Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gyakori az, hogy az...

Miért gyakori az, hogy az emberek a 'vagyok' helyett azt írják, hogy 'vok'?

Figyelt kérdés
Nagyon sok helyen látom, főleg a fiatalabb generációnál

2020. máj. 11. 11:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom miért menő ezen csámcsogni több éve. Egyrészt a legtöbben már nem használják csak egy időben volt menő szleng, másrészt aki néha használja az max közeli havernak írja és akkor ha sietve ír. Én is szoktam használni pl sietek valamelyik barátomhoz és a pirosnál állva a lehető leggyorsabban csak annyit írok: mingy ott vok.

Tudom magyar nyelvben menő nyelvtan názinak lenni, de ha csak nem dolgozol olyan területen ahol üzleti leveleket kell írni, a kutyát nem érdekli hogy írsz. Semmivel nem jutsz előrébb az életben ha minden nyelvtani szabályt tudsz. A lényeg hogy ha muszáj, akkor tudj utána nézni a nyelvtannak és helyesírásnak, majd tudd ezeket a szabályokat alkalmazni.

Ez ugyan olyan téma mint az általános műveltség. Sok matematikus, fizikus és pár filozófus nevét és munkásságát ismerem tanulmányim miatt, de Petőfiről vagy bármilyen költőről, festőről semmit sem tudok. És elárulom a 21. században senkit nem érdekel és nem fontos az ilyen tudás. A logikus és kritikus gondolkodás SOKKAL fontosabb mint a lexikális tudás.

Lehet majd engem is lepontozni, de ez az igazság. Persze fontos az irodalom és nyelvtan oktatása, de csak bizonyos területeken térül ez a tudás meg és nem peobléma ha felnőttként elfelejted ezt a tudást.

2020. máj. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
11-es, gondolom te vagy az a tipikus, aki 3 idegennyelven fröcsög, de az anyanyelvét elfelejtette.
2020. máj. 12. 08:24
 13/19 anonim ***** válasza:
Rövidítés,ugyanúgy mint a tali, gyümi, szabi, csak az beszédben is megjelenik.
2020. máj. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az SMS korszakban alakult ki sok más rövidítéssel együtt, azért mert 160 karakter volt a maximálisan küldhető üzenet és muszáj volt spórolni a betűkkel de mégis érthető maradt a szó.
2020. máj. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Egyszerűbb, rövidebb, kevesebb idő leírni főleg a telefonon. Mondjuk én nem szoktam használni.
2020. máj. 17. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Halmiaarszen válasza:
Mert lusták az emberek!
2020. máj. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A nemi diszfória a betegség, ezt kezelik nem átalakító műtéttel, hormonokkal. Ha sikeresen "átváltozik", elmúlik a diszfória, vagyis "meggyógyul". Ebben az állapotban nem mondhatjuk rá, hogy mentálisan beteg, mert nem szenved, és nem akadályozza semmi az életben.
2021. jún. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Halljátok, #17-es vagyok és nem tudom hogy kerültem ide XD. Ezt egy másik kérdéshez szántam. Sajnálom
2021. jún. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Rövidebb! A pötyögés miatt, mindenki rövidít!
2021. jún. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!