Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A külföldök élő magyarok...

A külföldök élő magyarok sosem érezhetik magukat igazán otthon?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm beszélt a világ körüli útjáról, nagyon sok országot bejárt 2 év alatt. Ez alatt sok külföldön élő magyart megkeresett (pl. amerikaiakat), és az a benyomás érte, hogy ezek az emberek mind szoronganak legbelül amiatt, hogy elhagyták a hazájukat.

Nekem Márai jutott eszebe: "Idegennek lenni annyi, mint nyomoréknak lenni."



2020. máj. 15. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem beállítottság kérdése.


Én a saját hazámban is szorongok, és kirekesztettnek érzem magam, mert az "aki nem velünk van, az ellenünk" alapon az ország ellenségének vagyok titulálva. Inkább laknék az USA-ban idegenként.

2020. máj. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyénfüggő. Három éve élek Dániában és sokkal inkább érzem otthonomnak, mint Magyarországot valaha. Egyedül a magyar barátaim és az ottmaradt családom szokott hiányozni, de ennyi, ők ugyanúgy hiányoznának, ha bárhol máshol lennének.

Nem érzem magam idegennek, és a helyiek se kezelnek idegennek.

2020. máj. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Hát én nem szorongtok egy pillanatig se
2020. máj. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

13 éve élek Angliában. Az első 10 évben otthon éreztem magam. Akkor még eszembe sem volt, hogy hazamenjek. De ahogy öregszem, ahogy részese lettem az országnak, ahogy kezdett kinyílni a szemem, egyre nehezebben érzem azt, hogy életem végéig maradnék. Már nem érzem jól magam itt. Igaz jól keresek, a férjem is jól keres, de nagyjából ennyi maradt Angliából. Már nem vonz, már nem találom olyan szépnek, már mennék haza.

45/N

2020. máj. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Én is külföldön élek, szerintem sosem lesz az ember igazán otthon itt. Hiába jól érzi magát valaki, a nyelvet úgysem fogja olyan szinten beszélni soha, mint az itteniek, meg éreztetik is vele, hogy külföldi. Lehet, hogy nem közvetlenül, inkább közvetett módon például, hogy nem barátkoznak vele. A munkahelyen lehet, hogy barátságosak, de őt nem hívják át magukhoz csak úgy, egy grillpartira vagy nem akarnak közösen programot csinálni velük. Ha persze megvan az embernek a társasága a saját országából, akkor azért más. Akkor sem lesz soha teljesen az otthona az az ország, de akkor sokkal jobban érezheti magát. Persze ez sem feltétlen igaz, hiszen a legtöbb magyar visszaköltözik előbb-utóbb. Tehát kevés igazi, hosszantartó barátsága lesz annak, aki netán ki akar települni.
2020. máj. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
Meg sok ezek közül a barátságok közül, mármint mikor két magyar barátkozik kint, az is amolyan kényszerbarátság. Otthon lehet, hogy soha szóba sem állnátok egymással, de legalábbis nem barátkoznátok. Kint meg azzal kell barátkozni, az lesz a "barátod", aki van.
2020. máj. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%
persze, hogy szorong mindenhol a magyar, hiszen tudja, hogy semmi szükség rá sehol, de azért erőszakosan odaköltözik a bárhova, csak azért, hogy elmondhassa, hogy kétszer annyit keres, mint magyarországon, és mennyire hiányzik neki a tejfel, meg a gújjjááss és a langhós meg a hángerilyen lengvidzs amit már 2 hónap után úgy tör, mint Toldi a perecet, míg az idegen ország nyelvét még 5 év után sem sajátítja el normálisan.
2020. máj. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez mas dolog, mint a honvagy. Szorongas bennem nincs es nem is volt. Kivaltsagos helyzetben konnyu is persze. Jo nyelvtudassal es angol koloniaban eltem mas orszagokban angol parral. Beilleszkedes se, meg azert a kivulallo identitas se volt gond.

De belebetegszem a honvagyba. Es meg jobban felorol, hogy ez nem egy rozsaszin honvagy. Nem tudok jo erzesekkel gondolni a hazamra. Annal jobban faj az elvesztett tajak, utcak, epuletek, illatok, fenyek elvesztese.

Tobbszor olyan elviselhetetlen volt, hogy csak emiatt akartam elvalni.

Pedig a masik eletemben teljes jogunak erezhetem magam.

Dolgozni nem lettem volna kepes kikoltozni, maximum ingazni, vandorolni. Egy noi Marai vagyok es hazalatogatva is csak fajok, mert tudom, hogy majd jovok vissza.

2020. máj. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tiszakanyar ***** válasza:
Én örülök, hogy nem kell Magyarországon éljek.
2020. máj. 16. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8 éve élek külföldön. Nem beszélem tökéletesen a nyelvet, sose fogom, de nagyon jól megértem és megértetem magam. Soha a 8 év alatt nem fordult elő, hogy barkinis csúnyán nézett volna ram vagy éreztette volna hogy jaj hát én külföldi vagyok. Mondjuk az is igaz, hogy én az első perctől kezdve tanultam a nyelvet és minden egyes beszélgetésemet úgy kezdtem, hogy tanulom még, nem tökéletes, remélem megért. Kivétel nélkül mindig mindenki kedves es segítőkész volt.

Nincsenek magyar barátaim itt. Esélyes hogy nem is lesznek, pedig a kozvetlen kozelemben is elnek magyarok, de nekem a kenyszerbaratsag total értelmetlen. A gulyásos-langosos kommentelonek ebben a dologban igaza van: az általam személyesen ismert magyarok, és a facebook csoport tagjai is folyamatosan azon nyavalyognak, hogy miylen itt az étel, mert a magyar az a gasztronomia csúcsa, kiemelkedő minőség, minden mas xar. Miután kb az élet minden területen így állnak hizza a dolgokhoz, nem is boldogok itt, de vissza menni Magyarországra nem akar, nem mer, mert az bevallani, hogy nem jött be neki a külföld ciki.

2020. máj. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!