Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is el szoktatok kalandozni,...

Ti is el szoktatok kalandozni, hogy milyen lenne az USA-ban élni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Tudom, h ami a filmekben van az nem mérvadó és egy két youtubeos vlog is hamis képet ad.

De milyen lehet ott élni?

Pl kétkezi alkalmazottként.



2020. máj. 5. 14:33
1 2
 1/18 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
78%

Nem, nem nagyon szimpatizálok az USA-val, az alapján sem, amit ismerősök mondanak, hogy ilyen vagy olyan az élet. Nem mert nem jó vagy rossz, csak nem az én stílusom. Sem vidéken, sem a nagyvárosokban, sem Kaliforniában. Kanada már bejönne. Kifejezetten sok külföldi országban nem tudnék élni, igazából ami bejön, az Izland, Finnország, Svédország, meg Lengyelország.

De én egy egyszerű ember vagyok. Nagyon.

2020. máj. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%
Nekem nem tetszik hogy ott mindenkinek fegyvere lehet. Sokkal több a gyilkosság mint máshol. De maga a kultúra sem tetszik, nem laknek ott.
2020. máj. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
Eszem ágában sincs odaköltözni. Ha mindenképp választanom kéne, inkább mennék valamelyik szláv országba.
2020. máj. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
néha, és mindig arra jutok, hogy még Mo-n is jobb lenne élni (már nem ott élek). én szeretem ha az alapvető emberi jogaimhoz hozzátartozik a jó egészséghez való jog (ingyenes orvosi ellátás, szigorú munkatörvények és élelmiszer-biztonsági törvények), ha a befizetett adóforintjaim nem mennek el felesleges dolgokra (katonaság fenntartása, háborúk), illetve ha a mindenkori kormánynak fontos a környezetvédelem. sajnos az USA ezekből egyiket se tudná biztosítani nekem.
2020. máj. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én maximum akkor költöznék oda, ha nagyon sok pénzt fizetnének és akkor is maximum rövid időre. Egyáltalán nem vágyom abba a kultúrába és egyáltalán nem mozgat meg az ottani élet. Sok ismerősöm van, aki ott él és onnan származik, nem hozták meg hozzá a kedvem :D Turistaként is csak a nemzeti parkok érdekelnek, egyetlen várost sincs kedvem megnézni. Arról nem is beszélve, hogy mennyit kellene ott dolgoznom, az évi 10 nap fizetett szabim mellett, nem vonz egyáltalán.
2020. máj. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Engem egyedül csak a Disneyland vonz, ami Floridában van. Semmi más.
2020. máj. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Már harmadik éve élek idekint az egyetem miatt, szóval nem kell gondolkoznom.

Itt is rengeteg féle ember és életmód van, nem lehet általánosítani.

2020. máj. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Engem az erdős elitnegyedek vonzanak. Nagyon tetszik a sok fa, a szellős, de mégis nyitott udvarok.


Mindjárt keresek egy ilyet random a térképen:

[link]

2020. máj. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én sokat álmodozok erről. Imádnék ott élni.
2020. máj. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy elkalandoztam. Márcsak azért is mer nagyon sokan vándoroltak ki régen, és a filmek amiket nézünk abból is az amerikai álmot látjuk sokszor. Ilyenkor valami nyugis kisvárosban képzelem el magam, azzal a régi 100 éves emeletes házzal. Egy floridai kisvárosban is el tudnám képzelni magam. Az embert vonzza amit nem tud elérni.

Jobban belegondolva a rendszerváltás előtt biztos jobb volt ott élni, de most 2020-ban már nem hiszem hogy jobb kétkezi munkásként mint itthon. Egy házat megvenni az adott országban kapott átlagbérből mindig soknak tűnik. Mindegy hol vagy, Amerikában vagy itt, nagyon sokat kell dolgozni hogy elérj valamit. Ha az egészségügyre gondolok akkor inkább Magyarországot választanám. Talán annyi szól mellette hogy Amerika nagy, változatos, és bárhova mész ugyanazt a nyelvet beszélik. De hiába szép New Orleans és Las Vegas, kirándulni egy ottani átlagmunkásnak sincs pénze.

2020. máj. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!