Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem veszik észre az ilyen...

Nem veszik észre az ilyen emberek, hogy szánalmasak? Mire jó ez? (online eladás)

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok, csak szeretném megérteni (ha meg lehet...) az ilyen embereket.


Többször próbáltam már eladni valamit online (jófogás, egyebek), és szinte mindig előfordult az, hogy valaki írt nekem, adná a kért összeg kevesebb mint a felét (holott így is sokat engedtem belőle és nem kacatot adok el), aztán ha elutasítom, akkor mint valami hisztis kisgyerek, kikel magából, személyeskedik, trágárkodik, meg "ki akarná ezt a sz@rt megvenni", holott 2 perce sincs, hogy írta, hogy neki kell.


De előfordult már olyan is, hogy egy anyuka (volt kint profilképe 2 gyerekkel) írt nekem, hogy adjam neki a komódot ingyen mert nekem úgysem kell, meg NEKI GYEREKE VAN és én ne legyek szívtelen...aztán amikor közöltem vele, hogy bocs de ez nem így megy, meg nekem semmi közöm ahhoz, hogy neki gyereke van, elküldött a francba, meg az ő gyereke mennyire örült volna a komódnak meg tönkretettem a gyerek jó kedvét stb....


De komolyan, mit hisznek az ilyenek? Hogy ezzel elérnek valamit? Nem szánalmas ez?


Veletek fordult elő ilyen már? Vagy csak én vagyok ennyire szerencsés? Már ott tartok, hogy ha ilyet látok az első üzenetben, röpül az illető a letiltottak közé...


Vagy én gondolom rosszul? Nektek mi erről véleményetek?



2020. máj. 18. 10:42
A kérdező szavazást indított:
Igen, történt velem már ilyen.
Nem történt velem ilyen még soha.
26 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az egy nyílt piac saját véleménnyel. Mindenki próbálkozhat, maximum a hangnem kifogásolható. Te meg ne húzd fel magasd, udvarias válasz, köszönöm az ajánlatát, de nem. További szép napot. Ennyi. Megéri idegeskedned barmok miatt? Ugye nem :)
2020. máj. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem idegeskedek.

Szépen, udvariasan szoktam elutasítani, csak nem értem azokat, akik ennyire kikelnek magukból, hogy mit várnak ettől a viselkedéstől...

Dolgoztam egy ideig ügyfélszolgálaton (nem telefonos), és ott is voltak ilyenek. A főnököm is anno megmondta, hogy aki ennyire képtelen uralkodni magán, az üres kézzel megy haza.

2020. máj. 18. 10:51
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Rossz tárgyalási technikát választanak, azt hiszik ez majd sikerre vezet. Nyilván nem.
2020. máj. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nyomorult és primitív dolog amit csinálnak. Szánalmas és röhejed az egész. Amúgy is... ez tarhálas. "Add már ide ingyen" :D vicc
2020. máj. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Velem még nem volt ilyen, de én elképedtem azon, hogy egyes FB-csoportokban, ahol ingyen lehet ajándékozni vagy odaadni dolgokat, olyan emberek vitatkoznak akár a félig tönkrement konyhai vackokért, akiknek dugig van a profiljuk olyan képekkel, hogy a Dominikai Köztársaságban nyaraltak, vagy éppen Thaiföldön.
2020. máj. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

Leírtál két dolgot, amit nagyon nagyon gyűlölök, és nem akarom elhinni, hogy emberek szégyenérzet nélkül így viselekdnek. :D

Az egyik a "mégis kinek kell ez a szar", amit akkor is észre lehet venni, ha egy fiú bepróbálkozik egy lánynál, a lány meg elutasítja. Ilyenkor rögtön utána a fiú elhordja minden k..rvának, meg "nem is nézel ki jól, mit képzelsz magadról". 😂

A másik meg, aki mindenre azt használja kifogásként, vagy "érvként", ha el akar érni vele valamit, hogy neki gyereke van... Kit érdekel a gyereked bammeg? Oldd meg a saját életedet úgy, ahogyan azt midneki más is teszi, és ne a gyerekkel takarózz...

2020. máj. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%

A másik oldalról nézve:

Sokan simán kitesznek 1 éves használt műszaki cikket azon az áron, amennyiért épp újonnan megkapható. Akkor miért csodálkoznak, ha valaki a felét ajánlja?

2020. máj. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

Jaj, ez a "nekem gyerekem van" érv...annyira de annyira szánalmas.

Nekem is meggyűlt a bajom az ilyenekkel jófogáson. Kiraktam valamit, ami szinte teljesen új volt, eredeti ára 20.000 FT, én 10.000 FT-ért raktam ki, mert gyorsan el akartam adni, és csak párszor volt használva, szinte teljesen új volt.

Erre anyuka rám ír: "Adok érte 2.000 FT-ot, mikor hozhatom el?" Amikor megmondtam neki, hogy a hírdetésben is benne van, hogy egyrészt az ár 10.000 FT, másrészt nem alkuképes, akkor egyből jött, hogy neki milyen nehéz, meg neki gyereke van, meg a gyerek beteg, és így tovább. Megmondtam, hogy nekem abszolút semmi közöm a gyerekéhez, és nem is érdekel a gyereke. Erre gyerekutálónak nevezett és letiltott, mondván én "kamus" vagyok.


A másik anyuka még "jobb" volt. Azért, mert neki gyereke van, küldjem el neki a felrakott könyvet postán, amiért én 3.000 FT-ot kértem, ő adott volna 1.000 FT-ot, plusz a szállítási költséget is én fizessem ki, mert neki gyereke van. Elképesztő....


Igazából képtelen vagyok megérteni, hogy mi alapján gondolja azt néhány anyuka, hogy rá külön szabályok és mindenféle engedmények vonatkoznak, csak azért, mert őfelsége lebabázott...

2020. máj. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

Ó nem, még nekik áll feljebb.


Ez a gyerekes engem is felidegesített most, kit érdekel a gyereked? Talán előbb teremtsd meg a körülményeket, utána vállalj, ne másoknál hisztizz...

2020. máj. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

Komolyan érdekelne, hogy miért kaptam a lepontozást. Én is pofátlannak tartom, amikor valaki nem érti azt, hogy nem, vagy a gyerekeivel, kismacskáival jön.


De azt önmagában miért kellene pofátlannak tartani, aki jelentős arányú alkuval próbálkozik? Azt kell mondani, hogy nem, és kész, ha annyiért nem akarod eladni. Nem háborogni rajta. Ha sokan mondanak jelentősen alacsonyabb árat, az irányáradon vaga kis alkuval meg nem viszo senki, az azt jelenti, hogy a piacihoz képest túl magas áron teszee ki. Általában nem szokott érdekelni, ha lepontoznak, van amikor tudom is, hogy miért, de most nagyon kíváncsi vagyok, mivel vertem ki a biztosítékot.


Nekem, ha eladok valamit, egyébként az szokott lenni a fő gondom, hogy eltaláljam azt az egyensúlyi árat, ahol még elviszik, de már nem próbálkoznak túl sokan. Mert volt, hogy túl sokkal csökkentettem, és akkor jöttek olyanok, hogy vigyem el neki személyesen a néhány ezer Ft értékű cuccot, vagy adjam oda a buszsofőrnek, aki átadja egy másiknak, stb., stb. Azt is nehezen értik meg, hogy postán nem adok fel semmit, nálam futár vagy személyes átvétel játszik.

2020. máj. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!