Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Találkoztatok már ezzel a...

Találkoztatok már ezzel a jelenséggel idegen kultúráknál? Japán.

Figyelt kérdés

Szóval egy chatelős alkalmazáson beszélgetek külföldiekkel. Ott nagyon érdekes különbségek vannak. Például egy olasz srác egy hogy vagy után hangüzenetben elpanaszolta nekem a stresszes életét. Egy japán srác rámírt, írta, hogy nagyon tetszik neki a profilom, nagyon jól nézek ki, megírta, hogy szeretné ha barátok lennénk, és ha elmegyek Japánba szívesen körbevezet. Ezután kérdezgettem általános dolgokat, egyszavas válasz, semmi visszakérdezés. Na akkor pont egy halom barom is rámírt, miután kitettem igazi képet, többen képet küldtek a nemi szervükről, meg pénzt ajánlottak képekért. Nagyon felhúztam magam. Beszéltünk épp a sráccal, (még az elején megemlítette, hogy nem szereti az unalmas beszélgetéseket), aztán poénból mondtam neki, hogy néhány idióta aztán tudja, hogy mi nem unalmas kérdés, mikor rádír, hogy küldj neki képeket 500 dolcsiért. Itt még vette a lapot, írta annyiért egy albumot küld nekem magáról. Mondtam, hogy köszi nem, aztán annyit kerdeztem, tervez-e valamit hétvégére. A válasz:


Ez nem unalmas kérdés? Én csak barátkozni jöttem ide, nem a te perverz-paranoiáidat hallgatni, miért kell ilyenekkel untatnod, zaklass valaki mást!


Mi a csoda, én így nézek. Írom, hogy ne haragudj, ha valamivel megbántottalak, vagy sok volt, eléggé más a kultúrából származunk, ne haragudj...


Mire írta: ezaz fogd a kultúrára, és élj az álomvilágodban, menj és untass másokat!


Eddig nagyon szimpatikus volt Japán, de mi a szar? Ott ilyenek az emberek? Más japánnal még nem beszéltem, de ő most rohadtul megbántott. Mar nem emlékszek a korára, le is tiltottam, de 17-25 között volt az fix.



2020. máj. 31. 12:50
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
17 volt, megnéztem.
2020. máj. 31. 12:52
 2/24 anonim ***** válasza:
91%
Minden kultúrában vannak bolondok, elmebetegek, tahók, perverzek, ez nem a származáson múlik.
2020. máj. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Persze ezzel tisztában vagyok, inkább az érdekel, hogy merjek ezek után japánokkal beszélgetni? Egy vicc miatt is elhordanának mindennek? Mert én elég nyílt ember vagyok, néha csípős humorral. Egyébként 18/L
2020. máj. 31. 12:57
 4/24 anonim ***** válasza:
76%

Hát, nem vette jó néven, hogy kiöntötted neki a lelked. Szerintem ez érthető, még nem olyan régóta ismerhettétek egymást. Megesik az ilyen. Érzékenyen reagált, az tény, de tőled meg valóban butaság volt a kultúrára fogni. Nem kultúra függvénye, ki mennyire türelmes, mennyire szereti más panaszkodását hallgatni. A "eléggé más kultúrából származunk" kijelentéssel megteremtetted a szakadékot kettőtök közt. Nem kellett volna hangoztatni.


"de mi a szar? Ott ilyenek az emberek?"


Nem, mindenhol előfordulnak érzékenyebb és nyitottabb emberek is egyaránt.


Mindegy végülis. Mindketten rosszul reagáltatok.

2020. máj. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
#4 vagyok. Most láttam a válaszod közben. Egy ember miatt ne írj le egy egész népcsoportot. Arra viszont számíts, hogy előfordul, hogy zárkózottabbak, kevesebbet beszélnek az érzelmeikről idegenekkel.
2020. máj. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
6%
Ilyenek minden kultúrában vannak, a személyiség meg a kultúra nem ugyanaz. Ha ennyire rasszista vagy, akkor minek beszélgetsz külföldiekkel? Inkább keress facebookon valami jó kis nagymagyarkodós csoportot, aztán ott majd lesheted az igazi bunkókat.
2020. máj. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Amit írtam egy, azaz 1 darab mondat volt, nevető smileyval a végén. Nem öntöttem ki a lelkem.


De persze, kultúrára fogni tudom, hogy butaság volt, de ha úgy nézzük, ő ott már lehordott engem a sárga földig, szóval ez már csak egy lezárás volt részemről. Természetesen nem ítélem meg mindegyiküket ilyennek, úgy értettem, hogy "mentalitásra", hogy az ilyen viccek például tabuk-e. Semmi előítélet nincs bennem.

2020. máj. 31. 13:09
 8/24 A kérdező kommentje:
De megtévesztett azért a srác, mert azzal nyitott, hogy mennyire jól nézek, tetszek neki, ha elmegyek Japánba körbe akar vezetni. Én naív azt hittem, közvetlenebb típus. :D
2020. máj. 31. 13:11
 9/24 A kérdező kommentje:

Álljunk csak meg, miért vagyok rasszista? Hol ítéltem el én bárkit? Tőle is próbáltam bocsánatot kérni (megbántani sem terveztem).


De te már le is rasszistáztál, de nem értem miért, és kifejtettem, hogy értettem a végén lévő kérdést. Sajnálom, ha félreértettek, nem vagyok rasszista, bűntudatom is van, igaz nem tudom annyira, hogy mitől én csak jófejnek akartam vele tűnni, az elején ő is poénkodott ezzel az "unalmas téma" dologgal.

2020. máj. 31. 13:15
 10/24 anonim ***** válasza:
22%
Körbe akar vezetni Japánban.... ilyen dumáknak már 15 évesen se dőltem be, nemhogy 18. Te most ezt komolyan szószerint vetted, hogy azt akarja, hogy utazz oda el, és ő majd körbevezetget? XD
2020. máj. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!