Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Találkoztatok már ezzel a...

Találkoztatok már ezzel a jelenséggel idegen kultúráknál? Japán.

Figyelt kérdés

Szóval egy chatelős alkalmazáson beszélgetek külföldiekkel. Ott nagyon érdekes különbségek vannak. Például egy olasz srác egy hogy vagy után hangüzenetben elpanaszolta nekem a stresszes életét. Egy japán srác rámírt, írta, hogy nagyon tetszik neki a profilom, nagyon jól nézek ki, megírta, hogy szeretné ha barátok lennénk, és ha elmegyek Japánba szívesen körbevezet. Ezután kérdezgettem általános dolgokat, egyszavas válasz, semmi visszakérdezés. Na akkor pont egy halom barom is rámírt, miután kitettem igazi képet, többen képet küldtek a nemi szervükről, meg pénzt ajánlottak képekért. Nagyon felhúztam magam. Beszéltünk épp a sráccal, (még az elején megemlítette, hogy nem szereti az unalmas beszélgetéseket), aztán poénból mondtam neki, hogy néhány idióta aztán tudja, hogy mi nem unalmas kérdés, mikor rádír, hogy küldj neki képeket 500 dolcsiért. Itt még vette a lapot, írta annyiért egy albumot küld nekem magáról. Mondtam, hogy köszi nem, aztán annyit kerdeztem, tervez-e valamit hétvégére. A válasz:


Ez nem unalmas kérdés? Én csak barátkozni jöttem ide, nem a te perverz-paranoiáidat hallgatni, miért kell ilyenekkel untatnod, zaklass valaki mást!


Mi a csoda, én így nézek. Írom, hogy ne haragudj, ha valamivel megbántottalak, vagy sok volt, eléggé más a kultúrából származunk, ne haragudj...


Mire írta: ezaz fogd a kultúrára, és élj az álomvilágodban, menj és untass másokat!


Eddig nagyon szimpatikus volt Japán, de mi a szar? Ott ilyenek az emberek? Más japánnal még nem beszéltem, de ő most rohadtul megbántott. Mar nem emlékszek a korára, le is tiltottam, de 17-25 között volt az fix.



2020. máj. 31. 12:50
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
0%
lehet ő meg a cugányokat nem szeretu
2020. máj. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
A japánok rettentő zárkózottak, általában idegenekkel nagyon kedvesen és illemtudóan bánnak, de keveset beszélnek. Ez illett arra is, amit Te mondtál. A vége meg hát... lehet, hogy sértőnek érezte, lehet, hogy rossz passzban volt, az is meglehet hogy nem értette talán teljesen amit mit mondtál, ahogy az is, hogy esetleg félreértette. Bár ami a legvalószínűbb, az az, hogy egyszerűen csak undok volt. Van ilyen, magyarból is van ilyen. De még mennyi.
2020. jún. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sok japánnal cseteltem. Azt tapasztaltam,hogy mindig én kérdeztem tőlük. Ők soha kb semmit. Válaszolni válaszoltak de nem kérdeztek soha semmit.
2020. jún. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
50%
A japánok keveset beszélnek az érzéseikről vagy tabu témákról. Ehhez erős baráti kapcsolat szükséges. Ezért szoktam utána nézni a kultúráknak, hogy elkerüljem a nézeteltéréseket. Igazából én sem dicsértem volna a témát. Nos, legalább most már tudod te is. ^^
2020. júl. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!