Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a legdurvább dolog, amit...

Mi a legdurvább dolog, amit megtennél, ha sosem büntethetnének meg érte, semmilyen hátrányos hatással (leszámítva a saját bűntudatod) nem lehetne rád (pl. senki sem tudná meg)?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy biztos lehetnél benne, hogy tényleg nem buknál le. Tegyük fel, hogy nem kellene tartani jogi következményektől, sem az ismerőseid megvetésétől. Csak te tudnál róla, tényleg SOHA nem kaphatnának el. Lopnál? Csalnál? Gyilkolnál? Semmit sem tennél?

2020. máj. 12. 21:39
1 2 3
 11/22 Clay Morrow ***** válasza:

Értem.


Hát akkor így a pénzlopás kiesik, mert enyhe bűntudattal ejsze meg tudnék birkózni vele.


Gyilkolást se mondanám a legdurvábbnak, mondjuk ez elég összetett, nem egyszerű. Ehhez már több energia és elhatározás kéne, mint egy "sima" rabláshoz, de adva az idegeket, szerintem nagyon bepöccenve, tudnék ölni, csak biztos, hogy megviselne utólag, bár biztos olyasvalakit ölnék, aki szerintem megérdemelni, így bűntudat nem igazán kergetni, talán egy kis ptsd alakulhatna ki, de ilyenkor eszembe jut, hogy anno a kivégzéses videókat nem bírtam megnézni, ma meg kb. semmi sem kavar fel, szóval feldolgoznám.


Más ami eszemben van az az erőszakolás. Ez lenne a válaszom a legdurvábbra. Mert ott tényleg csak rosszindulat, élvezet vezérelne, nem erőszakolnék meg olyan nőt, akit utálok, hamarább "ölném" meg, nyomorítanám meg valahogy máshogy. Lehet lepontozni :D

2020. máj. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

#9 Amikor kiírtam a kérdést, akkor én is így voltam vele. Kíváncsi voltam, mások mire lennének képesek, de úgy voltam vele, hogy nekem a lelkiismeretem többet ér. Aztán picit elszabadult a fantáziám, és végiggondolva... én lehet, hogy lopnék. Olyan embertől, akinek eszméletlenül sok pénze van, és talán fel sem tűnik a hiánya. (Talán tőkeerős banktól is képes lennék, de ez már más kérdés, mert ők a "kis emberektől" vennék vissza a veszteségüket.) Nem tudom, tényleg megtenném-e. Lehet csak a törvény tart vissza, de lehet, ha nem lenne, akkor sem lennék rá képes. Nem tudom.


#10 Tényleg? Illetve nem gonoszságból kérdezem, de _tényleg_ meggondoltad? Mármint képes lennél rá, és a lelkiismereted is elbírná? (Nyilván el tudok képzelni olyan történetet, amiben szinte bárki képes lenne hasonlóra, de mivel velem szerencsére ilyen nem történt, őszintén csodálkozom ezen.) Ha így is igen a válasz, tényleg érdekelne, hányan vannak még így vele, hány embert tart csak a törvény vissza az ilyen tettektől. Bár továbbra is úgy gondolom, hogy könnyebb valamit leírni, mint fizikálisan, ténylegesen megtenni. Ne érts félre, nem ítélkezem. Nagyon kíváncsi vagyok csupán.

2020. máj. 12. 22:19
 13/22 Metionin ***** válasza:
100%
Állatkínzókat tennék el láb alól.
2020. máj. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
#11 Én mindenkit felpontozok, mert ez az a kérdés, ahol (ahogy a céges meetingeken is mondják) nincs rossz válasz, csak vélemények vannak. Az más, hogy bennem a te válaszodnál is felmerül az a kérdés, mint a #10-esnél, hogy tényleg? Mármint tényleg képes lennél megtenni... és nem is csak az, hogy képes, hanem tényleg lenne benned erre motiváció? Mondhatjuk, hogy csak a törvények tartanak vissza?
2020. máj. 12. 22:24
 15/22 Clay Morrow ***** válasza:
32%
Nem állítom biztosra, 100%-ra, ha lenne életemben egy ilyen kártyám, hogy bármikor megerőszakolhatnék egy nőt, semmilyen jogi következmény nélkül, megtenném. De eljátszanék szerintem sokszor a gondolattal, hogyha én nem jövök ki rosszul, és nagyon lecsúszok emberileg, akkor kipróbálnám. De talán a puszta kíváncsiság és a megúszás is elég lenne. Bár ezt most ne értsd úgy, hogy csak a törvények tartanak vissza és minden vágyam egy nőt tönkretenni, nem lehet ennyire leegyszerűsíteni, mert igazából nem ez a fétisem, csak az, hogy következmény nélkül nyílik, adatik egy ilyen lehetőség, elgondolkodtató és megfontolandó ez a tett is számomra.
2020. máj. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Clay Morrow ***** válasza:
Az ölésre pedig nem releváns az utóbbi válaszom, ott nem tértem ki erre, ezt inkább képes lennék megtenni és talán be sem telnék egy személlyel.
2020. máj. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Megbundáznék egyáltalán nem fontos meccseket, aztán fogadnék rá és dőlne a lóvé.
2020. máj. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nem ölnék meg senkit. Talán lopnék valakitől, akinek nem hiányzik. Esetleg emberölésen kívül valami megoldással eltávolítanám apámat az életemből. Nem akarom látni őt az alkoholista időszaka és az utána lévő "tojok mindenre" életmódja után.
2020. máj. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Kipróbálnék minden létező drogot, ha a hátrányos hatások miatt nem kellene aggódnom (törvényesség, függőség, túladagolás, stb).
2020. máj. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
20%
Felkeresném a világban azt a nőt, akinek valóban bejönnek a lábfétises dolgok, és eljátszadoznék a lábával.
2020. máj. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!