Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 17 évesen introvertált és...

17 évesen introvertált és depressziós vagyok, szüleim nagyon féltenek és nem engednek sehova se.Van e esélyem "visszagyógyulni"valahogy? F

Figyelt kérdés

2020. máj. 24. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem engednek sehova az egyenes ut a nezarkozashoz es a depressziohoz. Pont azt nem engedik meg amitol vissza tudnal gyogyulni.
2020. máj. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Üdv a világomban :D
2020. máj. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Ehhez az kéne, amíg otthon laksz, hogy a szüleidnek felnyíljon a szemük és megváltozzanak. Mivel ez nem tűnik opciónak, amilyen hamar csak tudsz, kezd el dolgozni és elköltözni, közben tanulni és egyre jobb körülményekkel. Vagy először tanulj és utána dolgozz...


Illetve, bár ehhez oda kéne tenned magad, és neked kell megtanulnod azt mondani, hogy NEM... amikor betöltöd a 18-at, félthetnek, de ha te el akarsz menni valahova, szólsz, hogy mentél és kész, esetleg azt, hogy hová, de ne kezdj magyarázkodni, hogy kikkel találkozol, miért találkozol, és ne szabják meg, hogy mikorra érsz haza. Biztos jönnek az ősi mondattal, "amíg az én házamban laksz és az én kenyeremet eszed + én fizetem a tanulmányaidat". Te meg erre rávághatod, hogy köszönöd szépen az igyekezetet, de nem azért szült meg az anyukád, hogy örökre a tojásban maradj, tapasztalat nélkül meg hamar lezuhansz.


Tehát ki kellene állnod magadért.


Esélyed van, csak ehhez leginkább neked kell tenni. Ha a szülők megvilágosodnának, ha te nem teszel semmit, semmi nem történik. Neked kell lépned. Engeded, hogy megtegyék veled, hogy féltsenek, így persze, hogy megteszik.


Az én apám egyszerre szeretné, hogy önálló legyek, mégis ő fog vissza leginkább és akaratlanul tiporta porba az önbizalmamat az örökös kritikájával, amire ő csak azt mondja, hogy "persze, hogy megmondom a véleményemet". Közel 19 vagyok, mégis csak mostanság döbbentem rá, hogy nem szándékosan csinálja, mégis őmiatta van. Mivel ő nem változik, nekem kell, és volt már néhány veszekedésünk, de nem érdekelt, vállaltam. A szobámat évek óta untam, a szekrénysorom tetejét le akartam szedni, hogy a könyveimet odarakhassam, mert még 1-2 raktárvásár és nem lesz helyem. Azt mondta, nem szedi le, úgy találta ki a bútort, hogy oda ruhák mennek (igen, létra nélkül fel se érem, semmi nem volt egyik polcon se, de amúgy igen, ruháknak...). A tiltás ellenére megcsináltam, létrára álltam és lecsavaroztam, közben majdnem agyoncsaptam magam az ajtóval amikor lejött, de megérte, olyan jól néz ki, tele könyvekkel, használva a polcot, hogy elmondani nem tudom. Mit szólt hozzá apám? Fel se tűnt neki, de amikor az ötletet mondtam, teljesen kiakadt. Csak nemrég kezdtem bele a szülőtől való leválásba, amihez először az kell, hogy igenis nekem is vannak gondolataim, véleményem, és bár kevesebb tapasztalatom van, úgy soha nem lesz, ha mindent azért csinálok vagy nem csinálok, hogy elmondja a véleményét, ami tetszik vagy nem.


18/l

2020. máj. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Big 5 tesztet ismeritek?
2020. máj. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, mégpedig úgy, hogy megmondod nekik, hogy ne fojtsanak meg.
2020. máj. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha introvertált vagy, akkor miért baj, ha nem engednek sehova?


Mert a depresszió származhat a bezártságból, de ha introvertált vagy, akkor magadtól se nagyon mennél el valahova.

2020. máj. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!