Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért "alap" manapság a...

Miért "alap" manapság a fiatalok nagymértékű alkoholfogyasztása?

Figyelt kérdés

Miért az a normális ma, hogy a fiatalok (tizen- és huszonévesek) rengeteg alkoholt fogyasztanak, szinte minden közösségi eseményen az alkoholfogyasztás fontos szerepet játszik, és ha valaki nem fogyaszt/kevesebb alkoholt fogyaszt, azt szinte lenézik?

Alkohol nélkül nem tudják jól érezni magukat?

Honnan ered egyáltalán, hogy ez lett a normális?

(Egyébként én is fiatal vagyok, nem öregként emlegetem, hogy "ezek a mai fiatalok".)



2019. dec. 16. 19:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Általánosítás..amúgymeg van benne valami izgalmas amikor még nem szabad, utána meg élmény hogy végre hivatalosan is megteheted, és ennyi
2019. dec. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Ez nem divat, hanem egy kellemes állapot. Kicsit elfelejted a vizsgázós, munkás nyavajáid.
2019. dec. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Sunshinedoll ***** válasza:
88%

Bezzeg régen, mikor 12 évesek rágták a dohányt és 17 évesek alapítottak családot, az mennyivel felelősségteljesebb volt!

A mai fiatalok bezzeg!

2019. dec. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

Semmi baj nincs azzal ha az emberek hétvégén kicsit kieresztik a gőzt. Egy kis alkohol oldja a stresszt és a gátlásokat.

Aki nem akar, az nem iszik, ezzel sincs semmi baj, szerintem senki nem néz le ezért. Pláne hogy sofőr is kell egy jó buliba ;)

2019. dec. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Milyen társaságba jársz te, ahol lenézik, aki nem iszik? Mert én még ilyet sose tapasztaltam, maximum pisis kamaszoknál.

“minden közösségi eseményen az alkoholfogyasztás fontos szerepet játszik” ehhez meg csak annyit fűzök hozzá, hogy ez nem a fiatalok jellemzője, hanem az embereké. Harminc, negyven, 50+osoknál is ugyanígy jellemző ez. Majifijatalok.

2019. dec. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
17%

Mert a ZÖME nyomorult vulgáris társadalom része.


Azért vannak kivételek is.


Pl én a mai napig se cigi, se kávé (tejeskávé se), se drog, alkohol 1 évbe 1x 1 korty pezsgő apám szülinapján, aztàn mindig átnyomom valaki kezébe a poharat.


Nagyon elítélem a korom belieket s másokat is a fogyasztás miatt...


26/N

2019. dec. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
24%

Ez most provokálás akar lenni?

Amúgy meg nem alap, nem tudom hol látod, hogy az lenne.

Meg az hogy egy hónapban egyszer valaki jól érzi magát azt iszik egy felest nem kellene, hogy zavarjon. Engem inkább az zavar, hogy mennyi büdös, megbolondult alkoholista mászkál.

2019. dec. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
38%

Nagyon sok módja van a kikapcsolódásnak.


Csak manapság egyre sutábbak az emberek.


+ Olyan életet kellene alkotni, ahol nincs annyi nyűg vagy csak nem kellene annyira gyengének lenni.


Vállalkozó lettem + sportolok sulis korom óta.


Jelenleg biciklizek nem kis teljesítménnyel + alakformáló torna.


#6-os

2019. dec. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
23%
kilátástalanok, jövőtlenek, nincs céljuk, nincs akaraterejük.. azt se tudják hol lesznek és mit fognak csinálni 1 év múlva.. ezek után isznak.
2019. dec. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%
Hagyjuk már, hogy a fiatalok sokat isznak. Egyrészt ezt nem tudod ráhúzni az összes fiatalra, nagyon sokan vannak akik semennyit vagy csak keveset isznak. Másrészt nézz már meg egy 60-70 év körüli társaságot. Én fiatalként viszonylag gyakran vagyok olyan társaságban ahol a nagyszüleim korosztálya van jelen, na és náluk még jobban megy a pia. Sör-bor-pálinka ami nagyon kapós náluk. De elég ha azt megnézed kik főznek otthon pálinkát, megsúgom, hogy nem a tizen-huszonévesek. Illetve mikor bulizzon és próbáljon ki dolgokat (ésszerű keretek között) az ember ha nem a fiatalkorában? Jobb lenne 40-50 évesen eljárni kocsmázni meg szórakozóhelyekre úgy, hogy otthon vár a család?
2019. dec. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!