Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert nem tudjak elfogadni,...

Miert nem tudjak elfogadni, hogy attol hogy valamirol nem hallottak az meg attol letezik?

Figyelt kérdés

Anyukamrol es nagyszulokrol lenne szo. Szorongassal es panikrohamokkal mentem pszichiatriara fel evvel ezelott, maga a problema 1 eve kezdodott. Kaptam gyogyszert nem olyan reg, meg nem mertem beszedni es akarhanyszor beszelek veluk telefonon, akar anyuval akar mamammal, biztos hogy megkerdezi, hogy "ugye nem szeded azt a szrt? Nehogy szedjed". Akarhogy mondom, szepen, csunyan, akarhogy kerem, hogy ne csinaljak, eleg nehez nekem igy is, csak csinaljak. Allandoan azt kaptam toluk, hogy minden fejben dol el, ne gondoljak a rossz dolgokra. Ne szedjek gyogyszert, mert hulye leszek, meg gyogyszerfuggo. Mondtam, hogy oke akkor nem szedem de engem nem latnak innentol kezdve tul surun, mert annyira szarul vagyok neha, hogy nehezemre esik kikelni az agybol is, mert rogton jonnek a panikolasok. Elegge felek magatol ezektol a gyogyszerektol is, alapbol a testi dolgoktol betegsegektol felek, nem segitenek csak megjobban elbizonytalanitanak anyuek. Persze ilyenkor jon a sertodes. Nem ertik meg. Semmi betegseget nem ertenek meg. Az a legeslegbosszantobb, hogy nekem allnak, hogy "csak bebeszeled magadnak". Igen, ezt a szorongasos panikolos rosszulletet biztos, hogy az alapfelelmem erositi fel, de mikor le van irva papirra, hogy autoimmun gyulladas van a pajzsmirigyemben, 5 eve jarok kontrollra es csak azt mondjak, hogy kitalalom es nevetgelnek, az kikeszit. Laktozerzekeny vagyok, vagy legalabbis valami van, nem birok rendes tejet inni mert olyan gorcseim vannak, hogy hanyingerem van. Ezt se hiszik el, sertodes van, ha nem eszek turos sutit, jartam mar ugy, hogy rendes tejbol csinaltak valamit, megettem es vegem volt. Mert ugye "ne mondjad mar, nincs neked semmi bajod, csak bebeszeled magadnak". Miert csak mondjuk a rak a betegseg? Vagy a laz, a hasmenes, a hanyas?

20/L


2018. szept. 10. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
hagyd a francba, ezek meg aki meghal arra is azt mondanak, hogy na meg erre is kepes csak hogy neki legyen igaza.
2018. szept. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Ezek az emberek nem fogják megérteni soha sem. Ő idejükben nem volt ennyi betegség ami nagyon is igaz.

A gyógyszeredet meg szedjed, ne hallgass rájuk, mondd azt amit hallani akarnak, hazudj magyarul, de szedjed, amiről nem tudnak az nem fáj.

A régi generáció ezeket nehezen fogja megérteni, mert sok minden az ő idejükben nm volt ismert. A témát meg mindig hanyagold ha velük társalogsz mert úgysem akarják megérteni a dolgokat.

2018. szept. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

"Ő idejükben nem volt ennyi betegség ami nagyon is igaz."

Ó, dehogy nem, még több is. Az a különbség az akkor és a most között, hogy annak idején annyira szégyen volt egy mentális betegség, hogy senki se merte felvállalni. Most is csak azért tudsz róla, mert van internet, ahol "névtelenül" könnyebben felvállalják az emberek.

2018. szept. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem csoda h ennyi pánik beteg van,meg stb,a rák is lelki erredetü 80 % ban,az összes baj otthonrol hozott,szét szorongják magukat a fiatalok fiatal felnottek,emberek,a családjaik erőszakos piocáskodása kedvességei miatt..
2018. szept. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Hát ezeket a témákat ne velük beszéld meg, látszik, hogy le vannak maradva.


A gyógyszert meg szedd rendesen. Elég kicsi az esélye annak, hogy orvosi kontroll mellett gyógyszertől "függő" legyél. Amúgy ennyi erővel a cukorbeteg is "inzulinfüggő", mert ha nem kap, meghal. Akkor erre az a megoldás, hogy nem szedünk gyógyszert???


Lehet, hogy már a betegséged kialakulását is nekik köszönheted, ne tőlük várd a csodát meg a gyógyulást.


Biztonság kedvéért meg ne egyél semmiféle tejterméket otthon, amiről nem tudod, miféle, ennyi.

2018. szept. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon minimalis infot osztottam meg veluk ezzel a mentalis gonddal kapcsolatosan. Foleg azota, hogy igy allnak hozza. Nekem van lelkiismeretfurdalasom, hogy azt hallgatom, hogy fejben dol el, es magamat hibaztatom, hogy nekem miert nem megy. Mert hogy en okos vagyok, fiatal vagyok, mi bajom lenne mar. Hat mondtam, hogy ez vagy szorongas, vagy a szivemmel van baj.


Hipochondriaval kezdodott, 5 eve, az aztan eltunt egy masfel evre, utana egy stresszes idoszak utan jott a panikolas es hipochondria karoltve. 15 voltam es akkor sem az volt, hogy kislanyom van oka hogy ennyi szrt bekepzelsz magadnak, menjunk orvoshoz, hanem hogy "bebeszeled", ennyivel el volt intezve. Hozzateszem anyamnak voltak nagyon durva paranoid kepzelgesei egy kisebb trauma utan, hogy teljesen vadidegen emberek miatta kohognek az utcan es ezzel piszkaljak... akkor persze varta a megertest o is.

2018. szept. 10. 16:03
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Együttérzésem.


Ideális esetben a családod megértő és elfogadó lenne a te helyzetedben -de nem az. H miért, annak sok oka van, az öregedés, a merev gondolkodás, a nem megfelelő tájékozottság stb. Tapasztalatom szerint nem érdemes győzködni az effajta rokonokat/embereket, nem a te dolgod megváltoztatni őket. A rájuk hiába fecsérlendő energiát fektesd a gyógyulásodba, a megoldáskeresésbe. Csökkentheted a konfliktusok intenzitását a magánügyeid elhallgatással, avval, hogy kevésszer látogatod meg őket. Ezek legális megoldások, és az az előnyük, hogy megmaradt energiával szabadon gazdálkodhatsz. Nekik is könnyebb lesz az életük, hogy ha a számukra megoldhatatlan dolgokról nem is hallanak. H neked mi lesz a távolmaradásból a hasznod, nem kell részletezzem, ugye.


Később, ha stabilabb leszel lelkileg és fizikailag, egyszerűbb lesz kezelned a helyzetet. Akkor már akár őszinte is lehetsz, ha rákérdeznek, bátran megmondhatod, miért nem keresed őket. Ha eljön az ideje, felvilágosíthatod őket arról, hogy ártanak az állapotodnak és hogy tudsz gyógyítóbb helyet az ő társaságuknál.


A pajzsmirigygyulladást mindenképp vedd komolyan, sorold előre a megoldási listádon! Ez okozhat többféle más betegséget is a későbbeikben. Nem kizárt, hogy a hormonháztartásod felborulása vezetett ezen tüneteidhez.


Már csak egy kérdés maradt: ki eszi meg a túrós sütit :) ?


Mihamarabbi gyógyulást!

2018. szept. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

#2: "A gyógyszeredet meg szedjed, ne hallgass rájuk, mondd azt amit hallani akarnak, hazudj magyarul, de szedjed, amiről nem tudnak az nem fáj."

A hazugsággal az a baj, hogy ha a család látja, hogy jobban van és azt mondja, hogy nem szedi a gyógyszert, az csak olaj a tűzre és akkor jönnek majd azok a szövegek, hogy "na ugye, mi megmondtuk, hogy nincs semmi bajod, nem kell gyógyszer azt mégis jobban vagy, de te nem hittél nekünk, pedig igazunk volt". Ezt pedig még nehezebb leállítani, mert már bizonyítékuk is van arra, hogy igazuk volt...

2018. szept. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Elkezdtem szedni a gyógyszert, és elmondtam, hogy szedem. Rögtön jött az nagymamától, hogy azonnal hagyd abba, nehogy merjed, agyvérzésed lesz. Többet árt mint használ. Én meg mondtam, hogy már nem érdekel az se, nem volt állapot az se ami volt. Anyu annyira nem izélt miatta, csak fejeket vágott, hogy fúj gyógyszer, de nem részletezte a véleményét.
2018. szept. 19. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!