Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek nyugisabb lehetett...

Szerintetek nyugisabb lehetett az élet mondjuk pl. 600-ban, amikor csak 200 millió ember élt a földön?

Figyelt kérdés

[link]



Jelenleg 7,8 milliárd ember él a Földön. Komolyan? Anno még 2 milliárd ember is szült 2 világháborút. Nem csoda, hogy ekkora nyomás, szorongás, megfelelési kényszer van mindenkin, hiszen egy porszemként leélheted az életed úgy, hogy azt se tudják ki voltál vagy éltél-e valaha. És ha tudják is, ha meghalsz, rögtön elfelejtenek. Nem hallják meg a szavad. Az ember ma már kb. olyan mint egy gyártósoron lévő műanyag termék. Már társat is paraméterek alapján választ az ember magának, amit akármikor lecserélhet, ha úgy gondolja, elválhat tőle, ami számomra nagyon bizarr és ijesztő. Hiszen azt akarja lenyomni a torkunkon a média, hogy legyél egyedi, legyél önmagad, legyél valaki, közben meg simán lecserélhető vagy bármikor és elvárják, hogy ugyanazt csináld mint a többi, ugyanúgy gondolkodj mert akkor "ciki vagy, gáz vagy." Egy tömegtermék lett az emberből. Nem csoda, hogy régen volt történelem, évszázadokon fennmaradtak emberek nevei, tudjuk kik voltak, mit tettek, könyvekben tanultunk róluk. Volt időnk tanulmányozni. Ma már 15 perces hírnévért tanulunk éveken keresztül a nagy semmiért. Később kiről fognak tanulni az emberek? Celebekről? Már most is sokaknak ilyen degenerált semmitmondó divatmajom a példaképe. Olyan, mintha az évszázadokon át kialakult, kidolgozott, felépített kultúrát pikk-pakk eltöröltek volna, s csak az számít, hogy érezd jól magad, egyél, igyál, bulizz, legyél teli lóvéval és ne törődj azzal, mások mit gondolnak rólad.


Javítsatok ki, ha nem jól gondolom. Lehet, hogy régebbi rendszerekben sokkal szigorúbb volt minden, de volt egy rend. Voltak személyek a világon. Ma pedig olyan, mintha csak egyforma üres testek lennének átmosott aggyal, csoportokba tömörülve. Aki meg nem akar a következő zombi lenni, egyedül marad. Már most nagyon sokan érzik, hogy valami nagyon nem oké, el se tudom képzelni, mi lesz 10-20 év múlva ha ez a nagy emberi szabadság tovább "szabadul".

Úgy gondolom, hogy ez a globális méretű probléma létezik, s az csak a látszat, hogy minden jobb, minden szebb, könnyebb, elérhetőbb.

Nem akartam idekeverni Istent, de ő is mindig azzal rontotta el, hogy "szaporodjatok, sokasodjatok, töltsétek be a földet". Aztán mindig megbánta. A jelenések könyvében meg már a legdurvább pusztítással fenyeget.



2020. máj. 25. 11:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Aha. Nyugis volt, ha leszámítjuk azt, hogy a mindennapi élelemért komolyan meg kellett dolgozni minden nap (mert még sarki kisbolt sem volt) és a hűvösebb éghajlaton élőknek meleg ruházatról és hálóhelyről kellett gondoskodni.
2020. máj. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyugisabb? Mihez képest? A nyüzsgés kisebb volt, az élet viszont sokkal keményebb, ahogy az első is írta. És szokás volt belehalni pl. tüdőgyulladásba, a gyakori járványokba, nőként szülésbe.
2020. máj. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Sunshinedoll ***** válasza:
83%
Biztos kva jó életem lett volna, 15 évesen belehalok egy masszív gyerekszülésbe vagy tüdőgyulladásba. Ha szerencsém van élek 30 évet, és ha életemben egyszer ettem egy darab gyümölcsöt, akkor már jó életem volt :D
2020. máj. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Abban igazad van, hogy nem jó felé tart a világ, de a középkor elég éles kontraszt.

Ott ha parasztnak születtél, akkor az egész életed munkából állt. Már az 5-6 évesek is dolgoztak valamit, tizenévesen meg örültél, ha nem visznek katonának vagy halsz bele a szülésbe. Jah rend volt, volt a király, de helyi szinten valami nemes kényúrnak volt kiszolgáltatva mindenki. Ha neki jó volt utána jött az emberek saját élete. Ráadásul biztonságról se lehetett beszélni, mert sose lehetett tudni mikor jön egy rablócsapat vagy idegen seregek, aki némi földért lemészároltak pár tucat parasztot, vagy csak ki rabolták őket, a nőket megerőszakolták... stb

Lehet hogy a mostani kor se a legjobb, de nézd a jó oldalát, viszonylag biztonságban élsz (ellenben sok afrikai, közel-keleti országgal), van egészségügy, ami gyógyít, ha beteg vagy és nem a vajákos asszonyra meg a vakszerencsére van bízva az életed, nagyjából olyan életet élhetsz, amilyet szeretnél. De ha te rendet, meg középkort akarsz, akkor költözz pl Észak-Koreába.

2020. máj. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Relatív ki mit tart fontosnak az életben és ahhoz méri, hogy mikor lett volna jobb megszületni, vagy esetleg hová... Én személy szerint nem bánom, ha egyébként sem foglalkoznak velem az emberek, ha meghaltam meg már pláne nem fog érdekelni. A jövő gyerekei meg nem lesznek bánatosak, hogy csak 2000 évnyi történelmi hülyeséget kell bemagolni 3000 helyett... (mondom ezt úgy, hogy egyébként szeretem a történelmet)

Ha a rend alatt meg a diktatúrát érted, én nem gondolnám kényelmesnek, az elrendezett házasságok pedig... nos érdemes utánaolvasni egy két királynő boldog elrendezett házas életének - és ebben az esetben talán az még tényleg boldogabb volt, mint a szintén elrendezett házasságok szegényebb sorú áldozatai, ami még bizonyos országokban mindig szokás, csak azok nem igazán vethetik papírra.

Személy szerint nem szívesen gondolok bele, hogy vajon ki lenne a párom, ha nem mi választhattuk volna egymást.

2020. máj. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Mehetnél a földre dolgozni.

35 éves korodra meghalnál valami egyszerű betegségben.

Nem ismernél 20 embernél többet a faludból.

Olvasni sem tudnál.

2020. máj. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 BiGamer28 válasza:
76%
Szerintem jó volt mert Yt-n csak 1 reklám volt és nem 2
2020. máj. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nézőpont kérdése, nem ütött el a tömegben a villamos, viszont 12 évesen bármikor halálra erőszakolhatott egy kóbor horda
2020. máj. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

A válaszokból kiderült, hogy most sokkal jobb világ van, mint ezelőtt. Oké. De én nem pont korszakokra gondoltam, hanem embermennyiségre. Nyilván a középkori kínzóeszközök között én se lettem volna, inkább most élek. De az a falusi paraszt, még friss levegőt szívott. Keményen dolgozott, és örömmel töltötte el, ha sikerült valami, nem gondolkodott, miért nincs ott sarki bolt. Valószínűleg tényleg megakarták ismerni egymást az emberek. Megvolt bennük a küzdési vágy stb. Ma meg hiszti van, hogy letört a körmöm stb.


Keresztények szerint az utolsó napokban van az emberiség, annyira romlott. Én nem nevezem magam kereszténynek, hiszen nem úgy élek, de nekik van egy eléjük tárt jövőkép, azért kérdezem.

2020. máj. 25. 13:14
 10/18 hollófernyiges ***** válasza:
70%
Mondjál nekem 600-ból valakit név szerint, utánanézés nélkül.
2020. máj. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!