Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te miért tartod magad értelmes...

Te miért tartod magad értelmesebb/okosabb/magasabbrendű embernek az átlagnál?

Figyelt kérdés
2020. máj. 3. 23:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
42%
Nem tartom magam annak. Van egy olyan tulajdonsága az embereknek, hogy önbizalom. Ez a tulajdonság jelentős hatással van arra, hogy az emberek milyen szinten határozottak. Az önértékelés akkor szokott torzulni, ha az önbizalom nem egészséges mértékben van jelen egy egyéniségben. Ha kelletlenül alacsony a szintje, akkor beszélünk önbizalom hiányról és hajlamossá tesz bennünket arra, hogy kelletlen mértékben alul értékeljük magunkat. A probléma akkor válik igazán kellemetlenné, ha ezt kifelé publikáljuk, illetve kisugározzuk a viselkedésünkkel, - mert az "ellentétes töltetű" emberek az ilyen embereket keresik meg maguknak arra, hogy célpontként alázzák, (ki)oktassák és a torzan működő önértékelésüket tovább erősítsék ezáltal.
2020. máj. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

Mert tudok emberi testbeszédböl olvasni, ertem a metakommunikaciot, a mögöttes tartalmakat es sorok között is tudok olvasni.


De bàr ne làtnék inkàbb mindent.

2020. máj. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
80%
Van akinél okosabb vagy, van akinél nem. És sajnos nagyon kevés ember kevesebbnek hiszi magát, pedig átlag feletti bizonyos dolgokban, és nagyon sok ember meg többnek hiszi magát, és olyan dolgokra büszke, amik nem is valódi értékek az én szememben. De ugye azt nem mondhatjuk meg egymásnak, hogy mi az "érték". Mindenkinek van egy saját fontossági sorrende, hogy mit tart "értékesnek" az életben. Arról meg nem tehetünk, hogy bizonyos embereknek alacsonyak az igényeik, és csak azt veszik észre, hogy velük mi van, a másik meg lehet tőle elméleti fizikus is, ha ő mondjuk nem ebben a területen jártas és dolgozik, nem hiszi el, hogy a másik ügyes a saját területén. Persze udvariasságból most is mondjuk, hogy elismerés az ápolóknak, eladóknak, a valóságban meg sokan lenézik őket, és többre tartják magukat. Ez intelligencia kérdése, hogy elismered, hogy bizonyos dolgokban, hobbikban vannak nálad jobbak, és bizonyos dolgokban meg te vagy valakiknél jobb/ügyesebb. Ha viszont azt hiszed, hogy az a világ közepe amit te teszel, akkor nagyot tévedsz, mert egyetlen egy sikersztori se egy ember nevéhez fűződik csak. Az embereknek tudniuk kell, hogy egymás nélkül elveszünk, és nem érünk semmit, és még ha valaki úgy is érzi, hogy okosabb és ügyesebb valakinél, nem szabad elfelejzteni, hogy lehet Ő visz majd valamiben előrébb. Mert pont tájékozottabb valamiben, pont ismer valakit aki neked kell(mert az emberek közötti hálózat is fontos), pont tudja a választ. Ja és Nem szabad elszállni magunktól, mert az öbteltség megakadályozza a további fejlődési vágyat.
2020. máj. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
44%
Nem tartom magam, de a stabil életkörülményeimért megdolgoztam és erre büszke vagyok.
2020. máj. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
51%

Magasabbrendű nem vagyok, Adolf Hitler óta ez így elég rossz kifejezés.


Okosabb vagyok másoknál azokban a dolgokban, amiket szeretek csinálni, és amihez van tehetségem. Jó a nyelvérzékem, képes vagyok egy nyelv nyelvtanját pár nap alatt felfogni és átlátni, míg másoknak ez hónapokba kerül. Imádok csillagászkodni, így nyilván abban többet tudok, mint egy olyan, aki laikus hozzá.

Ennek ellenére nem nézek le senkit, mert van, aki meg másban jobb/tud többet nálam.


Értelmesebbnek tartom magam annál a (sajnos) többségnél, aki fiatalon, nulla háttérrel a semmire és/vagy CSOK-ra tolja kifele magából a purgyékat eszetlenül. Közel a 30-hoz (férfiként) meg is kapom rendszeresen, hogy miért nincs még családom, de nem értem, hogy ha nem érzek magamban késztetést és felelősséget, kedvet egy gyerekhez, akkor miért kérdezgetik lépten nyomon. Szerintem aki csak a családban és gyerekekben látja a boldogságot, annak elég sík a gondolkodása.

2020. máj. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mert tudom hogy semmit sem tudok.
2021. máj. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!