Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan, hogy egy...

Létezik olyan, hogy egy embernek totál értelmetlen/hasztalan legyen az élete? Köztetek van ilyen?

Figyelt kérdés

Munkanélküli/eltartott/baromi haszontalan munkát végez amit x millió másik ember is el tudna végezni emellett nincs barátnője, nincsenek barátai (gyerekei főleg nem), akiknek fontos lenne esetleg olyan betegsége van, ami a társadalombiztosításnak még jó sok kiadást is jelent. Továbbá alig költ vmit így vásárlóerő haszna szinte nulla.

Van köztetek ilyen ember?


Én kb. ilyen vagyok, annyi különbséggel, hogy most fogok munkába állni és remélhetőleg kitermelem a hasznot, azt az irdatlan összeget, amit az állam költött rám a taníttatás során illetve költ rám a drága egészségügyi terápia formájában. Persze ez csak részben oldja meg a gondom, mert a szüleimen kívül mindenki más szemében egy senki vagyok.



2020. jún. 2. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Ilyen vagyok :) Haszontalan, semmirekello, leha ... stb.


"egyszer megjavulok en, jo leszek majd" Jimmy :)))

2020. jún. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Engem nem érdekel, hogy mennyi az objektív hasznom. Az érdekel, hogy mennyire szeretem élni az életem. :)


Nem vagyok amúgy az általad leírt kategóriák egyike, de nem rákkutatóként dolgozom, hogy annyira fontos legyek a világnak. A szeretteimnek az vagyok.

2020. jún. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Hirtelen most semmi szólás nem jutt eszembe így:Csak az haszontalan aki haszontalanak mondja magát,mivel ez alapból az az ember perspektívája.Az életnek se az a lényege,hogy hasznos légy bárkinek is.Nem gondolom magam se semmirekellőnek,se annak más színonímiájának.
2020. jún. 3. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Valakinek mindenkiből van haszna,fogyasztói társadalomban élünk.

Azok a nők,akik nem dolgoznak,és a gazdag férjük tartja el ők is vásárolnak,sokat,többet,mint akik dolgoznak.

Sőt,a nagyon drága ruhákat,táskákat,cipőket ezek a nők veszik meg többnyire,nem a karrieristák.


De ha csak átlag szinten gondolkodsz,még egy szegény ember is,ha mást nem élelmiszert vásárol,néha ruhára is költ.


Olyan világ nincs,hogy 100% haszon.

Amikor az állam pl támogatja a gyerekvállalást,akkor bizony a kockázatot is vállalja,mert nem minden gyerek "térül meg",ha lehet ilyen csúnyán fogalmazni.

Vannak,akik eleve betegen születnek,mások később lesznek betegek.

A mai teljesítményorientált világban pedig egyre többen betegszenek meg idő előtt,amikor még messze vannak a nyugdíjtól.


Másrészt elég szomorú,hogy ilyen szintre lealacsonyítjuk az embert,hogy mikor van haszna,mint egy haszonállatot.

Nem csak anyagi haszon létezik.


Másrészt ha a világnak nagyon fontos lenne ez,akkor bizony nem csak egyféle sémában gondolkodna.

Még ma is ott tartunk,hogy valaki vagy kell,vagy nem,vagy egészséges vagy,vagy nem.

Persze léteznek már megváltozott munkaképességűek foglalkoztatása,de ez még nagyon gyerekcipőben jár.

Nagyon sok a mentális betegséggel élő,akit pont a társadalom,a stressz betegít meg.


Azt,hogy egyénileg mit gondolnak rólad az emberek,azzal nem érdemes foglalkozni.Nem indulunk egyenlő esélyekkel,és aki előnyben van hozzád képest,az sosem fogja megérteni vagy elfogadni ezt.

A legtöbb ember mindig mindenki magához akar mérni.

Erre szokták mondani "mindenki magából indul ki",vagy "mindenkinek a maga baja a legnagyobb".


Szerintem a legtöbb,amit tehetsz,hogy ahonnan indultál,abból a legtöbbet hozd ki,fejlődj valamit az út során.Nem érdemes másokhoz hasonlítani magad!

2020. jún. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jelen. Dolgozom, teszem-veszem a dolgomat, de totál értelmetlennek vélem, mert nem fejlődök, nem haladok előre, pedig voltam 1-2 képzésen más vonalon, de nem használom azokat sem. Csak vagyok.
2020. jún. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen. Római katolikus pap vagyok. Csak amikor ebbe beleugrottam (18 évesen), akkori körülményeimből adódóan el sem tudtam képzelni, hogy másra is alkalmas lehetnék (pl. amiről gyerekkoromban álmodtam). Meg hát akkoriban nem volt se gyik, se "jutúb", se satöbbi, hogy az ember eszmét tudott volna cserélni dolgokról. 20 év elteltével már 10-11 év óta ezen rágódom, hogy mennyire ingyenélő ez az egész életforma (ugranék ha tudnék, de se kapcsolati tőke, se semmi - minket a társadalom döntő része - érthető módon - ki nem állhat).
2020. jún. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%
Az univerzum történetében mindannyian jelentéktelenek vagyunk, mindannyiunk létezése értelmetlen. Van, aki túlértékeli a saját szerepét, van, aki nem.
2020. jún. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!