Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől függ, hogy valakiből...

Mitől függ, hogy valakiből diplomás/értelmiségi lesz vagy pedig melós/szakmunkás?

Figyelt kérdés
Utóbbiakat nem lenézve, de egyértelmű, hogy nagy kontraszt van Mo.-on a két társadalmi réteg között. Lehet, hogy a vállalkozó fodrász és villanyszerelő százezreket keres (akár többet, mint egy diplomás), de milyen áron. 6-7 órási munkakezdéssel egész nap lábon állni és kitéve magát a fizikai hatásoknak (hajfesték allergia, kosz, meleg). Arról nem is beszélve, hogy hiába kér el egy szaki egy alkalomra 20 ezret, mindig éreztetni fogják vele, hogy "csak egy melós" amikor "odalökik neki a kápét" míg egy diplomás akár egy agrárdiplomával is megbecsült öltönyös köztisztviselő lesz egy önkormányzati osztályon még ha nem keres csak 250-300 ezret. A nők általános szakmunkás lenézéséről már nem is beszélve (elit társkeresők és társai). Persze tisztelet annak a 4 ezreléknek. Én azt vettem észre, hogy az önbizalom, de leginkább az azt megalapozó külső szépség és közösségi háttér döntő jelentőséggel bír. Mit értek ez alatt...? Én istenigazából csúnya egyetemista lányt még nem láttam. Lehet vannak, de olyan mintha genetikailag a sikerre és az értelmiségi pályára születtek volna. Akkor a közeg is sokat jelent. Ha konkurenciát biztosító fiatalos gimiben tanult az illető és utána megmarad a motivációja, akkor soha nem adja alább egy MSc-nél. Ti mit gondoltok en bloc erről a diplomás vs szakmunkás kérdésről? Mert nekem az tűnik fel, mintha nem lenne olyan dekoratív (lányok között tényleg nem) fiatal, aki ne lenne egyetemista/diplomás?

2019. ápr. 15. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Azért a diplomával sem jár azonnali megbecsülés és tisztelet. Nálunk konkrétan a festőt jobban megbecsülik és tisztelik, mint az informatikust. Mondjuk informatikusból ő 15 év alatt már az ötödik, szóval ez elmond valamit a helyről.


A kérdésre válaszolva: a tehetségtől, intelligenciától és szorgalomtól függ.

Meg ha jobban körbejárjuk a kérdést, akkor arra a következtetésre fogunk jutni, hogy emellett még függ a környezettől, családtól, neveltetéstől is. Akit fejlesztenek, ösztönöznek, motiválnak, és azt látja, hogy igen, szorgalommal és tanulással lehet belőlem "valaki", az nagyobb valószínűséggel lesz diplomás értelmiségi, mint az, akinek a két szülőjének van összesen 12 osztálya.


A genetikai-esztétikai eszmefuttatásod meg úgy butaság, ahogy van. Tudod, hány ronda egyetemistát meg főiskolást láttam én már? És hány olyabn bombanőt, aki az érettségit is csak hosszas rábeszélés után volt hajlandó letenni?

2019. ápr. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Akinek a diploma fele van motivációja az arra felé megy aki meg szakmunkás akar lenni az arra felé megy.

Nincs itt különbség mind a kettőhöz motiváció és szorgalom is kell, nem elég a tehetség.

Ne felejtsd el vannak szakképzetlen munkások és segédmunkások is.

2019. ápr. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Én épp az ellenkezőjét figyeltem meg. Tök ocsmány (csaj) vagyok: dagadt, ronda, pattanásos - de nemcsak én voltam ilyen az egész egyetemen, még voltak nálam is undorítóbbak. Bezzeg egy csomó idióta buta kis p*csa, akik éppcsak elvégezték valahogy a fodrász szakot, esetleg a 8 általánost 16 év alatt, azok közül olyan jó kis formás alakja van a legtöbbjüknek, hogy csak na! És nem azért ám, mert a kondiba járnak folyton, meg a kalóriákat számolják. Most nem azért mondom, hogy annyira irigykedek rájuk (az alakjukra persze igen, de összességében az életükre nem), csak mint megfigyelést mondtam el.
2019. ápr. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Azt kezdem észrevenni, hogy a szakmunkás, vagy a kétkezi munkás szakemberek kezdik kivívni maguknak a tiszteletet az elmúlt időszakban, ami nem gond. Ők úgy gondolom, hogy valahol többet tudnak az életről, mint más végzettségű emberek.

Somindentől függ az, hogy kiből mi lesz, mert lehet, hogy valaki penge, de megelégszik valamilyen szakemberi (pl.: víz-gáz-fűtés szerelői) végzettséggel.

2019. ápr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Kezdjük ott, hogy ez a "minden diplomás lány szép és minden szép lány diplomás" téma egyértelmű baromság. Egyszerűen nem igaz, kár is tovább pazarolni a szót.


Másrészt manapság elég sokirányú munkakör van. Diplomásként is lehetsz sima irodai "melós" akinek semmi tisztelete nincsen az életben. És szakmunkásként is lehetsz vállalkozó, akár egyéni és rögtön te vagy a szabad ember példaképe aki magáért dolgozik és így is van.


Összességében szerintem majdnem minden attól függ, hogy az egyén milyen kiállású és hogyan képes eladni magát. Van aki "melósként" is többet tud mutatni meg vannak azok akiknek lehet bármilyen végzettsége akkor is látszatra lúzerek maradnak.

2019. ápr. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"És szakmunkásként is lehetsz vállalkozó"/"Van aki "melósként" is többet tud mutatni meg"


Ez mind szép és jó, de az elittárskeresőn vagy bármilyen értelmiségi diplomás társaságban egyből kihullik a rostán egy hiába pénzes, de nemdiplomás pali. Eleve hiányzik az életéből a fiatal egyetemi évek, mint örökké felhozható téma. Márpedig nekem - sok más pasival egyetemben - leginkább az intellektuális, szexisen okos diplomás bölcsész/közgazdász típus jön be, nem pedig a kőbuta és eltúlzottan cicomázas, jellegtelen white trash pultos/műkörmös kategória.

Előbbi alatt erre gondolok: [link]

[link]

Utóbbi alatt pedig erre: [link]

[link]


És lehet megkövezni, de a diplomások között igenis drasztikusan nagyobb arányban vannak igényesebb/kifinomultabb/érzékibb csajok és 10-ből 8 csaj külsejéről jól megtudom tippelni, hogy van-e diplomája vagy sem.

2019. ápr. 15. 22:18
 7/8 anonim válasza:

Kezdjük ott, hogy az általánosítás hülyeség - az egyetemista lányok nem feltétlenül szépek, ahogy a szakmunkások sem csúnyák. Sok példát és ellenpéldát tudok rá. Sőt, inkább a kereskedelemben dolgozó nőkre jellemző, hogy divatosabban öltözködnek, körmöshöz járnak, fodrászhoz, erőseb a sminkjük.

Az, hogy a diplomást mennyire becsülik, egyénfüggő, én sok mindent láttam: valaki nem tesz különbséget, mert tudja, hogy nem a diploma a fontos, hanem az intelligencia és a természet. Dolgoztam olyan helyen, ahol kb. az emberek képeslapon láttak egyetemet, és mindenki odavolt, hogy én vagyok a művelt egyetemista. Nagyszüleim falujában utálják az öltönyös dipomásokat, mert nagyképűnek és lustának gondolják őket, akik az ő pénzükön tanulnak.

Az, hogy mitől függ a továbbtanulás, nagyban függ az egyéntől is: mennyire szorgalmas, mik az ambíciói (kényelmes irodai munkát akar, esetleg külföldön karriert), a család merre tereli őket (keressenek pénzt, kényelmes állásuk legyen, menjenek-e egyetemre, vagy ne), illetve lehet dac a család értékrendje ellen (anyukám pl. dacból diplomázott le, mert a szülei lenézik a diplomásokat)

2019. jún. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
80%
Amúgy, a képen a negyedik lány nagyon hasonlít az egyik egyetemi barátnőmre - a csaj pont közgazdász. Az első képen látható lány, pedig arra a lányra, aki az ALDIban szokott kiszolgálni :D
2019. jún. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!