Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyaroknak miért nem elég...

A magyaroknak miért nem elég jó soha semmi?

Figyelt kérdés

Most az alapjövedelem kapcsán jutott a kérdés eszembe, mikor is láttam egy csoportban, ahol benn vagyok, hogy egyesek a 60ezer Ft-os alapjövedelemre is húzzák már a szájukat (ami még puszta felvetés tárgya), mondván, abból nem lehet megélni.

Tehát tartsa el az embert a társadalom, neki aztán meg hátha lesz kedve dolgozni.

Megy a sirám, hogy bezzeg Ausztriában, Dániában mennyi a fizetés, mmiközben a világ felső 5%-ába tartozunk életszínvonalban így is, és tegyük hozzá, minden lehetőség adott arra, hogy itthon is boldoguljon valaki és sikeres legyen szinte bármilben, ha hajlandó rendesen dolgozni vele.

És ez van itthon kb. minden kapcsán, mióta az eszemet tudom, magamat is rajtakapom sajnos néha, hogy bármi összejön, előbb utóbb a rosszat látom meg benne, ahelyett, hogy hálás lennék.

Ez kultúra, vagy történelem, vagy akár valamiféle genetika?



2020. jún. 10. 10:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
43%
2020-ban a bruttó minimálbér összege 161 000 forint, a garantált bérminimum pedig 210 600 forint a kormányrendelet szerint. Ezt az összeget azok kapják, akik főállásban dolgoznak, vagyis napi nyolc órát, egész pontosan heti 36 óránál többet. A minimálbérhez igazodó minimum órabér bruttó 926 forint.
2020. jún. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem a 4-es válaszoló azt hiszi, hogy úgy gondolod, a minimálbért kellene levinni 60 ezerre. Nem az "alapjövedelem" tényleges jelentésére asszociált.


Alapjövedelem itthon nincs is most, a +60.000,- Ft kvázi segély nehogy már ne legyen elég. Megjegyzem, ha mindenki megkapja, az egyenlő az inflációval, és mindjárt el is értéktelenedik ennyivel a pénz. Ha meg nem kapja meg mindenki, de nagyon sokan, akkor azzal óriási kiszúrás, aki nem kapja meg, mert az infláció akkor is bekövetkezik, tehát az ő munkabére hirtelen kb. ennyivel kevesebbet fog érni.


Emiatt egyáltalán nem is támogatom ezt az ötletet.

2020. jún. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
42%
Amúgy meg tényleg. Hány éves vagy, hogy azt gondolod 60 000Ft bármire is elég? Ha meg válaszolnak neked ne bunkózz, hanem válaszolj normálisan.
2020. jún. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
56%

Utolsó, miért kellene az alapjövedelemnek bármire is elégnek lennie? Miért kellene egyáltalán alapjövedelem?


Te tudod amúgy, hogy az mit jelent? Nem a minimálbérről van szó, hanem arról a kvázi segélyről, amit felvetettek egyesek (nem is itthon egyébként), hogy MINDENKINEK munka nélkül, csak úgy kellene adni.

2020. jún. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
36%

A 60e ft kb rezsire elég, mellette ha nem saját ingatlanban laksz albidíj vagy ha van hiteled, akkor az... ha hitelmentesen van ingatlanod, akkor ugyebár ezek a költségek nincsenek.

DE! Élelmiszer, tisztítószerek, bmi, ami elronlik javítani v pótolni kell, öltözködés, utazás, stb.....

2020. jún. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
67%
Még mindig azt kérdezem: miért kellene egyáltalán alapjövedelem? Mások dolgoznak a pénzért...
2020. jún. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
8%
Szval akkor kérdező: 50e ft alapjövedelem, vagy 60e ft segély?
2020. jún. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
16%
Szval akkor kérdező: 60e ft alapjövedelem, vagy 60e ft segély?
2020. jún. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
87%

Én valóban elégedetlen voltam Magyarországon, ezért huszonkét évesen kiköltöztem Dániába, és itt nincs olyan nap, amikor ne adnék hálát azért az életért, amim most van.

Magyarországon sajnos alapvetően nagyon rossz a közhangulat, ami még a régebbi időkből maradt meg.

2020. jún. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Itt ténylegh félreértés van, mert sok az okoskodó csőbuta sajnos:

minimálbér = amit munka(!) után minimum meg kell kapj

alapjövedelem = ingyen pénz, ami munka nélkül is jár

Mit godnoltok, okosok, ha itt lenne fix alapjövelelem, mennyit dolgozna a magyar nép? Ez tényleg komoly elvárás, hogy ingyen járjon annyi pénz, hogy megélj belőle, dolgoznod se kelljen? Ti melyik bolygóról jöttetek?

2020. jún. 10. 11:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!