Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy megveszek...

Miért van az, hogy megveszek valamit és nem használom mert félek, hogy elhasználódik?

Figyelt kérdés

Vettem egy fekete inget, de nem veszem fel soha mert a mosástól ki fog menni a színe és úgy már nem lehet hordani.

Vettem egy jet black iPhone-t de van, hogy egész nap hozzá sem nyúlok, nem is viszem magammal sehova mert össze fog karcolódni.

Sportfelszerelést vettem, de azokat is sajnálom felavatni mert el fog kopni a kapuskesztyűm, így inkább játszok a régi, tönkrement holmikba.


Mit tegyek, hogy megváltozzon a gondolkodásom?



2018. aug. 19. 12:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a tárgyak érted vannak, nem te értük. Ennyit kell csak megérts és minden rendben lesz.
2018. aug. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

*Vettem egy fekete inget, de nem veszem fel soha mert a mosástól ki fog menni a színe


Nem fog kimenni, a Perwoll fekete ruhákhoz való folyékony mosószert használ.

2018. aug. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Levis galléros pólóm volt fekete , 10 évig bírta végén 1,5 évig volt enyhén szürkés .
2018. aug. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
De ez nem Levis, csak egy Zara ing, és az az igazi színmenős anyag.
2018. aug. 19. 13:14
 5/21 anonim ***** válasza:
86%
Nem baj, ha megbecsülöd az eszközeidet. Vigyázz is rájuk és ne legyél olyan tömeg környezetromboló, mint a többi. Csak ne vidd át túlzásba, mert a beteges gyűjtögetés az már nem normális.
2018. aug. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
74%

A szekrényednek vásárolsz vagy magadnak???

Nőlj fel végre!

2018. aug. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%

Én nagyon megértelek. :D Én azért nem vagyok ennyire súlyos eset, de én is félek a szép ruháim elhasználódásától. Ezért sokkal kevesebbszer veszem fel őket, mint szeretném. Meg olyan nehéz igazán szép holmikat találni, a legtöbb cucc a boltokban csak átlagos, nem olyan, amibe bele lehet szeretni.

Én már ott tartok, ha mégis találok valami szépet, akkor rögtön kettőt veszek belőle. Mire meg a kettő elhasználódik, addigra talán megunom, és már nem fogom bánni, hogy nincs.

Nekem csak egy olcsóbb telefonom van, de nagyon imádom, képernyővédő fólia van rajta természetesen, és egy bőrtokban tartom, hogy ne karcolódjon sehol. Nagyon finomat nyúlok hozzá állandóan. :D

2018. aug. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Megbecsülöm, csak éppen túlzásba is viszem. Mindenből van már, de csak nézegetem meg a szekrénybe tartom.

21 éves vagyok már, nem tudom mikor növöm ki.

Vettem vagy 3 mikrofiber rongyot csak a telefonnak, és csak arra teszem le, zsebbe nem rakom, inkább a kezembe viszem.

Az Adidas kesztyűről pedig még a védőfóliát sem szedtem le.

2018. aug. 19. 13:53
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Meg tudlak érteni. Én is ugyanilyen hülye vagyok. De te még csak 21 éves vagy, tényleg használd a tárgyaidat, ruháidat, főleg úgy, ha anyagilag is megteheted. Nekem van egy laptopom, amitől szó szerint rettegek, hogy elromlik (már írtam is ki kérdést ezzel kapcsolatban), mert ahogy a jelenlegi helyzetem áll, a büdös életben nem tudok venni másikat.

Egy ideig biztos, hogy nem. De én már vén szatyor vagyok, műtöttek, egyetlen szórakozásom jelenleg a net, mert feküdnöm kell. Azt sem tudom, hogy kezeljem, hogy ne menjen tönkre.

Szóval átérzem a dolgot valamilyen szinten, de nálam anyagi dolgok játszanak közre.

Írta valaki, hogy a tárgyak vannak érted, nem te a tárgyakért. Fogadd meg a tanácsát, mert nagyon igaza van.

2018. aug. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Erre az is megoldás lenne, ha olyan jó minőségű dolgokat vennék, amelyek nem "használódnak" könnyen, nem?


Ami jó minőségű, az sokáig eltart, az ilyen könnyen tönkrement cuccokat nem is kellene alapból ennyire értékelni.


Tulajdonképpen milyen alkalomra tartogatod őket? Ezen kéne elgondolkodnod. Nekem is vannak olyan ruháim, amik különleges alkalmakra vannak, de amit úgy veszek meg, mint "mindennapos ruha", azt természetesen mindennapokban hordom.


Az nem baj, ha nem vagy telefon függő, de ha úgy érzed, hogy szükséged van időnként a telefonodra, akkor elég hülyeség emiatt félretenni.

2018. aug. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!