Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik kezeddel használod a...

Melyik kezeddel használod a wc papírt?

Figyelt kérdés

Egy videóban több ország szokásai között is volt, hogy bal kézzel tiszteletlenség ajándékot átnyújtani, aminek az oka, hogy bal kézzel használják a dolguk végezte után törléshez.

Nálunk is lenne ilyen etikett szabály?


2020. máj. 31. 14:42
A kérdező szavazást indított:
bal
jobb
váltogatom
39 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Beteg ez a kérdés
2020. máj. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk szerintem nincs, legalábbis én nem tudok róla. De más se arról, hogy melyik kezemmel fogom a WC papírt :D


Ajándékot vagy 1 kézzel, vagy ha nagyobb akkor 2 kézzel adok át.

2020. máj. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Mindenki azzal törli amilyen kezes. Én pl. ballal.
2020. máj. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Én jobb kezes vagyok ,de ballal törlöm.
2020. máj. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Papír nélkül...
2020. máj. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Metionin ***** válasza:
Abban a kultúrában, ahol emiatt nem esznek/fognak kezet stb. bal kézzel ez azért van, mert nem használnak wc papírt. Ha jól emlékszem, egy vödör víz van a wc-ben és azt meg a kezüket használják. Egy olyan kultúrában, ahol eleve van papír meg utána kézmosás (ugye jobb esetben) ilyen szempontból nem kellene hogy külön etikett szabály legyen rá. Egyébként én kétkezes vagyok és azt a kezemet használom, amelyik oldalt a wc papír tartó van.
2020. máj. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!