Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mit jelent ismerni...

Valaki103739 kérdése:

Szerintetek mit jelent ismerni valakit?

Figyelt kérdés
Mikortól mondható el az, hogy ismersz valakit? Hogy bejelolod Facebookon , latsz rola par kepet es mar ismered is? Vagy osszefutottal vele egyszer az utcan , valtottatok par szot es kesz? Vagy tobb eves baratsag utan mondhato ez el? Mikor eleg csak a szemebe nezned es maris tudod mit gondol, mit erez?? Ez erdekelne.. csak mert azt veszem eszre h egyre tobben vagjak ra hogy : ,,Jajj ezt ismerem..!” Mikor meg neha jonagam sem ismerem azt aki en vagyok valojaban. Milyen alapon mondjak ezt emberek csak ugy?

2020. máj. 7. 00:08
 1/3 anonim válasza:
73%
Akkor is szokták mondani, ha csak látásból ismeri az illető. Ettől függetlenül "ismeri", csak másképpen. Lehet, hogy még nem beszélt vele, de tudja, hogy ki ő.
2020. máj. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

A magyar nem tul kifejezo nyelv neha. Az ismerem szo, jelolheti azt is, hogy latasbol ismerem pl. a kasszas csajt.

Ismerem a kollegam, aki tudom 1 het utan, hogy 2 cukorral issza a kavet, es allandoan pletykal, tehat vigyazzak vele. Jol ismerem a legjobb baratnom, hogy tudjam, minek orulne szulinaolpjan, es hogy kozoljek vele egy rossz hirt.



De altalanosan, amire te akarsz celozni...en akkor ismerek valakit, ha mar egy kb velemenyem van rola. Pl. munkatarsak 1 vagy 2 het utan. Azalatt csak erdemileg tudom ki az illeto, ha epp szobakerul.

2020. máj. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha tudok róla 5 dolgot. Amúgy meg csak látásból ismerem.
2020. máj. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!