Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy minél...

Miért van az, hogy minél kedvesebb próbálok lenni másokhoz, annál inkább csúnyán beszélnek velem, leszólnak, semmibe néznek? Tényleg tuskónak, gátlástalannak kell inkább lenni másokkal szemben, hogy érvényesülni tudjunk?

Figyelt kérdés

2020. máj. 31. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Egy kedves emberrel bátrabban meg merik engedni maguknak ezt a viselkedést.
2020. máj. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Az emberi világban elvárt a kegyetlenség. A kedvességet nem képesek megérteni, meghunyászkodásként tekintenek rá. Az önimádó, gátlástalan embereket meg istenítik.
2020. máj. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kedves kérdező, a válaszom az, hogy igen.

Manapság ha kedves vagy, akkor ki kezdenek, semmibe vesznek.

Az en tanácsot az, hogy legyél kedves es udvarias, de legyen egy limited.

Mondok egy példát. En régebben egy borzasztó önzetlen es mar mar “megvetendoen” kedves voltam azzal is aki belém rugott. A munkahelyemen sokan leneztek emiatt. Pl volt hogy köszöntem nekik reggel “jo reggelt” es rám néztek majd egy fintorral, visszaköszönes nélkül elfordultak.

Na en ott es akkor megfogadtam, hogy sohasem leszek egy ilyen ember, akivel barki megtehet bármit. Mindenki olyan bánásmódban részesült ezentúl amilyet en kaptam tőlük. A bunkokra meg csak ra sem pillantottam, nem hogy köszönni. Azota eltelt 2 ev, es mindenki tisztelettel es KEDVESEN bánik velem.

En azt mondom, mindenkinek jár egy alap tisztelet,de amint semmibe vesznek téged, te cselekedj ugyanúgy.

2020. máj. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell, meg kell találni a közös hangot. Nem lehet mindenkivel szemben mézes-mázos, ömlengő, cukker-mukker viselkedést felvenni
2020. máj. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az embereknek ugyan kedvességre is van szükségük, de ez nagyon kis része a társasági szükségletüknek. Általában inkább magukról szeretnek beszélni, érdeklődni érdemes.
2020. máj. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert azt gondolják sokan, hogy aki visszafogottabb, azzal így kell bánni. Ismerős a dolog...
2020. máj. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én mindenkivel kedves vagyok eleinte és nem bánnak így velem, mert meg kell húzni a határokat. Az én taktikám (munkahelyen):


- Ha valaki segítséget kér, akkor gyorsan válaszolok és nem teszek úgy mintha fontosabb dolgom lenne.

- Teszek apró gesztusokat, szívességeket, sokszor egy mosoly, vagy egy összekacsintás is csodákat tesz.

- Ha valahol hibát találok, akkor nem eszkalálom hivatalosan 6 helyen (ahogy egyébként processz szerint lehetne), hanem inkább szólok chaten az érintettnek, hogy legyen alkalma gyorsan kijavítani.


Ezt a hármat rengeteg embertől vissza is kapom, majdnem mindenkivel jó a munkakapcsolatom.


Ennek ellenére meghúzom a határokat. Ha valaki egy kedves figyelmeztetésre nem javítja ki az egyértelműen rossz munkáját, akkor elindulok a hivatalos úton vele. 1-2 ilyen után általában mindneki rá szokott jönni, hogy jobb az A opció és elkezdenek egy sokkal élhetőbb párbeszéd felé hajlani és ők is engem keresnek ha rossz valami. Aztán vannak a menthetetlenek... Van egy munkatársam, aki nem segítségért hív senkit, hanem megcsináltatja mással a munkáját. Neki nem szoktam ugrani, próbálom rövidre zárni és minél kevesebbet megcsinálni, mert akkor legközelebb nem engem néz ki. Egy idő után elegem lett és néhány meetingen direkt kikértem a véleményét, amiből kiderült, hogy fogalma sincs semmiről és eléggé rászállt most a management.


Azt akarom kihozni, hogy legyél kedves az emberekkel, de ne félj visszatámadni, ha ki akarnak használni. A kedvesség nem azt jelenti, hogy mindent eltűrsz.

2020. máj. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!