Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy változhat egy tanítás...

Hogy változhat egy tanítás ennyire sűrűn? Ez nem világosság, hanem tökéletes homály, amiben csak tapogatóznak.

Figyelt kérdés

A hű és értelmes rabszolga változatai


1881 november: A rabszolga egy egyénekből álló osztály, és az összes felkent Bibliakutatóra vonatkozik.

(Zion’s Watch Tower 1881 okt. & nov. 5. old.)


1896 december: A rabszolga egy személy, és egyedül Charles Taze Russellre vonatkozik, mint ahogy azt eredetileg felesége, Maria F. Russell sugallta.

(Zion’s Watch Tower 1906 júl. 15. 215-217 old.; Zion’s Watch Tower 1916. Dec. 1. 356. old.)


1927 február: A rabszolga egy személyre, és két különálló osztályra utal: egyedül Jézus Krisztusra, Jézus Krisztusra és a felkent Bibliakutatókra, és néha a még Földön lévő Bibliakutatókra.

(The Watchtower 1927. feb. 15. 53. old. 19-22 bekezdés)


1950 augusztus: A rabszolga a felkent Jehova Tanúira vonatkozik, akik a 144000-et alkotják.

(The Watchtower 1950 aug. 01. 228. old. 5-8 bekezdés)


1950 október: A rabszolga a Jehova Tanúi mögött álló szervezet.

(The Watchtower 1950 okt. 15. 387. old. 9-10 bekezdés)


1951 december: A rabszolga a felkent Jehova Tanúira vonatkozik, akik a 144000-et alkotják, és akiket az Őrtorony Biblia és Traktátus Társulat vezet.

(The Watchtower 1951 dec. 01. 723. old. 24. bekezdés; 725-726. old. 6. bekezdés)


1952 február: A rabszolga a felkent Jehova Tanúira vonatkozik, akik a 144000-et alkotják, és akik a jogi képviselőjüket, az Őrtorony Biblia és Traktátus Társulatot használják, a kiadványok nyomtatásához, összejövetelek, szolgálati alkalmak megszervezéséhez, misszionáriusok kiküldéséhez és gyülekezetek alapításához.

(The Watchtower 1952 feb. 01. 76-79. old. 3-9 bekezdés)


1954 szeptember: A rabszolga a felkent Jehova Tanúira vonatkozik, akik a 144000-et alkotják. Van vezető testületük, amely az Őrtorony Biblia és Traktátus Társulatot használja az adminisztrációs és jogi céljaihoz, valamint a kiadványterjesztéshez.

(The Watchtower 1954 szep. 01. 532-534. old. 13-18 bekezdés)


1956 november: A rabszolga a felkent Jehova Tanúira vonatkozik, akik a 144000-et alkotják, akik az Őrtorony Biblia és Traktátus Társulat vezető testületének irányítása és fennhatósága alatt állnak.

(The Watchtower 1956 nov. 15. 692. old. 12. bekezdés; 1960 júl. 15. 438. old. 1. bekezdés)


1971 december: A rabszolga a felkent Jehova Tanúira vonatkozik, akik a 144000-et alkotják, akik az Őrtorony Biblia és Traktátus Társulat vezető testületének irányítása és fennhatósága alatt vannak Kr. után 33. pünkösdje óta.

(The Watchtower 1971 dec. 15. 759. old.)


2009 február: A Jehova Tanúi Vezető Testülete képviseli a hű és értelmes rabszolgát.

(Őrtorony 2009 feb. 15. 28. old. 17. bekezdés) *


2009 június: A rabszolga egyedül a Jehova Tanúi Vezető Testületére vonatkozik.

(Őrtorony 2009 jún. 15. 24. old. 18-19. bekezdés) *


2016. máj. 20. 07:40
 1/10 anonim ***** válasza:

A maga idézete:


„2009 június: A rabszolga egyedül a Jehova Tanúi Vezető Testületére vonatkozik. 

(Őrtorony 2009 jún. 15. 24. old. 18-19. bekezdés) * „


Az én Őrtornyomban meg ez van:


*** w09 6/15 24. o. 18. bek. A hű sáfár és a Vezető Testülete ***

„18 Ehhez hasonlóan napjainkban egy felkentekből álló, korlátozott számú csoportnak a felelőssége, hogy képviselje a rabszolga osztályt. Ők alkotják Jehova Tanúi Vezető Testületét. „

Vagyis felkentek alkotják a V.Testületet, ami stimmel, de nem azt mondja, hogy az összes felkent alkotja. Azt sem mondja, amit maga állít.


Ha fenti idézete hamis, honnét lehet tudni, hogy a többit nem forgatta ki a saját deformált lelkivilága szerint??

Mit szólna hozzá, ha maga azt mondaná: leettem magam, az Isten meg úgy venné, hogy azt mondta: leittam magam. És úgy is ítélné meg, mint részegest?!

(Máté 12:34–37) . . .Viperafajzatok, hogyan szólhatnátok jó dolgokat, amikor gonoszak vagytok? Mert a szív bőségéből szól a száj. 35 A jó ember jó kincséből hoz elő jó dolgokat, a gonosz ember ellenben gonosz kincséből hoz elő gonosz dolgokat. 36 Mondom nektek, hogy minden haszontalan beszédről, amit az emberek mondanak, számot fognak adni az ítéletnapon; 37 mert szavaid által leszel igazságossá nyilvánítva, és szavaid által leszel elítélve.”

2016. máj. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mind a kettő állítás ugyanazt jelenti. Az amit én írtam, azt amit maga. Ennyire vak igazán nem lehet, hogy már egy egyszerű szöveget sem lát.
2016. máj. 20. 08:53
 3/10 anonim ***** válasza:

Mond meg Kedves Kérdező, hogy lehetséges ez:


Károli fordítás:

János 20:25. Mondának azért néki a többi tanítványok: Láttuk az Urat. Ő pedig monda nékik: Ha nem látom az ő kezein a szegek helyeit, és be nem bocsátom ujjaimat a szegek helyébe, és az én kezemet be nem bocsátom az ő oldalába, semmiképen el nem hiszem.


Csia Lajos Fordítás:

Jn 20,25

de a többi tanítvány elmondta neki: „Láttuk az Urat!” [Tamás] azonban így szólt hozzájuk: „Hacsak nem látom kezén a szegek nyomát, s nem dugom ujjamat a szegek helyére, ha nem teszem kezemet az oldalába, én nem hiszek.”


Az egyik elismert fordító, Többes számban Kezeit ír, a másik egyes számban csak Kezént ír?


akkor most melyik elismert fordító hazudik, és miért népszerűek még is?

2016. máj. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A kérdésedre a válasz:

(Példabeszédek 4:18) 18 Az igazságosak ösvénye azonban olyan, mint a hajnal világossága, mely egyre világosabb lesz a teljes délig.


(Prédikátor 3:1) 3 Mert mindennek meghatározott ideje van, ideje van mindennek az ég alatt:


Isten a szavában azt íratta lesz, hogy az utolsó napokban kezd el minden a felszínre jönni, értelemre jutni.

S nem egyből, mert különben a Tanítványoknak nem mondta volna Jézus:

(János 16:12) 12 Sok mondanivalóm van még nektek, de most nem vagytok képesek elhordozni.


Ha akkor elkezdte volna mondani Pl az utána következő uralkodók tetteit, meg egyéb modern korban teljesedő dolgokat, mint II. világháború, holokauszt, stb. úgy sem értették volna meg.

2016. máj. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Miért nem Bízol Istenben?


(Cselekedetek 5:38, 39) 38 Így hát a mostani körülmények között azt mondom nektek, hogy ne zaklassátok ezeket az embereket, hanem hagyjátok őket békén (mert ha emberektől van ez az elgondolás vagy ez a munka, meg fog bukni, 39 de ha Istentől van, nem lesztek képesek megbuktatni őket); különben még esetleg olyanoknak találtattok, akik a valóságban Isten ellen harcolnak.”

2016. máj. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kezeit kérdeztem, vagy szegeket? Mi kell ahhoz, hogy egyszer az életben a kérdésre válaszolj?

Szegek vannak az igében, és én arra kérdeztem rá. Gond van nálad, hogy nem tudod kiolvasni a szavakat?

2016. máj. 20. 09:50
 7/10 A kérdező kommentje:

Parancsolj, ezt írtam abban a kérdésben:

Mert nincsenek a képen szegek, csupán egy szeget látok.


Szó sem volt kezekről. Vagyis abban az értelemben igen, hogy az Ige szerint a feje fölé szegezték a táblát, az őrtorony szerint a kezei fölé.

2016. máj. 20. 09:52
 8/10 anonim ***** válasza:

"Őrtorony szerint"


Az Őrtoronyban, sok fordítást, véleményt vizsgálnak, és kutatási folyamat után a leghitelesebb olvasni valót írják. Nem saját nézetet.

A lényeg összhangban legyen a Teremtő és nem az emberek hatalmával, gondolataival.

Ehhez több éves kutató munka szükséges. S nem egy rövid olvasás, ami pár napból vagy hétből áll.

Minden keresztutalást, és fordítást, dokumentumokat megnéznek amit csak lehetséges, hogy alapos legyen és ne felületes.

S Isten dicsőítésére szolgáljon, ne az emberek gondolatainak magasztalására.


(Ézsaiás 55:8–11) 8 „Mert nem az én gondolataim a ti gondolataitok, és útjaitok sem az én útjaim — ez Jehova kijelentése. — 9 Mert ahogy az egek magasabbak a földnél, úgy az én útjaim is magasabbak a ti útjaitoknál, és gondolataim a gondolataitoknál. 10 Mert ahogy a záporeső és a hó alászáll az egekből, és nem tér oda vissza, csak ha megitatja a földet, és termékennyé, gyümölcsözővé teszi azt, és magot ad a magvetőnek, és kenyeret annak, aki enni kíván, 11 úgy lesz az én beszédem is, amely elhagyja a számat. Nem tér vissza hozzám eredménytelenül, hanem mindenképpen véghezviszi azt, amiben kedvem lelem, és sikeres lesz abban, amiért elküldtem.

2016. máj. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

És akkor most melyik tanítás is a mérvadó? Fel van sorolva egy csomó és mindegyikre azt mondták, hogy ők adják a világosságot, a szellemi eledelt, de mindegyik hibásnak bizonyult, tehát romlott az eledel.

Kicsoda a hű és értelmes rabszolga? Az összes Bibliakutató, akikből két csoport lett és mind a kettő köpköd a másikra és mind a kettő önmagát egyedülinek tartja?

Vagy Russel?

Vagy csak a vt? Kicsoda? Hogy lehet kiszűrni az igazságot ennyi tanítás közül?

2016. máj. 20. 17:14
 10/10 HaEv ***** válasza:

Csillagos 5-ös a kutatásért! :)

De vajon mit értél el vele? Vita vita hátán és szeretet nélkül nem fogod őket meggyőzni. És ha mégis. Ott leszel mellettük, amikor elhagyják az egyházukat és üldözni és zaklatni fogják őket? Amennyiben erre is vállalkozol, személyes kapcsolatra lesz szükségetek, ami a bizalmon alapul. Viszont nem abban az emberben szoktunk megbízni, aki folyton belénk köt.

Hajrá!

2016. máj. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!