Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fekete-Afrikában milyen az...

Fekete-Afrikában milyen az átlagos mentalitás?

Figyelt kérdés
2020. jún. 5. 13:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
17%
Kosár, hip hop Reggie mentalitas az afriaki mentalitas szerintem kb mint a benszülöttek. Munka sport meg tanc.
2020. jún. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%

Fekete-Afrika kúlturálisan sokszínűbb mint Európa. Bár kevés általános dolog van. Sok gyereket vállalnak jelemzően. Bár délen, a három is sokszor elég. Mindenhol fontosabb identitás képző a határokon átnyúnló törzsi hovatartozás, mint az adott "állampolgárság".


Ha szűkited a helyet arról is szívesen írok.


Tanultam is afrikanisztikát, (bár nem erre jártam a ELTE BTK-n,) de/és személyesen is sok fekete-afrikait ismertem már.

2020. jún. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Pl egy namíbiai és egy csádi között mekkora a különbség?
2020. jún. 5. 19:18
 4/19 anonim ***** válasza:
38%
Feketén-fehéren: szürke!
2020. jún. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit túl leszükitetted.


De mind a két országgal határos több országból ismertem személyesen is embereket.


Szubszaharai-térség egyik állama Csád. Sok a muszlim. Iszlám többség van itt is, sok az arab vagy velük rokon náció. A barátságosság, egy valamiféle bízalmatlansággal keveredhet. Nyílván nekem, aki vágom ki keresztény és ki muzulmán a férfiaknál is, köszönésnél ez a távolság tartás könnyen oldható.


Francia-Nyugat-Afrikáról, Dél-Afrikai régioról, Közép-Afrikáról, Kelet-Afrikáról és Szubszaharai övről lehet egységesen is beszélni a témában. Bár mentalitásban például háborus vagy gazdasági okok miatt is lehet nagyobb eltérés.


Namíbia a Dél-Afrikai régióban van. A Dél-Afrikai régióból általam ismert bantuk jelemzően barátságosak voltak. De az hozzá tartozik, hogy velük én csak Londonban találkoztam, és csak olyanokkal akik ott éltek. Ez pedig komoly különbségeket okozhat. Bár annyiban pontosítanék, hogy Zimbabwe-ben

éltek barátaim. Ők nagyon pozitív emberek voltak. Dél-afrikai áttelepült cégeknél dolgoztak többségében, és ez náluk fejlődést okozott. Visszont europai mérttékkel szerény körülmények közt élve is, az évről-évre tapasztalt fejlődésnek örültek. Nem tudom, de sejtem, hogy ez a válság nagyon rossz hatással lehetett rájuk. De nagyon-nagyon optimista és bízakodó embereket ismertem onnan.


Ha gondolod írok bővebven is, egyes országokról. Adott régiokból. De most a térségek tisztázássával is, talán kicsit sokat írtam.

2020. jún. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Megköszönném :)


Zimbabweban machetevel gyilkolták a helyi fehéreket és a pár évtizede 300ezres rodéziai fehérek ma 28ezren vannak,az nagyon komoly

Mondjuk Afrika egyik legjobb gazdaságából csináltak egy romhalmazt :D de azért nagyon rossz volt az Ian Smith alatt csak most vagy 20x rosszabb :D

2020. jún. 5. 22:23
 7/19 anonim ***** válasza:

Minden fajta népirtást elítélek. De a lakosság egy maximum 10-15% része tesz valamit, amivel többség nem ért egyet, ott végkép hibás a kollektív bűnösségel előállni.

A feketék bére nőtt. Ma már nem csak munkások lehetnek.

A fehérek nagy része gazdasági okokból távozott onnan.


Holnap akkor írok ide még.

2020. jún. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
7-es írj :)
2020. jún. 6. 21:24
 9/19 anonim ***** válasza:

Bocs! Túl sok dolgom volt ma.


Ígyekszem minnél elöbb írni.

2020. jún. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Mi lennél kiváncsi, pontosítva?
2020. jún. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!