Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rossz ember vagyok ezért?

Rossz ember vagyok ezért?

Figyelt kérdés

Egy olyan ember vagyok akinek nincs jó véleménye a kisebbségről, most mondom, hogy van rendes köztük és dolgozó ember, tehát igen van normális, még biztonsági őr és előfordul, hogy valahol csoportvezető is van közöttük.


De:

Késő este a vasútállomás csak velük van tele, hangoskodnak. Aki mellett elmegyek az utcán, minden harmadik vagy cigit vagy pénzt akar kérni. Valamelyik nap utaztam vonattal nyíregyházára, minden utason maszk volt, rajtam is és a kalauzon is, ült arébb három kisebbségi és egyiken sem volt maszk, végig hangosan beszélgettek, hangosan röhögcséltek, de ugye senki nem szólt rájuk, mert nekik nem lehet. Volt, hogy a villamosra felszálltak hatan, két babakocsival és megálltak az ajtó előtt, kértem, hogy húzzák már a kocsit arébb, mert fel szeretnék szállni, az volt a válasz, hogy oda én most nem tudok felszállni és mondtamy hogy ilyen nincs, húzzák legyenek szívesek arébb, erre arébbhúzta, megköszöntem, a válasz halkan egy trágár szó volt. Ma reggel a boltnál pedig jött utánam egy kisebbségi fiúy addig jött, hogy mondta, hogy adjak egy 100-ast neki legyek szíves, mondtam nincs.


Akinek elmondom, hogy tele lett már a hócipőm a kisebbségekkel, nem szeretem őket, nem jó a véleményem róluk, 10-ből 7 ember elítél (ezek ismerősök, barátok, Magyarok), hogy ne így gondolkodjak, ők is emberek és én látom rosszul a dolgokat.


Elgondolkodtam rajta, hogy lehet bennem van a hiba, hogy nem így kéne elkönyvelni őket, mert mások szerint ez még belefér a normális életvitelbe amit ők csinálnak.


Szerintetek tényleg én látom roszúl a dolgokat és nem kéne mindig a rosszra gondolni velük kapcsolatban? Én érzem magam rossznak, hogy kicsit elítéltem őket. Tényleg emiatt rosz lennék?



2020. máj. 24. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem magával azzal van a baj, hogy ők kisebbségiek, mert a magyarok (és más nemzetiségű emberek) között is vannak ilyen emberek, akiket leírtál. Szóval az én véleményem szerint nem magát a kisebbséget kellene elítélni, hanem azokat az embereket akik így viselkednek, akár kisebbségi, akár nem.
2020. máj. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz ezért,engem is irritálnak,az ilyen nyomorultak.
2020. máj. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz ember vagy hanem realista.
2020. máj. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1


Igen van magyarok között is, és jól tátod, aki olyan, mindegy milyen nemzetiségű, azokat kell elítélni, csak sajnos a legtöbb a kisebbség közűl kerűl ki.

2020. máj. 24. 15:15
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Azt írtad, tudod, hogy van köztük normális is, csak sajnos a hétköznapokban általában a bunkókkal futsz össze és ezért persze nem jó a véleményed. Szerintem ez így rendben van, feltéve, hogy nem ítélsz el valakit látatlanban csak azért, mert kisebbségi, hanem azután könyveled el rossznak, ha már valóban bunkón viselkedett. Megjegyezném, sok "magyar" bunkóval is találkozni aki nem enged arrébb a tömegközlekedésen és még neki áll feljebb, kéregető, 2 éve "Debrecenbe szeretne hazamenni, 30 forint kéne még a jegyre" típusúak között is láttam már magyar embert is.
2020. máj. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért ítélem el őket, mert elérték, hogy így tegyek.

Nem érzem rossznak magam.

2020. máj. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Tény hogy nagy részük ilyen, és talán 20ból 1 normális. Ha egy normálissal találkoznál, biztos te sem mondanád rá h köcsög C, hanem ugyanúgy tisztelnéd mint bárkit. A többség pedig az amit leírtál. Én is távolabb megyek ha látom őket az utcán, pedig lehet akár tök normális is, de én nem kockáztatok.
2020. máj. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Valamelyik nap egy hajléktalannak adtam 150 forintot, de azon látszott, hogy tényleg sovány, sápadt, mint aki alig evett, de ezret amiből jól lakik, nem adhattam, mert azt sokalltam.
2020. máj. 24. 15:21
 9/10 anonim ***** válasza:
Az elsővel értek egyet. Én legalábbis nem azért vetek meg egy embert, mert ha barna a bőre, hanem ha úgy viselkedik, hogy erre rászolgáljon. Szerintem te sem vagy rossz ember azért, ha nem szimpatikusak neked azok, akik nem hajlandóak semennyire sem alkalmazkodni másokhoz.
2020. máj. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem.
2020. máj. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!