Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért szeretnek...

Az emberek miért szeretnek inkább csak panaszkodni a problémamegoldás helyett?

Figyelt kérdés

A környezetemben szinte mindenkin ezt látom...


"A" vállalkozó, és minden áldott nap panaszkodik az egyik alkalmazottja miatt, hogy bunkó is, meg buta is, meg rosszul is végzi a munkáját (konkrétan sok pénzbeli kárt és kellemetlenséget okoz a munkahelynek). Mikor megkérdezem, hogy miért nem rúgja ki, akkor csak hümmög.

"B" vett valami ócska telefont, és minden nap dühöng, hogy hogy lehet ilyen ***-t gyártani, kihajítja az ablakon, mennyire rossz, csomó hibája van. Mikor megkérdezem, hogy miért nem küldi vissza, akkor csak hümmög.

"C" utálja a munkahelyét, és hiába dolgozik hiányszakmában, ahol másfélszer ekkora fizetésért kezdhetne máshol akár már holnap, marad ott ahol van, és állandóan panaszkodik a főnökére. Mikor megkérdezem, miért nem vált munkahelyet (vagy legalább miért nem mond nemet a főnökének néhány dologra) akkor csak hümmög.

"D" autóval jár munkába, és minden reggel egy órát (szó szerint) áll a dugóban. Én ugyanazon a szakaszon simán elsuhanok vonattal a dugó mellett. Ő minden reggel posztolgatja facebookra a dühöngését a forgalom miatt, amikor pedig megkérdezem, hogy miért nem jár vonattal, akkor csak hümmög.


Még tudnám írni fejezeteken át, de azt hiszem, érthető, hogy mire gondolok.

Nyilván nem lehet minden problémát megoldani egy csapásra, de igenis vannak, amiket meg lehet.

Valamiért rengeteg embernek mégis jobb csak panaszkodni, dühöngeni miatta, és nem tenni semmit, de én ezt nem értem. Most akkor tulajdonképpen zavarja őket egyáltalán az a dolog, ami miatt panaszkodnak? Ha zavarja, miért nem próbál tenni ellene? Ha nem zavarja, miért mondja? Mire jó ez?

Van ennek valami pszichológiai oka? Ha igen, akkor mi?


2019. jún. 19. 08:15
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Sajnos ez is hungarikum a kifogàsok mellett.

Könnyebb sìrni mint felelőssègetvàllalni.

2019. jún. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Azt hiszik, hogy ha panaszkodnak majd más megoldja helyettük a gondjait.
2019. jún. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem kirívóan gyakran látok ilyet.

Viszont arra vagyok allergiás, ha akármivel és bármivel próbálkozom, nem halad előre az életem/adott ügy és úgy sem szabad panaszkodni egy mukkot se, de a másikat hallgassam végig.

2019. jún. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mert a zsörtölődés segít a gondon...

Nem tudom: talán mert így akarják védeni az egyéb intim szférájukat? A panaszkodás is majdnem mindig arról szól, hogy "én2 milyen töki vagyok, bezzeg a másik milyen xar, xemét, stb. Kevés ember van, aki valóban megoldást akar keresni a problémájára.

2019. jún. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!