Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » “Mi” mindig is ilyen rossz...

“Mi” mindig is ilyen rossz indulatúak voltunk?

Figyelt kérdés

Csak szerintem van mostanában sokkal több rosszmájú, kárörvendő, rosszakaró ember mint eddig? Rengeteg közösségi felületen lehet olvasni hogy különböző csoportok, rétegek ( ahogy észrevettem leginkább az általános alkalmazotti státuszban robotoló réteg) a másik kárán örömköd. Vagy éppen annak szurkol hogy senki ne kapjon semmilyen támogatást mert ő sem kap. Ugye a szomszéd tehene... Nem kell sokat az FB-n se keresgélni hogy ilyen kommentekbe ütközzünk. Ahogy észre vettem senki se azt akarja hogy neki jó legyen hanem csak annyit hogy a másiknak még rosszabb.

Olyan nehéz lenne a másik a sikerének örülni? Vagy néha nem a másik anyagi helyzetén lovagolni? Attól hogy nekem rossz még a másiknak lehet jo, nem? És ha a másiknak jó az lehet hogy közvetetten rám is jó irányba fog hatni. Én egy lassan csődbemenő vállalkozó vagyok ( mert a segítség nekünk is elmarad) de én lennék a legboldogabb ha pl. a gyári melósok vagy bárki más kapnának egy kis segítséget.


2020. máj. 7. 08:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Nem kell sokat az FB-n se keresgélni hogy ilyen kommentekbe ütközzünk"

Most már pár hete nem jártam facebookon.

2020. máj. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
90%

Mert fb-n jobban látszik minden, mintha csak a városbeliekkel tárgyalnál.

Azért a hitelmoratórium, meg a vállalkozásoknak h nem kell adót stb fizetni azért jó nem?


Én járvány idején is dolgozok 6 napja beteg vagyok megy a hasam itthon vagyok. Most azon imádkozok h mire vissza megyek ne baxxanak ki.

2020. máj. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

12. Hitelem már nincs. Igen igazad van én és még sok vállalkozó mentesült a KATA fizetése alól. Tényleg jól esik a támogatás és köszönjük szépen de NULLA bevétel mellé ez még mindig csak annyit jelent hogy kevesebb a minusz. Tévedés hogy egy vállalkozónak itt megállnak a költségei. Tudom én vagyok a VÁLLALkozó és VÁLLALtam hogy ha bukok akkor bukok. Ez van. Most nagyon sokan elbuknak. Csak az a baj hogy velünk együtt rengeteg alkalmazott is.

Mondjuk már elkanyarodtunk a témától egy kicsit de azért köszönöm a normális válaszokat.

2020. máj. 7. 10:07
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én nem örömködtem senki nyomorának, az embereket meg jó messzire elkerülöm, főleg az ilyen szenny FB oldalakat. Ajánlom neked is, tudod mások panaszkodását hallgatni is negatív hatással van az agyadra, nem csak az, hogyha te panaszkodsz.
2020. máj. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
9-esnek! Abban igazad van, hogy akiknek van munkájuk, azokat is jobban lehetne támogatni, pl ápolók, tanárok, szociális munkások, de szerintem az teljesen rendben van, hogy a bajbajutottak kapnak most elsősorban támogatást.
2020. máj. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ez ősi magyar mentalitás.
2020. máj. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
#9 mégis szerinted aki elvesztette a munkáját, önhibáján kívül, az pusztuljon még? Tessék, pont itt vagy te jó példának, arra, amit a kérdező felvázolt. Az egész bértámogatasi rendszer úgy szar, ahogy van. Abszolút nem átgondolt, ad hocra hozott parasztvakítás, ami mindenről szól csak munkavállalókról nem.
2020. máj. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

#14. Igazából neked van igazad. Csak sose bírok magammal és mindig bele olvasgatok ezekbe a cikkekbe, kommentekbe.


#17. A bértámogatási rendszer abszolút úgy van ahogy írtad. A munkavállaló szinte semmit nem érzékel ebből. Volt alkalmam belelátni ebbe a “támogatásba”. Ráadásul akit kirúgtak azon ez már aligha segít.

2020. máj. 7. 16:00
 19/19 anonim ***** válasza:

12.28


Miért mit szeretnének a munkanélküliek? Mi lenne szerinted az elfogadható?

2020. máj. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!