Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem értem mi a baj velem. Mit...

Nem értem mi a baj velem. Mit ronthatok el? 18/l

Figyelt kérdés

18 éves vagyok. Nincs egy közelebbi barátom se. Bulikban rosszul érzem magam, mert senkit se érdeklek. Barátságos vagyok, de valószínűleg nagyon unalmas. Nem tudom, hogy kell olyannak lenni, akivel szívesen beszélnek...

Külsőre nincs velem nagy baj, de, aki csúnyább, mint én még annak is vannak barátai.

Anyát sok mindenki szereti. Ha bulit tart, meg tud hívni 10+ főt. Húgomat mindenki körül zsongja. Csinos lány..mellette mindig másodiknak érzem magam, ha ketten megyünk valahova. Velem kapásból mindenki visszautasító...

Egy srac tetszik, már régóta ismerjük egymást. Szoktunk beszélgetni, mert mindketten ugyanazt a játékot szeretjük. Egyszer látta húgom és azóta mindig szóba hozza és érdeklődik felőle..

Úgy érzem bármit csinálok nem tudok jobb lenni. Nem tudok szerethető lenni. Nem tudom, hogy lehet barátokat szerezni.

Szeretnék minnél előbb elköltözni. Talán az segítene, ha messze mennék innen és elkezdhetnék kiépíteni egy új életet.

Felesleges embernek érzem magam. Mitől lehetnék jobban?



2020. máj. 12. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Önbizalom hiányod van.Olvasd vissza,mit írtál:"Bezzeg az anyám,a húgom,a mindenki,csak én nem..."


Másokhoz méred magad.Oké,18 éves vagy,ilyenkor természetes,hogy az ember keresi a helyét,idővel majd rájössz,hogy értelmetlen a méregetés,önmagadnak kell megfelelned.Ne kívülről várd a megerősítést,tarts önvizsgálatot,találd meg az értéket magadban(van benned,akkor is,ha most nem hiszed el).


Beszűkült a fókuszod,ki vagy hegyezve a negatív dolgokra.Észrevennéd,ha valaki barátkozni akar?El is hinnéd neki?


"nem tudok jobb lenni. Nem tudok szerethető lenni. Nem tudom, hogy lehet barátokat szerezni."


Nem a fa...szekeret!Saját magadat győzöd le fejben ezzel a hülyeséggel!Az agyad azt hiszi el,amit mondasz neki.Ha blamálod magad,el is fogod hinni,úgy is fogsz viselkedni,ezzel beteljesíted a saját jóslatodat.Figyelj oda,miket mondasz magadnak magadról!


A költözés jó ötlet,ha látod,hogy képes vagy önállóan intézni a dolgokat az megdobja az önbecsülésedet.Menj egyetemre/főiskolára kollégiumba/albérletbe,sokat fog segíteni.


"Mitől lehetnék jobban?"


Változtasd meg a gondolkodásmódodat.A negativitás kiül az arcodra/látszik a tartásodon.Te sem lennél szívesen olyan ember társaságában,aki lehangoló.Az önbizalom vonzóvá teszi az embereket,ha te rendben vagy magaddal,a világ is rendben lesz veled.

2020. máj. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
Teljesen megértem,amit mondasz. De ezt mond ki is beszélj kicsit nyiltabban határozotabban! Hogy ne te legyél az a lány, akit mindenki leszar! Nem csak a külsőségek teszik az embert hanem a stílus is. Ha egy jó kedvű szabad vicces lány vagy az sokkal többet dob az egészen. Lehet szép a húgod,de ne feledd azt,hogy te is az vagy! Tényleg felakarnád adni? Akard jobban azt a srácot és erősísd a tényt magadban,hogy igen én egy jófej szép csaj vagyok és szerethetnek az emberek! Ne erőltesd magadra a bulizast, ha nincs jó kedved vagy nem a te műfajod találj egy hobbit.
2020. máj. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat. Érdekes, hogy még privátban is az önbizalom hiányra tippelgetnek. Régebben én is erre gondoltam.🙂

A jelenlegi állapotom 12 éves korom óta áll fent. Két éve komolyabban elkezdtem ezen dolgozni. Sokáig túlsúlyos is voltam. Jelenleg is tart a diétam, de már látom a változást. Emellett egész szépen sminkelek, csinosabb ruhákat veszek fel, egészségesen eszem, futni járok. Néha érzem is azt a fajta határozottságot, amit kellene. A baj valószínűleg komolyabb, mint az önbizalom hiány.. Ugyanis pánik betegségem is van..de ennek nem kéne megakadályozni a barátkozásban, csak akkor jön elő, ha nagyon messze kell mennem. Valószínűleg depressziós is vagyok nagyon régóta. 13-15 évesen rengetegszer gondoltam öngyilkosságra. Mostanra ez redukálódott. Sajnos, gyakran fizikailag sem kímélem magam, ha valami rossz történik.

Ezek viszont olyan dolgok, amik nem derülnek ki első találkozáskor. Mégsem tudok már másra gondolni, mint hogy ezek "meglátszanak" az arcomon.

A költözést ezért írtam. Szeretnék ezekkel pszichológushoz fordulni. Szeretnék valami újba belevágni, ahol emberekkel vehetem körbe magam.

A válaszokat, pedig még egyszer nagyon köszönöm. Más kérdéseknél úgy tünt, szeretnek még egyet belerugni az emberbe. Itt ilyet nem tapasztaltam☺️

2020. máj. 13. 06:19
 4/4 anonim válasza:
Örömmel olvasom, hogy diétázol és sportolsz ezt mindenképp folytasd és sok sikert hozzá. Hidd el a sport nagyon sokat fog segíteni. Látni fogod magadon a változást és egyre több önbizalmad lesz.
2020. máj. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!