Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy nagyon sok...

Normális, hogy nagyon sok gondolatom és érzelmem van?

Figyelt kérdés

Én azt hittem, hogy igen, mert számomra ez volt a természetes. Folyamatosan jár az agyam és mindent nagyon intenzíven élek meg. Ha valaki azt mondja, szép vagyok, vigyorgok, nagyon megköszönöm és egész nap jó kedvem lesz. Ha valakit véletlenül megbántok, vagy nekem mondanak valamit úgy, hogy számomra az sértő, akkor még hálát is adok, hogyha csak egy napig cseszi el a kedvemet, de rendszerint több napra offon vagyok. Egy szakítás után fél év, mire teljesen felépülök és még mindig kb mindennap eszembe jut valamiről az összes exem, pedig egyikbe se vagyok szerelmes és van, akivel 8 éve szakítottam. Sok ember hallgat zenét az utcán vagy sportolás közben azért, mert unatkozik és kell valami zaj. Én ritkán hallgatok zenét, mert mindig gondolok valamire, olyan nincs, hogy nincs a fejemben semmi. Nehéz elterelni a gondolataimat, csak úgy lehet, ha valaki beszél hozzám és arra figyelek. Volt olyan, hogy mondtam egy ismerősömnek, hogy nem tudok aludni, azt mondta, ő olyankor ellazul és nem gondol semmire és 2 perc alatt elalszik. Mondtam neki, hogy nekem az nem megy. Azt válaszolta, hogy pedig nincs egyszerűbb a semmire gondolásnál. Én még olvasni is nehezen olvasok könyvet, mert közben elkalandozok.


Mit tehetek ellene?


2020. máj. 8. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem beteges, de én konkrétan megbolondunék ettől. Meg lehet tanulni a relaxálást, semmire nem gondolást, de gyakorolni kell. Legkönnyebb betenni egy relax zenét és csak a hangokra figyelni.
2020. máj. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Nem tudsz mit tenni.


Milliárdnyi, valamilyen törvényszerűség által irányított biokémiai reakció termékeként jelennek meg a gondolataid.


Ez van. Majd ha meghalsz és atomjaidra hullik szét az összes, téged felépítő biogén vegyület, akkor majd nem lesz több gondolatod. Ahogy te magad sem leszel többé.

2020. máj. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Attention Deficit Disorder? Hiperaktivitas?
2020. máj. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
En is ilyen vagyok, annyi kulonbseggel, hogy nem vagyok ennyire erzekeny. En barkit kerdeztem errol, mindenki mondta, hogy nala sincs olyan, hogy ures a feje, mindig van valami gondolata.
2020. máj. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is hasonló ember vagyok. Azzal a különbséggel,hogy én mindig azt hiszem,hogy nevetségesnek tartanak,vagy,hogy kínosan viselkedtem.És ilyen szitukon agyalok egész nap.Fiatalabb koromban csak agyaltam,ahogy írod.Nekem sokat segített a tanulás,mármint inkább matek feladatokat oldottam,az lekötötte a gondolataimat.Legalább jó tanuló voltam :)
2020. máj. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanígy vagyok...Folyamatosan jár valamin az agyam. Könyveket imádok olvasni, de bármennyire is jó a történet, simán előfordul, hogy egy adott mondat elviszi a gondolatmenetem és totál máson gondolkozom és újra kell olvasnom sorokat. Érzelmileg is így vagyok, mint te. Egy dicséretnél pl. mindig elgondolkozom azon, hogy hú a szavaknak valóban súlya van, mert rám nagyon hatnak. Beszélgetni sem tudok úgy, ha valaki nagyon hosszú mondatokban, körítésekben beszél, mert szabályosan rajtakapom magam, hogy nézem az illetőt, de totál máson gondolkozom. Én egyébként introvertált személyiség vagyok, ennek tudom be ezt a sok agyalást.
2020. máj. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!