Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért taszítja el az ember...

Miért taszítja el az ember azokat, akiket szeret?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőm folyamatosan depressziós mert magányosnak érzi magát és úgy gondolja, hogy őt nem lehet szeretni. Aki közeledni próbál vagy szeretné kihúzni belőle azt eltaszítja. Közben egy okos értelmes lány mégis idővel elintézi hogy eltávolodjon tőle mindenki. Velem is eljátszotta. Addig szekált és próbált irányítani, hogy végül kiléptem a mérgező barátságból. Egy közös barátnőnknek pedig segíteni akart csak nem fogta fel, hogy ezzel a háta mögötti szervezkedéssel és a másik titkainak kitárásával és bizalom rombolással nem segít. A párja is elhagyta 2 év után. Mondhatni egy papucs volt a srác, és mindig parancsolni akart neki a barátnőm. Ha hibázik úgy tűnik hogy csak magyarázatokat keres. Én látom benne hogy csak szeretné ha megértenék mit miért tett, de nem látja be hogy valóban hibázott. Ha beismeri sem fogja fel mert egyszerűen mindig azt hiszi hogy csak ő lehet a hibás ezért belenyugszik.

Rengeteg vitája van mert egyszerűen elbeszélnek egymás mellett mindenkivel, de annyira nem tudja kezelni a helyzeteket, hogy állandóan sírva fakad.


Szerintetek miért csinálja ezt? Hogyan lehetne segíteni neki? Eltávolodtam tőle de napi szinten találkozunk mert osztálytársam és fáj így látnom őt. Szeretnék segíteni neki de hogyan?



2020. máj. 25. 19:35
 1/4 A kérdező kommentje:
Annyit hozzátennék még, hogy mindig csak megígéri, hogy változik, és olyankor pár napig jó, aztán minden a régi lesz. És sokszor a lustaságát sem tudja legyőzni.
2020. máj. 25. 19:37
 2/4 anonim ***** válasza:
Sehogy, majd szépen egyedül marad aztán leshet.
2020. máj. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pl Borderline szemelyisegzavara van. Segiteni nem lehet, ha o nem akarja. De betegseg. Lehet emlegetni az akaraterot, de az agya maskepp van kodolva.

Nekem az van. Gyogyszerrel, szerencsevel, aldott tarssal idonkent hullvasut van es pusztitok, rombolok. Olyankor senki nem allithat meg.

2020. máj. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Buta és tudattalan emeber... ha nem ért a társalgáshoz, de még csak magát sem ismeri, akkor persze, hogy nem jut semmire. Ez tudomány,és tudás szükséges hozzá. Illetve mégtöbb gyakorlás.


Szerintem nincs mentális baja. Legalább is én nem látom azt a pontot, amiből ez egyértelműen következik. Ettől persze lehet. A depresszió valószínűleg van, a negatív gondolkodásmódja miatt. De ez nem valódi betegség, nincs elváltozva az agyi kémiája. A szemléletváltással rendbejön.


Tehát egyszerűen csak rossz, hibás a gondolkodásmódja. Ez nagyrészt a szülők miatt van, az ő viselkedésmintáikat vette át. Diszfunkcionális. Vagyis inkább csak volt, mert 18 éves korától már hivatalosan is a saját felelőssége az ő élete. Szóval azóta már ő a hibás. Neki kellene keresnie a megoldást. De egyelőre csak a problémáig jut, és mindenben a problémát keresi.


Ha változtatni akar, akkor azt tudományos alapon javasolnám. Pszichológus segítségével! Önfejlesztés, önismeret, kommunikációs tréning, asszertivitás elsajátítása.

És lényegében ehhez senki más nem tud hozzájárulni, csak ő maga. Nélküle nem megy. Nem tudsz segíteni, amíg nem akarja. Hiába raksz elé bármit...

2020. máj. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!