Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ahhoz,hogy valaki okos legyen...

Ahhoz,hogy valaki okos legyen arra születni kell?Vagy egy buta emberből is lehet okos ember?

Figyelt kérdés
Én találkoztam már olyan nővel és férfival is,akik egyetemet végeztek,diplomájuk volt mégis buták voltak.Én azt gondolnám,hogyha nem akarok buta lenni,elég az ha sokat olvasok,nyelvet tanulok,feladatokat oldok meg.De most úgy érzem,hogy ez is kevés.Szerintem egy okos emberből lehet buta,de egy buta emberből nem nagyon lesz okos.Én sem vagyok okosabb mint például 10 éve,inkább butább.Pedig az elmúlt 10 évben sokat tanultam,sok tapasztalatot szereztem,mégis sötét vagyok mint az éjszaka.

2020. máj. 14. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokat számít a hozott genetikai örökség, de ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne javítani rajta tanulással.
2020. máj. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 de nekem a szüleim okos,értelmes emberek.Máig rejtély számomra,hogy hogy lettem ilyen hülye.
2020. máj. 14. 13:07
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Elsősorban genetika, utána jön a szorgalom és tudásvágy. Az ember nem feltétlenül a szülei genetikáját örökli,"hetedíziglen" örökölhetőek bármilyen tulajdonságok.
2020. máj. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, a génlottó kiszámíthatatlan....
2020. máj. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az intelligencia minden formája fejleszthető. Tény hogy meghatároz a genetikád, de fejlődni mindig lehet.
2020. máj. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A legfőbb probléma, hogy nem fogalmaztad meg, hogy te milyen tulajdonságokra mondod azt, hogy valaki okos. Azt írod, hogy ismersz buta diplomás embert, illetve az olvasástól nem érzed magad okosabbnak, ez alapján feltételezem, hogy nálad az okosság nem lexikai tudást jelent. Akkor mit? Problémamegoldó képességet? Gyakorlatiasságot? Érdemes lenne tisztázni, hogy tudd, merre haladj.
2020. máj. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, mintha csak az én életemet írtad volna le.. Érzem egyszerűen, hogy sötét vagyok, mint az éjszaka és már nekem kínos. A válasz a kérdésre engem is nagyon érdekelne amúgy, próbálom folyamatosan fejleszteni magam, dolgoztam is sokat egyetem mellett, önkénteskedtem is de valahogy mintha a logikus gondolkodás egyszerűen hiányozna belőlem. Szóval ezt a kommentet együttérzés gyanánt írtam, hogy tudd, nem vagy ezzel az érzéssel egyedül.
2020. máj. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!