Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj, ha egy tinédzser...

Rtaerzkuwsukt kérdése:

Miért baj, ha egy tinédzser olyan, mint az alább látható videóban szereplő gyerek?

Figyelt kérdés
Szerintem jobb, mint hülyéskeskedni, vagy az erotikára fókuszálni napfolyvást. Szerintetek? [link]
2020. máj. 27. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Annak baj, aki irigy.
2020. máj. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem gyerek, hanem a MAV jovobeli vezerigazgatoja ... terepasztala is biztos van otthon es az indul a bakterhaz a kedvenc akciofilmje :)
2020. máj. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

A videót nem néztem meg, csak belepörgettem.

Ő NEM tinédzser, csak egy kisfiú. Na, neki se volt gyerekszobája. Egyáltalán nem normális, hogy egy 14 éves gyerek felnőttet játszik. Neki még focizni, filmezni, olvasni, számítógépezni kéne a korának megfelelően.

Csak sajnálom ezt a gyereket, hogy olyan, nem is tudom, milyenek lehetnek a szülei, hogy nem hagyják megélni a saját gyerekkorát.

Egy 14 évesnek nem ezzel kéne foglalkoznia.


Aztán meg 10 év múlva egy kiégett ember lesz. Mindennek megvan a maga ideje. Nem kéne hirtelen felnőni és kihagyni a gyerekkort.

2020. máj. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerintem nagyon is jó, hogy számítógépezés helyett a telepüsése jóllétje miatt aggódik.
2020. máj. 27. 21:38
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, az a felnőttek dolga, nem egy kisfiúé.

Tudod, pszichológiai háttere van annak, ha valaki ilyenné válik gyerekként. Vajon miért ilyen ez a gyerek? Miért nem élvezi örömmel a saját gyerekkorát? Miért akar úgy viselkedni, mint egy felnőtt?

2020. máj. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, nem is mondta senki, hogy az. Isten áldja meg a munkájáért. Az a baj csak, hogy nem élvezi a gyerekkorát, ha ránézel a viselkedésére is olyan, mintha valami hiányozna. De ez csak neki baj és később lehet, hogy bánni fogja, meg valószínűleg bántják is az iskolába. A másik meg, hogy szerintem a felnőttek nem veszik komolyan.
2020. máj. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, neki baj lesz később, hogy ilyen. Sokan fogják szekálni, nem fog tudni megfelelően szocializálódni a környezetébe, később pedig sikertelen lesz a magánéletében is. Tudom, ez most tök előítéletesen hangzik, de konkrétan 2 teljesen ugyanilyen kaliberű srácot ismertem meg az egyetemen. Ugyanilyen fontoskodók voltak (nem feltétlenül rossz értelemben értem), ugyanilyen lelkesedéssel beszéltek bizonyos témákról és még külsőre is van egy kis hasonlóságuk. Az egyikük szűz, a másikuknak egy kapcsolata volt csak és mindketten nagyon mérgesek a világra, mert nem értik, hogy miért nem fogadja be őket teljesen.


Másrészt, azt sem tudom mondani, hogy az önmagában feltétlenül gond, ha egy gyerek nem csak focizik és játszik. Főleg egy olyan országban nem, ahol a felnőttek többsége egy 14 éves logikai szintjét sem képes megütni. Én is hasonló voltam. Nem olyan, mint a videóban a srác, de pl. 14 évesen sokat olvastam, érdekelt a halál vagy egyéb komolyabb témák és volt olyan, hogy a tanár konkrétan rám bízta az osztály felügyeletét.

Egy nagy különbség volt a srác és köztem: Hogy én miközben foglalkoztam komoly dolgokkal, addig voltak barátaim és jól szocializálódtam.

2020. máj. 28. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz hogy egy ember pszichésen egeszséges felnőtt legyen, vannak bizonyos életszakaszok amit meg kell élnie. Ha kimarad a srác korában átlagos kamaszos viselkedés (divatkövetés, "bandázás", stb), az olyan, mintha kiskorában kimaradna az anyai ölelés. Azt az időt, amit a kortárs kapcsolatokból szerzett tapasztalatokkal a személyisége kialakítására fordítana, teljesen kihagyja... ebből baj lesz. Nekem ugyan nem baj, mert nekem senkim a gyerek, de neki baj lesz:(
2020. máj. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ide megint csak az Einstein idézet jutott eszembe:


„Ha az életben elérhető sikert A-nak vesszük, akkor A=X+Y+Z. X a munka, Y a játék, Z pedig, hogy befogod a szád.“


Nem biztos, hogy a srác einsteini értelemben sikeressé válik attól, hogy X-et korán kezdi, Y-t mellőzi, Z-t pedig... hagyjuk is.


"jobb, mint hülyéskeskedni, vagy az erotikára fókuszálni" - nem jobb, csak a másik véglet. Valahol az aranyközéputat kellene megtalálni, mindenből egy kicsi simán belefér. De ezzel a tenyérbemászó stílussal csak a saját (jelenlegi) életét nehezíti meg.

2020. máj. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!