Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ruházzák fel sokan...

Miért ruházzák fel sokan rengeteg pozitív tulajdonsággal azokat az ismert embereket, akiknek kedvelik a művészi, tudományos vagy bármilyen más jellegű munkásságát?

Figyelt kérdés
Gyakran tapasztalható jelenség, engem zavar, mert nem kellően árnyalt, számos művészről vagy tudósról elmondható, hogy emberileg borzalmasak voltak. Mindez nem jelenti, hogy a munkásságuk kevesebbet érne.

2020. jún. 4. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Sokak szemében ezt jelenti. Mármint hogy a mű maga az ember és fordítva. A kedvenc írónőm emberileg nulla szerintem, volt már, hogy - ennél finomabban - hangot adtam a véleményemnek, hogy talán nem megfelelően teszi közzé a gondolatait, kábé a keresztvizet leszedték rólam, hogy biztos nem értem a műveit, és a könyvei ö maga, és akkor nem is olvastam, nem szerethetem, ha nem értek egyet a botrányos online jelenlétével.
2020. jún. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
6%

Hitler egész tűrhető festő volt. Erre gondolsz?

Ady munkássága örök, aztán nagy kujon volt, szifilisz vitte el... Stb. Hány ilyen van? Attól, hogy a te világnézeted szerint valaki nem jó ember, attól még el lehet ismerni a munkásságát, sőt! X éve elhunytakról te is csak közvetve jutsz információhoz, így te sen tudsz objektív, kellően árnyalt képet kialakítani róluk.

Soha, senki nem maradt fent csupán azért a köztudatban, mert jó volt. Max Teréz anya.

2020. jún. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolások nem lennének hajlandóak megtanulni az anyagot, ha mindent elmondanának nekik a művészekről, egy gyerek még feketén-fehéren lát. A szülők többsége is tiltakozna, hogy az alkotók erkölcstelenségeiről az ő gyerekeiknek ne beszéljenek. Ez a gyakorlati oka annak, hogy elhallgatják a disznóságokat a művészekről.
2020. jún. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mert valami olyat tudnak, amit nem feltétlen sok embert érdekel rajtuk kívül.
2020. jún. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!