Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják, h ha fiatalon...

Miért mondják, h ha fiatalon nem próbálod ki a dohányzást, alkoholizálás és bulizást, akk. sokat veszítesz? Nem ittam, nem dohányoztam, és nem buliztam, TANULTAM! Kultúrált, értelmiségi emberekkel vagyok körülvéve és nem érzem, h bármi is hiányozna.

Figyelt kérdés

Olyat is hallottam, hogy: "30 évesen már nem olyan bebaszni mint 20 évesen". Érdekes, én nem is akarok "bebaszni"....


33f



(bocsánat a rövidítésekért, de nem fért ki a kérdés máshogy)


2020. máj. 8. 21:41
 1/8 Thispain ***** válasza:
70%
Nagy valószínűséggel értékesnek tartják azt az érzést, ami a 20 éveskori lerészegedéssel(vagy ahogy ők mondják "bebaszással"), és egyéb káros pótcselekvésekkel járó érzést.
2020. máj. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

A cigi rossz. nem jó rászokni, viszi a pénzt, ha az egészségre nem is gondolunk. Annyiban lesz rossz nem-cigizni, amikor a munkahelyi közös-cigizésnél csak áll az ember mint valami izé, néz ki fejéből. Vagy ki se mehet cigi-szünetre, mert nem cigizik.


Talán azért mondják, mert fiatalon még "tét" nélkül lehet bulizni.

2020. máj. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

30 évesen nem bírod olyan jól az alkoholt, mint 20 évesen. Bizony, ennyit öregszik, változik az emberi szervezet 10 perc alatt. Ahogy korábban mondták, fiatalon lehet féktelennek lenni. Na jó, azért vannak határok, melyeket nem kéne átlépni.

Megjegyzem nem dohányzom, régen elszívtam 1-1 szálat a bulikban, de aztán történt valami, amióta rosszul vagyok ha pár méterről arrébb is jön a füst.

Értelmiségi vagyok én is, a közegem is, családom, barátaim. Még mindig tanulok és emellett jókat szoktam bulizni. Ettől nem vagyok nálad sem több, sem kevesebb. :)

2020. máj. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Kit érdekel, hogy tanultál?

Én is tanultam, két diplomám van, mégis részegeskedtem és megéltem azt, amire te ki szoktad verni.

Ennyi.

2020. máj. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
És akkor most mit vársz? Tapsot? Elismerést? Csak megsúgom semmivel nem vagy különb azoknál akik fiatalabb korukba alkalom adtán a te szóhasználatoddal élve bebasztak vagy elszívtak egy-egy szál cigit.
2020. máj. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Mérnöki szakon tanulok. Van ismerősöm, aki iszonyat sokat piált és van, aki meg kerülte az alkoholt. Az egyikük ilyen egyetemi életet élt, a másikuk olyat. Most mégis mindketten a Boschnál dolgoznak.

Különbözünk. Attól, mert kultúrált értelmiségi valaki, még lehet, hogy végigbulizta az egyetemet.

Viszont ezt magadban valahogy tisztáznod kéne. Nyilvánvaló, hogy zavar.

2020. máj. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem veszítesz vele sokat, de azért 33 éves állítólag értelmiségi ember létedre felfoghatnád, hogy nem fog senki lezülleni meg "nem tanulni" attól, hogy kipróbálja/kitombolja magát. Meg nem kell túl elitnek sem érezni magad emiatt. Ez egy döntés, ami nem változtat azon, hogy mennyire vagy a társadalom krémje. Az is az tud lenni, aki tud és szeret szórakozni vagy nem vetett meg mindent fiatalon, csak egyszerűen nem éli életmód szinten.
2020. máj. 9. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Phoney ***** válasza:
68%

Van, akinek nem jut több és jobb, mint inni és bulizni.


Egyébként az inkább csak a következő 10-15 évedben fog igazán kiderülni, hogy kimaradtál-e valamiből, vagy nem. Kb. 40 alatt nagyon könnyű letagadni, hogy bármi is kimaradt volna, de aztán majd „utolér az élet”, feloldódnak az elfojtások, és meglátod, hogy tényleg így volt-e. Ebből fakad az úgynevezett midlife crisis, életközépi válság. Ha tényleg csak arról szólt a fiatalkorod, hogy tanultál, akkor azért jöhetnek még meglepetések.

2020. máj. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!