Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem furcsa az, hogy megszületü...

Nem furcsa az, hogy megszületünk, aztán találjuk ki mi a franc ez az egész?

Figyelt kérdés

... Aztán tart 60-70-80 évig, majd kampec. Volt-nincs.


Miért akarjuk mindenáron fenntartani magunkat porszemként egy gigantikus galaxisban/univerzumban?


Tény, hogy az életben vannak csodaszép dolgok, amikért érdemes élni. Legalábbis ezt mondjuk egymásnak.

Mi változna ha nem lennénk?

Miért van ránk emberekre szükség?

Házat építeni, enni, inni, szórakozni, dolgozni, pihenni, kocsit venni, házasodni, szaporodni... Hogy aztán? Na miért is?


Egy elég szigoró vallásos neveltetést kaptam, de felhagytam vele. Ha csak a bibliát nézem, ott is csak annyit mond a Mózes könyvében a teremtő, hogy "mert jó".


...hát köszi...


Lehet hogy igazából csak mi bonyolítottuk túl mindenféle tudománnyal, kutatással, kérdésekkel, vallásokkal? Aztán háborúztunk azon évszázadokon keresztül azon vitatkozva hogy kinek van igaza, meg hogy "ami nekem nincs, az nálad van, ezért elveszem erővel mert látom hogy te jobban élsz mint mi ezért behisztiztem mert mi meg közben éhezünk mert nekünk nem jó."


Lehet hogy tényleg csak elég lenne úgy élni "lazába" hogy mert jó és köszönjem meg hogy jó? És törekedjek arra hogy ezután is jó legyen, hogy aztán tovább szaporodva gyermekemnek is jó legyen aki amúgy sose könyörgött nekem, hogy "légyszi had szülessek már meg, hogy én is megtapasztaljam hogy mi az a "jó"." Mert ha amúgy nem születik meg, akkor most elvileg neki rossz? Benne van egyáltalán a létben?


Ti elgondolkodtatok már, hogy mi a fene hajt minket előre? Mert én már régóta nem látom értelmét, hogy csináljak bármit is. Totálisan motiválatlan lettem az évek alatt. Mondjuk ehhez nyilván hozzájárult az is, hogy nekem soha nem volt ugyanúgy "jó", mint ahogy másoknál láttam, hogy amúgy milyen jó lehetne, de mintha nem is lennék erre a világra való. Soha nem tapasztaltam meg, hogy milyen érzés igazán élni. Soha nem volt meg az a pont, az az áttörés, csak a "muszáj". Ezért elkezdtem gondolkodni, hogy MIÉRT? Akinek "jó", annak valószínűleg fel sem merült soha ez a kérdést, csak élte a jót mai napig arra törekszik hogy még jobb legyen, mert a kevésbé jó az már nem ugyanúgy jó.

Talán ezt nevezik boldog tudatlanságnak. Ebből sajnos kimaradtam :))


Ki kellett ezt adnom magamból, még ha eléggé kesze kusza is. Csak engem mindig nagyon zavart, hogy pl. a 21. századi emberek nagy része magasról tesz rá, hogy "miért", csak ész nélkül habzsolja a "jót", mert mindenki más rajta kívül ezt csinálja. Ha én meg nem csinálok semmit, akkor meg "el megy mellettem az élet és bánni fogom"


Én úgy gondolom, hogy ebbe a totális bizonytalanságba nem "jó" beleszületni.


Ha mindenki úgy születne, hogy tudja mit kell tennie, meg lenne a feladata, nem lenne "rossz" soha. Csak meg kellett fűszerezni egy kis szabad akarattal, szabad döntéssekkel, hogy ne legyünk olyanok mint a gépek. De nem lenne félelem, bizonytalanság, tudnánk, hogy mi az igazi értelme az életnek.



2020. jún. 9. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Úristen! Micsoda gondolatok és gondolatmenet!

Nekem se volt jó soha, nem tapasztaltam meg az életet. Én eddig csak azon gondolkodtam, hogy nekem miért kell élnem vagy léteznem egyáltalán? Miért vagyok én a világon? Mi okból. Egyébként nagyon jó a gondolatmeneted, sok szempont alapján közelíted meg a témát, most ez a kérdés nem kicsit elgondolkodtatott.

2020. jún. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Tudod mi a fene hajt előre? A vágy. A vágy, hogy ha már itt vagyok, valami hasznosat csináljak, valami olyat, amitől boldog leszek.

Tudod mi a fene hajt előre? A hitem. A hitem, hogy nem ennyi volt, nem csak egy porszem voltam ebben a gigantikus világban, hogy vár rám egy másik lét.

Tudod mi a fene hajt előre? A biológia. Nem azért nemz az ember utódot, mert az könyörög neki, hogy megszülethessen, hanem mert belé van kódolva. Meg talán azért, mert van akinek örömet okoz egy apró lény felnevelése.

Tudod mi a fene hajt előre? Hogy jobbá tegyem ezt a világot. Hogy megmutassam másnak is, hogy minden fájdalom és nehézség ellenére lehet jót is találni a létben.

És végül tudod mi tart vissza? Hogy félek a haláltól és végtére is, én szeretek élni és létezni.

Remélem nem találtad sértőnek a válaszom. Nem szántam annak.

2020. jún. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Nekem is tetszik ez a gondolatmenet. En ezzel kapcsolatosan az allatokkal huztam parhuzamot, hogy ok peldaul hogyan elik ezt meg, tudjak-e, hogy ok elnek, es hogyan elnek, miert elnek, hogy meg fognak egyszer halni. Es semmi bajuk, nem agyalnak, nem szoronganak, nincs problema csak a jelen...vannak, elnek es aztan elmulnak.
2020. jún. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Most az jut eszembe, amikor egy sejt megkérdezi a másik sejtet, hogy mivégre létezünk, hiszen csak születünk és szállítunnk valami átlátszó szart egész életünkbe, hogy aztán elpusztuljunk, és semmi más értelme nincs az életnek. Pedig micsoda értelme van...

Talán a mi létezésünk is egy nagyobb "jó" létezésének szolgálatában áll, talán mi alkotunk egy univerzális egészet, amire még nincs rálátásunk, talán a mi jó és rossz megtapasztalásaink szükségesek ehhez a létezéshez. A te példáid a fennmaradáshoz és az egóhoz köthető tapasztalatokról szólnak (evés, ivás, szex, munka, szórakozás, szex stb), ezek inkább társadalmi sajátosságok, mindegyik korban és kultúrában más módon és céllal valósulnak meg. De minden korban ugyanolyan módon és céllal tapasztalsz meg lélektani dolgokat, örömöt, boldogságot, fájdalmat, hiányt, magányt, szeretetet, utálatot stb, tehát érzelmeket, ezekkel a lelked fejlődik. Merthogy léleknek lennie kell, azt a "valamit" mindenki érzi saját magában, hívható az saját egyéniségnek vagy bárminek.

2020. jún. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Jé, a szexet kétszer írtam... Freud!!!! :D
2020. jún. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%

Kérdezi a gyakorikerdesek, hogy tudom-e a választ erre a kérdésre. Ugyan, honnan tudnám?!

Jó kérdések, nehéz kérdések. Szerintem írnod kéne, nem csak ide.

2020. jún. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%
Úgy látom, hogy egy jó kúrás és pár tequila rád férne.
2020. jún. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha tudsz angolul, keress ra a "Law of One"-ra, es a RA materialra.

Sajnos nem tudom, hogy magyarul milyen neven van

2020. jún. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
27%

Ezekre a kérdésekre nincs jó válasz. Ha belegondolsz, a személyes emberi élet elkezdődik, és egyszer véget ér. Bármilyen okos, ügyes, szép... vagy, egyszer meghalsz. Ugyanez játszódik le nagyban az egész faj tekintetében.

Ha addig nem is, de legkésőbb akkor ki fog halni az emberiség, amikor az univerzum 0 entrópiájú üres sötét hideg semmivé válik, és végül megszűnik a tér idő. De ha esetleg a Nagy Reccs elmélet az igaz, akkor magába zuhan az egész, teljesen mindegy. A lényeg, hogy ami most van, az semmilyen értelemben nem lesz. Minden, ami létezik, megszűnik létezni.

Az egész létezésünkbe bele van kódolva a vég, és ez ellen nem tudsz mit tenni. Semmi sem marad meg, így igazából teljesen mindegy, mit teszünk, mert minden eltűnik. Mindegy, hogy jók vagyunk-e vagy rosszak, hogy háborúzunk-e vagy sem, hogy életben maradunk-e vagy sem... totálisan teljesen mindegy, mert ennek az egésznek abszolút semmi értelme nincs.

Személyes életünkben persze nem így állunk hozzá, mert tesszük a dolgunkat, törekszünk a jobbra, többre, de ettől függetlenül még ez az igazság.

2020. jún. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Erre orvosság a művészet. Felírom neked receptre Madáchtól Az ember tragédiáját.

Azt is írtad, hogy szigorú vallásos nevelést kaptál, remek. Nem kell vallásosnak lenned de használd arra, hogy valamit (pl.: eszmény, kinyilatkoztatás, ideológia) más morális alapokra helyezve vizsgálsz meg. Ezzel leközheted magad egy ideig.

Esetleg menj be önéntesnek a leukémiás gyerekek mellé és beszélgess velük.

2020. jún. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!