Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ertheto hogy lelkiismeretfurda...

Ertheto hogy lelkiismeretfurdalasom van?

Figyelt kérdés

Egyetemi vizsgakat kozosen csinaltuk tobben is,messenger hivasban pl.

Most hogy lassan vege a vizsgaidoszaknak lelkiismeretfurdalasom lett hogy igy oldottuk meg. Persze ev kozben tanultam meg minden rendesen, de nagy volt a kisertes es vegul igy oldottuk meg.


Ti mennyire oldottatok meg onalloan a vizsgakat, vagy tudtok valamit tanacsolni hogy elmuljon bennem ez az erzes?

Vagy majd valahol visszakapjuk az elettol hogy ugymond "csaltunk"?

Mar lassan depresszios leszek ettol az egesz dologtol.



2020. jún. 9. 14:29
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Mi is igy oldottuk meg, ugyhogy nyugi nem csinaltal semmi rosszat
17 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Ezeket a szabályokat nem az élet írja. Ha csaltál, és megúsztad, akkor ez ennyi. Aztán majd ha olyan feladat elé kerülsz, amit a képességeid meghaladja, és emiatt elmarasztalnak, na azt már az élet intézi ;)

De ha tanultál és élni is tudsz a tudásoddal, akkor a vizsga csak egy vizsga marad.

2020. jún. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Érthetőnek érthető, de feleslegesnek felesleges. Úgysem tudsz rajta változtatni már.


Lehet, hogy ez bizonyos szempontból etikátlan (biztos jön majd valami okoska erkölcs-csőszködni ide), de nem lehet mindig a szabályok precíz betartásával játszani, mert arra rámész hosszútávon. (Ez nem jelenti, hogy csalásra kéne törekedni)


Gondolom nem véletlen így oldottátok meg. Féltél, hogy hiába tanultál, nem (úgy) sikerül, vagy más vett rá, mert neki volt inkább szüksége a Te tudásodra, vagy ezen múlott, hogy megbukj-e a tárgyon...

Hidd el, vannak simlik az egyetemeken az oktatók körében is sokszor, nem a ti egyszeri "vizsgakönnyítésetektől" fog bedőlni az emberi erkölcs építménye.


A legjobb amit tehetsz, hogy ezt megbocsátod magadnak, és tanulva belőle többet nem csinálsz ilyet. Pont.

2020. jún. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Nálam is ugyan ez a helyzet, egyetemen nálunk szinte minden ember csalt a vizsgákon, az átlaga is jóval feljebb ment mindenkinek. És volt, hogy megírtam négyesre egy vizsgát amire amúgy egy betűt sem tanultam. Nekem is vannak rossz érzéseim és hogy talán nem így kellett volna. De mostmár mindegy, ez van. Talán nyáron előveszem és átnézem az anyagot, hogy ne legyen teljes sötétség bennem.
2020. jún. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszokat!
2020. jún. 9. 15:38
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Ja, meg az sem mindegy, mit akarsz kezdeni a diplomáddal a jövőben. Ha utat tévesztettél, és már csak túlleni akarsz rajta, akkor szerintem ne is azon múljék már, hogy nyújtotok-e pár tippet egymásnak vizsga közben.
2020. jún. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Tudhatod Te szinte az egész anyagot, de ha éppen olyan kérdést kapsz, ami nem ugrik be - repülsz.

Egyik társunk bedolgozott az egyik tanszéken (földméréstan). Munkaidő vége előtt megpillant egy dossziét, rajta a felirat, miszerint épp a mi szemeszterünk vizsgakérdései voltak. Hazacsempészte a kollégiumba, mindenki másolt, szobáról szobára mentek a kérdések. Reggel visszacsempészte, máig sem tudódott ki (1963 óta). Volt egy tétel, miszerint Földünk egy pontjának helyét lehetett kiszámítani centiméternyi pontossággal a délkör és szélességi kör koordinátáiból. Ez külföldön történt, nem idehaza. A képlet levezetése kb. 4db A4-es oldal volt. Gondoltam, ezt nem tanulom meg, úgysem lesz rá szükségem... Kihúztam ezt a tételt a vizsgán. Természetesen - hiába ment (volna) a többi kérdés - kirúgott. Tényleg soha nem volt rá szükségem.

Kedves Kérdező, értem, hogy bánt a lelkiismeret. Az anyagot be is lehet önszorgalomból pótolni, ha szükségét érzed. Másrészt pedig: az élet minden kérdésére úgysem ad feleletet a tankönyv és az egyetem. Ha előtted lesz majd egy probléma, segítenek a gyakorlott kollégák, vagy utánanézel szakkönyvben. Probléma megoldva.

(Egy nyugdíjas mérnök).

2020. jún. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Nincs ezzel probléma. Mindenki ezt csinálta. Amennyit oktattak, ne is csodálkozzanak.
2020. jún. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jó kérdés. Van egy gazdasági és egy lelki vetülete.

48:52 -nél hallgasd meg a tanár urat: https://www.youtube.com/watch?v=EjJKKvkf_80

Szedd össze magad: [link]

2020. jún. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!