, az szociálisan csökevényes. Szociális analfabéta. Egyszerűen nem tud emberekkel viselkedni.


Inkább gázul viselkedik, mint "gonoszan"

2020. ápr. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
82%

Hát én ilyen vagyok. Barátnőmnek kiderült, a férjének agydaganata van 1 hete. Nagyon rossz anyagi helyzetben élnek, tudja hogy szeretem, de nem tudom kifejezni a dolgokat, inkább ilyen cselekvéseim vannak. PL. én pakoltam be a férjének, meg mivel arra se volt pénzük, hogy normális benti cuccokat vigyenek be, bevásároltam nekik a kórházba. Azóta vásároluk neki meg a lányának.

Furán élem meg a sajnálatot, szinte nem is érzem. Csak tudom, hogy ez a helyzet rossz, ezt képes vagyok felismerni. Azt tudom, hogy nem akarom, hogy a barátnőm szenvedjen. De kb ennyi.

A férjemnek se tudom kimondani hogy szeretem. pedig bármit megtennék ért, és végtelenül oda vagyok érte, a legfontosabb akármi, az életemben ő. És mégsem.

Nincsenek nagyon érzéseim, amik vannak, azok is inkább az életben való sikerességemhez köthetők. tehát, bizonytalanság, hogy elég művelt vagyok-e, meg ilyenek. De olyan igazi-érzelmi dolgokról sosem gondolkodom.

2020. ápr. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kicsit adok még hozzá: az okosba a manipulació is beletartozik. Olvas az emberekben egy szinten, megszeretteti magát, stb. Nem egy különc nyomorék alkatot akartam hozni, hanem olyat aki aktív tagja a társadalomnak, nem csak egy munka-otthon kisvasúton ingázó gyeptégla.


Ha valaki ilyen nincs azzal baj, ez csak a példaemberre vonatkozik, az én véleményem.

2020. ápr. 29. 12:58
 5/14 A kérdező kommentje:
Na, kb olyasmire gondoltam mint a hármas
2020. ápr. 29. 12:59
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

Ha valakinek magas értelmi intelligenciája, akkor képes belátni, hogy ha baja van az érzelmi intelligenciájával, ami ugye fejleszthető és akkor hozzá kellene fognia azt fejleszteni.


Semmit se érsz a racionalitással, ha olyan érzéketlen vagy, mint egy kőszikla. Ez csak félember.

A kettő szükséges ahhoz, hogy teljes életed legyen.

2020. ápr. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:

Régen azért ez rosszabb volt kérdező, sokkal de sokkal rosszabb. Konkrétan problémám volt a "Jó reggelt" Jó éjszakát" dologgal is, tehát ilyen abszurd mélységekbe volt ez. Valahogy nekem olyan idegen volt és idegesítő. Az évek alatt tanultam pár dolgot, sőt, sokkal sikerült meg is barátkoznom, és picit talán empatikusabbnak lennem, de rengeteg dolgot még így is a mai napig nem értek, és megjátszom, mert felismerem más hogy reagál, és mit illik tenni.mondani bizonyos esetben. De már jobb a helyzet, azt hiszem.

A fontos, a legjobb barátom megért, és a férjem is így szeret, pedig ők tényleg EQ szempontjából egészséges emberek. Tudnak sírni, meg értelmes érzelmeket megélni mindig.

Sok idegen engem bunkónak, gonosznak meg egoistának tart, mert fájóan őszinte vagyok, de nem baj. Lehet az is vagyok, de azt hiszem ezt pl. élvezem :D A fontos meg úgy is, hogy a fontos emberek tudják hogy szeretem őket, és ők is szeretnek engem.

2020. ápr. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%

A magas IQ alacsony EQ tökéletesen leírja a szociopata személyiséget. Van annyi intelligenciája, hogy eljátssza, elmémelje az érzelmeket de csak azért, hogy azzal a saját céljait szolgálja. Az ilyen embernek nincsenek érzései és a legfontosabb, hogy lelkiismerete sincs. (persze vannak fokoztok).

Általában az ilyen emberek meglehetősen sikeresek, mert megvan az eszük ahhoz, hogy a szakmájukban kiemelkedőek legyenek viszont nem közi őket az érzelem bilincse. Simán felhasználnak bárit, simán átlépnek bárkin ha az a szakmai előmenetelüket előmozdítja. A cégek nagyon szeretik az ilyen embertípust.

2020. ápr. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
17%
Az emberek nem szeretik azt, aki nem kihasználható, átverhető stb. Ergo "rossz".
2020. ápr. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Eegen, egy bizonyos szintű álszentséget megfigyeltem az emberek egy kis részénél. Volt aki tagadta, de később bebizonyosodott hogy szarabb alak mint az állítólagos "rossz" ember, de olyan primitív, gyerekes módszerekkel védte magát hogy végül otthagytam. Támadásba ment át mikor kiderült ez az.
2020. ápr. 29. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!