Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan hívják azokat a személy...

Hogyan hívják azokat a személyeket, akik lelkileg nem érzik se nőnek, se férfinak magukat?

Figyelt kérdés

Tehát, pl. nőként nem érzi magát se nőnek, de férfinak se. Testileg nem tagadja le a nemét, de érzelmileg "nemtelennek" bélyegzi magát és mindez mellett olyan tulajdonságai vannak, amik tényleg arra utalnak, hogy "nemtelen".

Pl. férfiként többek közt nem érdekli a foci, sport, sör, kocsi; nőként többek közt nem érdekli a divat, főzés,takarítás, gyereknevelés.


2020. máj. 14. 17:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Semleges nemű
2020. máj. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
non-binary
2020. máj. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%
élőhalott
2020. máj. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Metionin ***** válasza:
94%
Én hasonló vagyok de nem tudom hogy van-e az ilyennek neve. Szerintem attól hogy valakit nem érdekelnek a tipikusan a neméhez kötött dolgok, még nem lesz ilyen külön kategória. Vagy én pl. gyerekkoromban sem éreztem magam se fiúnak se lánynak, csak gyereknek. Most is úgy vagyok vele hogy a kromoszómáim meg a nemi jellegeim miatt felfogtam hogy nőstény vagyok de hogy mitől kéne annak éreznek magam, fogalmam sincs.
2020. máj. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
22%
Unalmukban nem tudnak mit csinálni. Szerintem csak simán hülyék. Ennyi erõvel Aldis szatyornak is érezhetem magam.
2020. máj. 15. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, non-binarynak hívják, vagy magyarul "nem bináris"-nak, de nekem van kicsit egy olyan érzésem, hogy a kérdező kissé el vagy tévedve alapvetően azzal kapcsolatban, hogy mit is jelent férfinak/férfiasnak vagy nőnek/nőiesnek lenni. Amiket te leírtál példának, érdeklődési köröket, leginkább Prolifalván tartják a férfiasság/nőiesség kritériumainak. (A sör mégcsak nem is egy érdeklődési kör, hanem egy ital.) Attól, hogy valakit ez egyik se érdekel, nem lesz nemtelen. Meg akkor se, ha nőként nem szeret fecsegni, vagy kimondottan rossz a kommunikációs készsége, meg nem tud egyszerre sok dologra figyelni, vagy ha férfiként rosszul tájékozódik, pocsék a térlátása, nem bír megtanulni vezetni, vagy "művészlélek", vagy ha ezek a képességek, tulajdonságok valakiben random módon keverednek. Persze tényleg egy szubjektív érzet, hogy valaki érzi-e magát férfinak vagy nőnek, csak ha valakinek nagyon téves elképzelési vannak arról, hogy egy nemhez tartozónak lenni mit jelent, akkor simán félreértelmezheti azt is, hogy ő maga nonbinary-e vagy sem.
2020. máj. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
5%
liberális
2020. máj. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Idiották.
2020. aug. 16. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Tseppkoe válasza:
Élemedett korú vénséges vén aggastyán...
2021. febr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
májkrém
2022. jan. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!