Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Találkoztatok már ezzel a...

Találkoztatok már ezzel a jelenséggel idegen kultúráknál? Japán.

Figyelt kérdés

Szóval egy chatelős alkalmazáson beszélgetek külföldiekkel. Ott nagyon érdekes különbségek vannak. Például egy olasz srác egy hogy vagy után hangüzenetben elpanaszolta nekem a stresszes életét. Egy japán srác rámírt, írta, hogy nagyon tetszik neki a profilom, nagyon jól nézek ki, megírta, hogy szeretné ha barátok lennénk, és ha elmegyek Japánba szívesen körbevezet. Ezután kérdezgettem általános dolgokat, egyszavas válasz, semmi visszakérdezés. Na akkor pont egy halom barom is rámírt, miután kitettem igazi képet, többen képet küldtek a nemi szervükről, meg pénzt ajánlottak képekért. Nagyon felhúztam magam. Beszéltünk épp a sráccal, (még az elején megemlítette, hogy nem szereti az unalmas beszélgetéseket), aztán poénból mondtam neki, hogy néhány idióta aztán tudja, hogy mi nem unalmas kérdés, mikor rádír, hogy küldj neki képeket 500 dolcsiért. Itt még vette a lapot, írta annyiért egy albumot küld nekem magáról. Mondtam, hogy köszi nem, aztán annyit kerdeztem, tervez-e valamit hétvégére. A válasz:


Ez nem unalmas kérdés? Én csak barátkozni jöttem ide, nem a te perverz-paranoiáidat hallgatni, miért kell ilyenekkel untatnod, zaklass valaki mást!


Mi a csoda, én így nézek. Írom, hogy ne haragudj, ha valamivel megbántottalak, vagy sok volt, eléggé más a kultúrából származunk, ne haragudj...


Mire írta: ezaz fogd a kultúrára, és élj az álomvilágodban, menj és untass másokat!


Eddig nagyon szimpatikus volt Japán, de mi a szar? Ott ilyenek az emberek? Más japánnal még nem beszéltem, de ő most rohadtul megbántott. Mar nem emlékszek a korára, le is tiltottam, de 17-25 között volt az fix.



2020. máj. 31. 12:50
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Uh, most látom a vége tényleg rasszistán hagzott, elnézést, csak feldúlt voltam, de belátom a hibámat.
2020. máj. 31. 13:16
 12/24 A kérdező kommentje:
Nyilván nem dőltem be, hanem csak barátkozni akartam vele.
2020. máj. 31. 13:17
 13/24 A kérdező kommentje:

Hagyjuk a kérdést!


Köszönöm, hogy időt szántatok rám, de hagyjuk, nagyon rosszul fogalmaztam meg, gyűlölködést pedig nem akarok generálni sem a japán emberek, sem magam felé.

2020. máj. 31. 13:20
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Látom, nagyon új vagy a chatelés világában. Több tucat barátom van majdnem minden kontinensről, van, akivel már tizenakárhány éve beszélek. Leírom a tapasztalatom.


A legtöbb ember egyszerűen nem tud chatelni, nem értenek hozzá. Hagyják meghalni a beszélgetést. Nagyon sokan unalmas kérdéseket tesznek fel (gondolom itt is ez volt a baj már az elejétől, nem volt közös érdeklődésetek) vagy pont, hogy túl személyes témákkal kezdenek már az elején (ezt lehet ő annak érezte). A netes kapcsolatok 99%-ának sorsa az első percekben, órákban eldől. Ha látod, hogy kevés válasz jön, nem sokat ír, nincs közös érdeklődésetek, nem kell erőltetni. Csak neutrális dolgokról beszéljetek, amíg nem ismeritek meg egymást. Erkölcs, szexualitás, politika nem jó ötlet az elején.


Ha gamelsz és pont fiúkkal akadsz össze, az általában jó téma szokott lenni. Ha a hobbijáról kérdezed, tényleg csak olyat kérdezz, amire úgy várod a választ, hogy érdekel is, hogy mit mond.

2020. máj. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, végre valaki megértette a problémámat. Új vagyok benne teljesen, nagyon hálás vagyok, hogy nem ítéltél el. :)
2020. máj. 31. 14:11
 16/24 anonim válasza:
13%
japánoknál vigyázzni kell, egy rossz szot mondasz lefejez, ha meg ö mond rosz szot, hasbaszurja magát
2020. máj. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Metionin ***** válasza:
100%
Az ilyen ismerkedős oldalakon nem a legminőségibb anyagot hordja össze a szél...felesleges az ott tapasztaltakból egész országokra vonatkozóan következtetéseket levonni.
2020. máj. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Na jelentem, ma rámírt egy másik japán srác is. Ők ketten ég és föld, nagyot jót beszélgettünk. Tényleg csak jó embert kell kifogni.
2020. máj. 31. 22:58
 19/24 anonim válasza:
0%
és akkor fel kell jelenteni???
2020. máj. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
7%
Kíváncsi vagyok a mostani japán srác mit szólna az itt levezetett rasszista szövegeidhez... de gondolom ezzel nem büszkélkedsz el neki. :}
2020. máj. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!