Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért felejtek el dolgokat?...

Miért felejtek el dolgokat? Lehet hogy még depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kérlek segítsetek. Láttam egy videót a depresszióról, és felsoroltak egy csomó dolgot, ami annak a jele lehet hogy depressziós vagy. S ledöbbentem, pár éve az összes igaz volt rám. Néhány ezek közül: örömtelenség, levert hangulat, dekoncentráltság, figyelemzavar, gátoltság, meglassultság, döntésképtelenség, rágódás dolgokon, önvád, súlyos negatív önértékelés. Általánosban végig piszkáltak, könyvekkel dobáltak, egy barátom sem volt, nem nagyon volt életkedvem már, belassultam és most jöttem rá hogy depressziós voltam. A lényeg, hogy most már leérettségiztem, és munkám is van, szeretem. A főnökeim jófejek, viccesek. De... A felsorolt dolgok közül az örömtelenségen kívül mindegyik erősen jelen van, főleg a lassultság, a dekoncentráltság és a figyelemzavar.. Elmondanak valamit, hogy csináljam meg, és pár perc múlva mikor kérdezik megcsináltam-e, mindig nem a válaszom... Mert nem emlékszem. Görcsös vagyok ha feladatot kapok, mert nem akarom elrontani, elfelejteni azt amit már elmondtak.. És elrontom mindig, és alap dolgokat felejtek el.. Szóval a kérdésem, hogy lehetséges-e, hogy (többek közt) a feledékenységem az akkori depressziómnak köszönhető, vagy lehetséges, hogy még mindig az vagyok? - mert sokkal boldogabb vagyok most, de napokig padlón vagyok még mindig ha hibázom - Vagy ez ki van zárva, és csak az lehet, hogy ilyen vagyok alapból?


Tudom hogy így látatlanba nehéz, de kiváncsi vagyok mit gondoltok.. Köszi.


2020. máj. 6. 18:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Attól függ, volt-e valami "szünet" a két állapot között, vagy végig ilyen voltál, csak az örömtelenség tűnt el. Mert az első esetben lehetséges, hogy ez inkább stressz... vagy kimerültség. Hogy a depresszióval ez mennyire függ össze, azt nem tudom.

A második esetben meg lehet, hogy megvan még valamennyi a régi depressziódból, de azóta enyhült. És talán azért érzed jobban magad, mert egy jobb környezetbe kerültél. De ezt így látatlanban tényleg elég nehéz megmondani.

2020. máj. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!