Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért taszít ennyire, hogy...

Miért taszít ennyire, hogy nem vagyok tökéletes?

Figyelt kérdés

Nem vagyok tökéletesen jó személyiségű, nem vagyok tökéletesen becsületes minden helyzetben, nem teljesítek tökéletesen, nem tökéletes az alakom, nem tökéletes az arcom, nem tökéletes a hajam meg a mosolyom, nem vagyok tökéletesen jó ember, nem vagyok tökéletes barátja a barátaimnak, testvére a testvéreimnek, gyereke a szüleimnek stb...

És mindig ez az amit látok, folyton azt látom, hogy jajj tettem valami rosszatt, a legkisebb dolgoktól is olyan bűntudatom tud lenni, hogy aludni sem tudok. Olyan kis dolgoktól, amik mindenkivel megtörténnek, olyanoktól, amiktől még egy gyereknek sem lenne bűntudata, hiszen senki nem tökéletes, de én azt érzem, hogy nekem mindig jó embernek kell lennem, és folyton azt nézem, hogy ez nem sikerül.

Nem a kifelé jónak tűnő teljesítmény érdekel, hanem az, hogy magamnak megfeleljek, tehát az, ha valami nem sikerül jól mondjuk kudarc ér a munkában, nem azért zavar, mert a főnököm mit fog gondolni, hanem azért mert saját magamnak kellett volna megfelelnem, nem bírom elviselni, ha nem teszek meg mindent ami tőlem tellik, de nem tudok mindig mindent megtenni ami tőlem tellik.

Nincs olyan szinten megfelelési kényszerem, hogy feladjam magam másokért, de állandóan azt nézem, hol rontok el valamit, vagy hogy nem nézek ki úgy mint egy modell, vagy hogy néha füllentek, vagy nem mindig sikerül minden úgy, ahogy akarom.

Sosem az adott dologba belefektetett energiát nézem, hanem azt, hogy hogy teljesítek.

Mindenki mással nagyon elnéző vagyok, de magamat állandóan szidom, mert nem vagyok tökéletes. Úgy vagyok vele, hogy persze, másoknak lehetnek hibái, mindenki követ el hibákat, de nekem nem szabad, mert én magammal nem tudom lerendezni a hibáimat.

Mit kezdjek ezzel, mit tegyek, hogy ne gyártsak bűntudatot folyton magamnak? Hogy szeressem magam a hibáimmal együtt, és hogy legyek jobb ember?



2020. jún. 3. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jo ember vagy te a hibaiddal egyutt is. Aki a fentieket kepes igy leirni es tenyleg igy erezni, az nem lehet rossz ember. Meglehet, a hibak nelkul mar nem is lennel ennyire jo ember ;) De hogy nem ugyanilyen, az legalabbis biztos.

Nem mukodne a vilag, ha nem lenne minden egyensulyban. Igy mukodunk, vegletek kozott. A tokeletes is akkor valhat csak tokeletesse, ha van benne hiba is. A hiba tapasztalat, a hibat lehet javitani, hiba nelkul ez a tapasztalat hianyozna, es nem valhatna tokeletesse, tehat a hiba szukseges, es hosszu tavon jo (mert jo tapasztalatot hoz).

2020. jún. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1 dolog miatt. Mert hallgatsz az erzeseidre. Mert azt hiszed, h amit erzel az igaz. Attol, h rossznak erzed magad meg nem biztos, h az vagy. Vizsgald meg racionalisan: eleg jo baratja vagyok a barataimnak? De vedd hozza azt, h ember vagy, igy nem lehetsz tokeletes. De ha mondjuj csak 1-2x stresszesen kiabalsz veluk, de amugy mindig turelmes es segitokesz vagy hozzajuk attol meg lehetsz jo barat. Erted. Nezd a vilagot egy skalan at. Ha 90%ban jofej vagy a barataiddal akkor meg siman jo baratnak mondhatod magad fuggetlenul az erzeseidtol. De ha mondjuk az ido nagyreszeben seggfejkent viselkedsz veluk akkor erdemes elgondolkodni az erzelmeid igazsagan.
2020. jún. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Namost, én utáltam magam, mára már csak a külsőmtől van háyingerem, pedíg elég gyakran kapok dicséretet, egyszerűen nem tetszem magamnak. Viszont a belső énem megtanultam szeretni, egy egyszerű kis trükkel. Egyszerűen megkérdeztem magamtól, hogy feltétlenül szükséges nekem hasznosnak lenni magam vagy mások számára, vagy valami maradandót alkotni ami miatt évszázadok múlva is fogják emlegetni a nevem? Egyáltalán nem, ha ember maradok bármilyen körülmény között az már elég. Mondjuk ez sokszor nehéz, de ha nem bántok meg ok nélkül embereket becsületes vagyok és nem ártok másnak akkor jobb vagyok az emberek egy nagy százalékánál és emiatt nem érzem magam haszontalannak.
2020. jún. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézd, tökéletes ember nem létezik, ugyanúgy követünk el hibákat, de ebből lehet tanulni. Ne akarj túl tökéletes lenni, egyrészt mert sosem leszel az, másrészt a szeretteid azért szeretnek amilyen vagy. Tegyük fel, ha tökéletes lennél, akkor érdekes személyiség lennél? Szerintem nem. (Nem bántásból) Nem tudnál mivel foglalkozni, nem tudnád magad mivel lekötni. Nézd senki sem tökéletesen jó ember, néha hazudni kell, néha igenis meg kell védened magad és nem elfogadni a másik véleményét, néha szembe kell szállnod dolgokkal/emberekkel, hogy elérd a célod. de az, hogy ezeket látod, és leírtad magadról szerintem egy abszolút értékes, és jó ember vagy. Nem tudsz mindig 100%-osan ott lenni a barátaid mellett, a szüleid mellett. Nem sikerülhet mindig minden,pl a munkában ahogy írtad. De ezeken felül kell kerekedned, (tudom nehéz dolog) próbáld úgy felfogni a kudarcaid, hogy azok erősebbé tesznek, és tanulsz a hibáidból. Magadra is gondolnod kell, nem hagyhatod magad figyelmen kívül, ez nagyon fontos. Ami a külsődet illeti, ma már sok lehetőség áll rendelkezésedre, komolyabb esetben szépészeti beavatkozások, de előbb gondold végig, hogy mi éri meg neked. Szerintem az, ha elfogadod, megszereted önmagad. Szerintem sokkal többet ér mint egy beavatkozás.
2020. jún. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!