Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ugyanaz az ember vagy mint...

Ugyanaz az ember vagy mint aki korábban (például 5 10 évvel ezelőtt voltál? ) Mind testileg, lelkileg fizikailag, szellemileg, stb?

Figyelt kérdés
2020. jan. 21. 09:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%
Dehogy!
2020. jan. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
Teljesen más ember vagyok. Eleve kicserélődik az összes sejtünk 7 évente. Ha akarnánk, sem ugyanazok lennénk. És jó esetben ennyi idő alatt sokat fejlődik, tanul az ember. Változni is szokott, szetencsés esetekben jó irányba.
2020. jan. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%
Nem. Semmi sem állandó, minden változik. Mi is, testileg is, lelkileg is.
2020. jan. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
45%

Semmilyen értelemben nem vagyok ugyan az. 10 éve 20 éves voltam, most 30. Azóta rengeteg hatás ért az életben. Sokat tanultam, tapasztaltam. Szerintem ez a jövőben is így lesz.

Más a családi állapotom, végzettségem, tapasztalatom, azóta sokat utaztam, külföldön élek (egy darabig), egészséges életmódot folytatok, a világhoz és pénzhez való viszonyom is megváltozott stb.

2020. jan. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
44%

Nem. A gondolkozásom sokat változott mindenről. Egyes fontosabb döntéseket már máshogy hoznék meg és nem azért, mert már tudom hogy alakultak, hanem mert másként döntene az a személy, aki most vagyok.


A 7 évenkénti biológiai ciklus is érdekes kérdéseket vet fel. A régi keleti kultúrákban, asztrológiában is felbukkannak 7 és 10 éves ciklusok, kiemelt fontos évek. A bioritmus is egy ilyen. Magamon megfigyelve ezek működnek (nekem nem hit kérdése). Az ilyen ciklusokban is más és más döntéseket hozunk ugyanarról.

2020. jan. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%

Nem. Változtam. A testem is változott. Bár az nem olyan jelentős.

De sok minden ért, és a tapasztalatok hatására változtam. Változott a véleményem, a hozzáállásom bizonyos dolgokkal kapcsolatban. És nyilván konkrétan változtattam is ez idő alatt néhány dolgon az életemben.

2020. jan. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
37%

Testileg körülbelül ugyanazon a szinten vagyok, mint 10 éve, lelkileg és szellemileg viszont némileg tapasztaltabbnak és több mindent megéltebbnek tartom magam a gimis énemnél (mivel ugye az is vagyok).

Olyan drasztikus változás azonban nem hiszem, hogy beállt volna a viselkedésemben, ugyanolyan kicsit csendes, alapjáraton jószándékú embernek tartom magam, aki nagyrészt ugyanazok miatt a dolgok miatt sóvárog és ugyanolyan vágyai vannak, mint 10 éve.


26/F

2020. jan. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
39%

Mint 10 éve? Össze se lehet hasonlítani!!! Mint 5? Itt már mutatkozik némi hasonlóság, de azért eléggé más.


Eleve Aspergeres vagyok valószínűleg (és nagy eséllyel más dolgok is párosulnak hozzá). Például Sheldonnal van bennünk néhány közös dolog. :D

A beilleszkedéssel kapcsolatban rettenetesen sokat változtam, 10 éve még képtelen voltam bárhova is beilleszkedni és igen ritkán tudtam "átlagos emberként" viselkedni.

Mostmár hellyel-közzel, nagyon nehezen, de képes vagyok részleges beilleszkedésre és simán tudok "átlagosan" viselkedni, tehát nem azonnal vagyok fura figura.


Nagyrészt az élethelyzetem alakulása miatt sokkal talpraesettebb, bátrabb, merészebb, önállóbb vagyok. Ebből kifolyóan rájöttem, hogy ugyan gyenge vagyok és buta, de nem annyira, mint régen gondoltam.


Ugyanakkor megtört vagyok, depressziós, vagy annak a határán és az idegeim is borzalmas állapotban. Alighanem kijöhetett valami kórság, amit anyámtól örököltem, legalábbis itthon vertem már szét dolgokat, legutóbb 4 napja.

5 éve még Istenben hittem, 10 éve még gyülekezetbe is jártam. Mára ateista lettem, vaaagy... ha van is Isten, akkor egy nagy... szerintem.


Ezekben változtam 5 év alatt is sokat, 10 év alatt... rengeteget, brutál sokat és még annál is többet.

2020. jan. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%
Nem, de most vagyok 21, gáz is lenne, ha ugyanott tartanék, mint 11 évesen.
2020. jan. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
44%

Nem. Anyukám halála oltári nagy törést okozott a lelkemben 3 éve.

Fizikálisan fogytam 3 kg-t, izmosabb is lettem. 7 éve van már kapcsolatom.

2020. jan. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!