Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is el szoktatok kalandozni,...

Ti is el szoktatok kalandozni, hogy milyen lenne az USA-ban élni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Tudom, h ami a filmekben van az nem mérvadó és egy két youtubeos vlog is hamis képet ad.

De milyen lehet ott élni?

Pl kétkezi alkalmazottként.



2020. máj. 5. 14:33
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Talán egy kirándulás meghozná a kedvem, vagy eltántorítana.

Innen messziről nehéz megítélni.

De tény, hogy szerintem egy normál házat ott sokkal nehezebb megvenni. Itthon azért lehet venni egy öreg felújítandó családi házat kisebb városokban (nem falu) 8-10 millióért és egy pár év külföldi munkával azért ki lehet csinosítani.

Amerikában pedig igencsak pár százezer dollártól indulnak. Ezt így hülyeség összehasonlítani, de értitek több pénz kell oda.


Azért más feeling ott minden, de sok pénz kell hogy valóban több mindent megengedhessen magának az ember. Albérlet, élelmiszer, saját gépjármű, adók.

2020. máj. 5. 16:23
 12/18 anonim ***** válasza:

Ha van valakinek biztos, normálisan fizető munkája, egzisztenciája, akkor biztos oké. Ez mindenhol így van.

Ez hatalmas, változatos ország, minden régió, állam kicsit más. Nemcsak éghajlat tekintetében. Pl. Kalifornia a legdrágább, a délnyugati államokban a spanyol a második beszélt nyelv, sok a hispán-amerikai, a Dél, USA közép-keleti része / a "Biblia-övezet" /nagyon konzervatív, az északi államok európaiasabbak, stb. Én az utóbbiak valamelyikében élnék. Pl. Oregonban.

Viszont a nagy fokú bűnözés valóban probléma, pedig szigorúak törvények. Nagyon drága "mulatság" betegnek lenni, ha nincs megfelelő biztosításod, és iszonyú sokat kell gürizni / évi 10 nap fizetett szabi az bakfitty, és állítólag betegállományt nem fizetik /. És hitelfelvétel úgy tudom kötelező, így mindenki el van adósodva, kisebb-nagyobb mértékben. Meg valahogy az emberek mentalitása is távol esik az európaiaktól, és lenéznek minden más népet meg nem is érdekli őket. És sok a bigottan vallásos ember, főleg Délen.

Szóval, olyan vegyes érzéseim vannak az USA-val kapcsolatban. De nyaralni kimennék, megnézném pl. San Franciscot vagy a nemzeti parkokat.

2020. máj. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy kirándulást elviselnék, megnézném a természeti látványosságokat azért nagyon szívesen. De valahogy nem az én kultúrám, és az embereknek szerintem kevesebb joguk van önállónak lenni az Államokban. Nekem olyan tömegkísérleti telepnek tűnik az egész. Megnézik, meddig mehetnek el, meddig butíthatók, idomíthatóak az emberek. Nem lennék állampolgár, de turistaként egyszer mindenképpen megnézném. Amúgy tetszenek az ilyen kisvárosok, az Amerikai Álomba beleillő kis házikó, szépen nyírt gyeppel, a töménytelen mennyiségű édesség és junk food is vonz picit azért :D
2020. máj. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Inkább Kanadába mennék.

Toronto, Vancouver... Főleg a fegyvertartás (hiánya) és a valamivel jobb eü miatt.

F

2020. máj. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
100%

Egyetlen dolog fog meg az Egyesült Államokkal kapcsolatban, ez a hihetetlen szabadság. Felnőttnek tekintik az embert, boldoguljon ahogy tud. Az"Amerika feeling", élni és élni hagyni, ezek nagyon vonzó dolgok, az ember ezeket látja a filmekben. Nagyon vonzó sok ember számára ez. Viszont ott a másik oldal is. Egészségügy, oktatás sokszor egy vagyonba kerül, rengeteg amerikai nem engedheti meg magának. Az Egyesült Államok szerintem akkor élvezhető igazán ha konkrétan gazdag vagy. Annak nagyon jó élete lehet kinn aki jómódú.


Viszont a magam részéről, mindent összevetve sokkal szimpatikusabb Európa. Németország, Franciaország, Dánia.. Ezekben az országokban is jól élnek az emberek, de nem kell azon agyalnod, mi lesz ha komolyabban megbetegszel.

2020. máj. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
63%

#15 Mondjuk másik nemzetállamba bevándorlóként költözni és beilleszkedni egy kicsit nehéz lehet: Amerikában, Kanadában, Ausztráliában etc az a jó, hogy ezek mind telepeseken alapulnak, a többség nem fog lenézni, mert pl magyar vagy...


Míg azért a nyugat-európaiak, főleg a franciák, eléggé fennhordják az orrukat...

2020. máj. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%

Igen, ebben igazad van utolsó. Amerikában biztosan nem lesz gond a beilleszkedéssel, elfogadással, az emberek sokkal nyitottabbak/befogadóbbak. Az biztos, hogy ezek a mindennapi apró dolgok adják a valódi"Amerika feelinget".. Ezért nagyon szerethető az ottani élet. Amíg jól mennek a dolgaid.. A másik oldalon viszont ott van az egészségügyük, az oktatásuk. Mindkettő világszínvonalú, de rengeteg pénzbe kerül.


Valóban igaz, amit Nyugat Európáról is írtál. Egy kicsit kevésbé vagy öngondoskodó mint Amerikában, kevésbé elfogadóak az emberek, viszont talán kisebb társadalmi különbségek mellett van jólét. Nagyobb állami szerepvállalás mellett megfizethető oktatás és egészségügy. Kinek mi jön be.

2020. máj. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

16-17: így igaz!

És hát, igen, minden érem 2 oldalú...

2020. máj. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!