Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez a felnőttéválás velejárója...

Ez a felnőttéválás velejárója vagy csak én lettem sokkal zárkózottabb?

Figyelt kérdés

Régen, középiskolás és egyetemista koromban, kifejezetten nyitott, extrovertált személyiség voltam. Mindenkit ismertem, rengeteg barátom volt, buliból buliba jártam. Ha eszembe jutott, hogy kéne csinálni valamit mindig eszembejutott vagy 10 ember, akiket felhívtam, hogy ráér-e.

Aztán dolgozni kezdtem, megházasodtam és gyerekem lett és ez az egész megváltozott.

Régen simán bejelöltem valaki a facebookon egy találkozás után vagy elhívtam valami programra. Ha valakivel egyszer már beszéltem ahhoz simán odamentem a buszmegállóban beszélgetni. Most ugyanezt a viselkedést tolakodónak érzem. Jól elvagyok pl.: a kollegáimmal a munkahelyemen, de hiába dolgozunk egy éve együtt, tolakodónak érezném bejelölni a facebookon vagy elhívni egy hétvégi programra. A szomszédainkkal mindig beszélek pár mondatot, alap dolgok, de őszintén megvallva azt nem tudnám megmondani, hogy mit dolgoznak vagy hogy egyáltalán kik ők, de tolakodónak érezném rákérdezni erre. Ha pedig meglátok egy olyan kollegát a buszmegállóban, akivel nem dolgozunk szorosan együtt, csak a konyhában szoktunk találkozni, akkor igyekszem úgy állni, hogy ne vegyen észre, nehogy beszélgetni kelljen.

Szóval valahogy bentről egészen más jön. Mással is történt ilyen átmenet? Vajon mitől lehet? Hogyan tudnám visszacsinálni?


A régi barátok közül néhány megvan a mai napig, fél évben egyszer találkozunk, de ennyi.


2020. máj. 18. 09:24
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom, nekem az a természetes, amilyenné váltál. Bár talán azért, mert én introvertált vagyok és kiverne a víz, ha valaki úton-útfélen beszélgetni, találkozgatni akarna velem. Meg van a szűk kör, akikkel olykor összejövök, ez bőven elég. Na és számomra a család az első.
2020. máj. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a korral az extroverzió nőni szokott. Legalábbis a tulajdonság mutat egy ilyen tendenciát. A lehetőségek persze lehet, hogy szűkösebbek, de személy szerint én is jobban megnyíltam 25 körül, mint mikor érettségiztem, pedig az kemény dió volt.

Gyerekkel nyilván más a helyzet, az egy elég nagy teher. Bár a szüleimnek ez sem okozott gondot, hogy koncertekre járjanak velem meg utazgassanak velem:D

2020. máj. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Fiatalon meg porog az ember, keresi a helyet a vilagban es a parvalasztas is aktiv eletet kivan ... kesobb jon az aktiv idoszak, a karrier es a sajat csalad (tervezes-kivitelezes). Ilyenkor hatterbe szorulnak a baratok, hiszen ok is eppen az eletuket epitik, egyre nehezebb kozos idopontokat talalni ... aztan jon az oregedes amikor mar az elet sinen van, nincs mar annyi tennivalo es ilyenkor az ember visszagondol, hogy milyen porgosebb volt regen.


.... oregszel! :)

2020. máj. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálam épp hogy nőtt az extroverzió ahogy idősödtem. Nálad szerintem az lehet a gond, hogy mivel dolgozol, meg megy ez a mindennapi monotonitás, belekényelmesedtél az életbe, tudod hogy mi vár rád, nincs már az a nagy izgalom. Emiatt egy kicsit esik is az önbizalmad, mivel nem nézel szembe naponta kihívásokkal, új helyzetekkel, ami mondjuk normális ilyenkor, de veszélyes tud lenni. Észrevettem magamon is, hogy megőrjít a monoton élet, és néha kicsit fel kell turbózni, különben megkeseredett leszek pár éven belül.
2020. máj. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a mentalitas valtozik az idovel, hanem a fizikai allapot is ... nem hinnem, hogy ujra menne a bulizas mint egyetemista korodban. Nem birnad mar az ejszakazast sem ... es valoszinu mar egyik fesztival sem hozna azt a flow hangulatot mint annak idejen.
2020. máj. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!