Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert van az, hogy egyesek...

Miert van az, hogy egyesek nem birjak elfogadni, hogy egy masik embernek valamirol mas velemenye van?

Figyelt kérdés
Remelem, ertheto a fogalmazas 😀
2020. jún. 8. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Erre nincs igazán jó válasz. Aki értelmesebb, azt nem érdekli más véleménye, legalábbis nem idegesíti fel magát rajta. Akinek pedig nincs annyi sütnivalója, de főleg élvezi az internet nyújtotta védelmet, az fröcsög és leszól másokat. Ennyi. Ezen emberekkel nem szabad foglalkozni, hadd mondják a magukét, hagyni kell őket.
2020. jún. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez az internet előtt rosszabb volt. Akkor, ha állítottál valamit, amit a másik nem hitt el, hiába bizonygattad, ő kötötte az ebet a karóhoz, hogy márpedig az nem úgy van, ahogy te mondod, hanem úgy, ahogy ő. Manapság ezt egy egyszerű mondattal le lehet rendezni: "Ha nem hiszel nekem, google a barátod."
2020. jún. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Legvalószínűbb, hogy gyerekkorukban a legmeghatározóbb személyek (legtöbbször a szüleik) mindig beleszóltak mindenbe, és megbüntették őket, ha valamit nem úgy csináltak, ahogy mondták nekik. Most ők a felnőttek, és ezt gyakorolják tudat alatt lemásolva.
2020. jún. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mert totál meg vannak győződve a saját igazukról.

E mellett túl extrovertáltak, hogy magukba tudnának nézni.

2020. jún. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amúgy ennek a típusnak az alfaja a munkahelyi kolléga, aki nem tűri el, hogy bárki is hibákra figyelmeztesse, vagy akárcsak jószándékkal okítsa. Lehet bármilyen egyértelműen igazad, ő akkor is pattog meg mindent meg akar magyarázni.
2020. jún. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért az a véleményem valamiről, mert az a legjobb vélemény amit ismerek adott pillanatban. Győzz meg, hogy nincs igazam és meg fogom változtatni a véleményemet és onnantól amellett fogok érvelni, amíg valaki nem mutat vagy magamtól nem találok ki jobbat. Én így működöm alapvetően, imádok beszélgetni, gondolkodni, vitázni és érvelni és egyszerűen nem szeretem közönyösen ráhagyni a dolgokat, ha nem értek velük egyet. Sajnos már régen rájöttem, hogy sokan nem vevőek erre. A világon azzal lehet a legjobban irritálni, ha valaki közli, hogy nem ért velem egyet, majd mondja, hogy hagyjuk inkább és nem fejti ki az álláspontját.


Természetesen van amivel nem tudok én se vitázni. A politika tipikus téma, amiről sokat lehet vitázni bárkivel, de ha eléggé lecsupaszítjuk, akkor el lehet jutni alapvető elvi kérdésekre, ahol már szerintem sincs mindig objektíven jobb válasz és ott szoktam abbahagyni a vitát és megegyezni, hogy nem értünk egyet alapvető kérdésekben.

2020. jún. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!