Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A rögeszmémmé válhatott...

A rögeszmémmé válhatott annyira egy ember, hogy hónapok óta pánikrohamokkal, állandó szorongással, kellemetlen fizikai tünetekkel küszködöm? Úgy érzem összeroppanok ettől. Hogyan szabaduljak meg a gondolatától is?

Figyelt kérdés
Ha elterelem a figyelmemet tudat alatt akkor is előjön. Nem akarok a pszichiátrián kikötni. :( Már kb. 3 hónapja nyugtatót és antidepresszánst szedek, de ezek legfeljebb az alvásban segítenek, napközben iszonyatosan szenvedek.

2020. máj. 18. 21:09
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Az a legdurvább az egészben, hogy már hónapok óta nem írtunk egymásnak ezzel a fiúval, tervben volt hogy találkozunk, de végül nem lett belőle semmi. Azóta már eltelt egy kis idő, de egyszerűen képtelen vagyok elfelejteni, minden reggel remegve ébredek, folyamatos feszülést érzek a fejemben, gyakran szédülök. Olyan, mintha félnék tőle, pedig semmi okom rá. Korábban soha semmi hasonló nem történt velem, nagyon megijeszt ez a helyzet, már egyenesen halálfélelmem van napi szinten. Járok pszichológushoz, de neki nem tudom ezt elmondani. Annyira szégyellem, hogy egy ilyen apróság miatt kb. szó szerint a halálomon vagyok. Csak a legjobb barátom tudja, hogy ő a szorongásom, pánikbetegségem oka.
2020. máj. 18. 21:15
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem tudsz erről beszélni a pszichológusnak? Gondolkodtál már rajta, hogy van-e konkrét oka, amiért így viszonyulsz ehhez a személyhez? Tett valamit, megbántott valamivel?
2020. máj. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
16%
Az a baj, hogy unatkozol. Szerezz magadnak egy másik problémát.
2020. máj. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A saját érdekedben az lenne a legjobb ha mégis tudnák beszélni erről a pszichológusodnak. Ha nem megy, írj neki levelet, vagy akár küldd el neki ezt a kérdésedet. Majd ő segít. Tudni fogja mit kell tennie.

És nagyon fontos, hogy nem gáz egy ilyen dolog! Nincs miért szégyellned magad!

2020. máj. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Válaszoknélkül ***** válasza:
75%
Túlzottan függővé váltál tőle. Beszélj a pszichológusnak erről, mert csak úgy tud segíteni, ha teljes képet lát a problémádról. Ne szégyelld, mert ez nem egyedüli jelenség (velem is előfordult/előfordul hasonló), sőt, ismerek olyat, aki hasonló cipőben jár, mint te.
2020. máj. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Milyen viszonyban voltatok egymással?
2020. máj. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem, nem unatkozom. Tegnap például túrázni voltam a családommal, imádom ezeket a közös kirándulásokat, de tudat alatt akkor is ő járt a fejemben, bármennyire is próbáltam a többiekre koncentrálni vagy a tájban gyönyörködni. Itthon is mindig próbálom valamivel elfoglalni magam, de csak rövid ideig működik, nagyon-nagyon fókuszálnom kell ahhoz valamire, hogy legalább fél-1 órára kicsit lenyugodjak.


#2-es: Nem bántott meg semmivel. Azt hiszem ez az egész az én agyam szüleménye. Vagyis akkor kezdődtek a pánikrohamok, amikor szeretett volna elhívni moziba és én tényleg el akartam volna menni, de egyszerűen istentelen szorongás kezdett eluralkodni rajtam, hogy emiatt az iskolából is többször haza kellett jönnöm, annyira rosszul lettem, felment a vérnyomásom, szédültem. Végül emiatt szakítottam meg vele a kapcsolatot, mert nem akartam, hogy az állapotom az iskola rovására menjen, hogy sokat hiányoznak, azt láttam a legjobb megoldásnak, ha megpróbálom elfelejteni, ha ilyen heves érzelmi reakciót vált ki belőlem. Még mindig bűntudatom van amiatt, hogy el sem köszöntem tőle rendesen, csak párszor utaltam rá, hogy voltak rohamaim, de a vége az lett, hogy egy szó nélkül letiltottam, mert fogalmam sem volt mit mondjak neki és azóta nem is mertem feloldani... Pedig úgy érzem, hogy valami köt hozzá. Talán nem lehetett véletlen, hogy egy Facebook csoporton belül pont egymást szemeltük ki. Élnem kellett volna a lehetőséggel, de egyszerűen nem tudtam lelkileg érzelmileg feldolgozni, kezelni ezt a helyzetet, amely a mostani állapotomig eljuttatott. Ezt már nem lehet visszacsinálni, bármennyire is szeretném. Biztos vagyok benne, hogy ha feloldanám és írnék neki valami magyarázatot, hogy miért tűntem el, nem hinné nekem. Azt hinné vele volt a baj. Meg nem is hiszem, hogy képes lennék erre, már a gondolattól alig kapok levegőt. Mégis mi lehet ez? Hogy lehet ilyen megmagyarázhatatlan dolgot érezni valaki iránt, akivel csak írásban beszéltem és fényképen láttam? Komolyan nem értem ilyen hogy történhetett...

2020. máj. 18. 21:50
 8/13 A kérdező kommentje:
Szóban szinte esélytelen, hogy felmerjem hozni ezt a témát a pszichológus előtt. De talán ha kicsit sikerül összeszednem magam, majd üzenetben megírom neki. Mondjuk utána kicsit kínosan érezném magam, ha személyesen feldobná ezt a témát, de lehet, hogy ki kellene adnom magamból.
2020. máj. 18. 21:54
 9/13 A kérdező kommentje:
Teljesen véletlenül ugyanarra az egyetemre adtam be a jelentkezésemet, ahova ő is jár már egy éve. De most miatta megfordult a fejemben, hogy mégsem megyek. Mielőtt még valaki megjegyezné: Igen, tisztában vagyok vele, hogy ennél nagyobb hülyeséget nem is nagyon csinálhatnék, de mindenféle túlzás nélkül mondom, hogy ha összefutnék vele, meglátnám, szerintem elájulnék.
2020. máj. 18. 22:04
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az lenne a legjobb, ha feloldanád és megírnád neki. Én is találtam már magam párszor olyan helyzetben, hogy valamit le akartam írni valakinek, de nem mertem. Olyankor mindig azt csinálom, hogy leírom külön jegyzetbe, aztán átmásolom messengerbe. Elküldöm, majd rögtön elmegyek valahová itthonról, hogy még csak ne is láthassam ha válaszolt is és elterelem róla a gondolataim, mintha nem lenne fontos. Kb egy óra múlva visszajövök, mire hazaérek már valószínűleg nem elérhető, vagy ha mégis úgyis muszáj elolvasnom mit válaszolt, szóval mindegy.
2020. máj. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!