Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem jó a magyaroknak semmi?

Miért nem jó a magyaroknak semmi?

Figyelt kérdés
Előre leszögezném, nem vagyok hozzáértő, nem nézek tv-t, nem politizálok, úgy gondolom boldogabb az életem, ha ez kimarad, de ennek ellenére ezt soha nem sikerül megértenem: teljesen mindegy, kivan a kormány élén, az a magyarnak nem jó. Az rossz, az tönkreteszi, az elveszi.. és ezt nagyon hosszú ideje hallom az emberektől. Akkor mégis ki lenne jó? Ezt senki nem tudja megindokolni, és azt sem, hogy miért, egyszerűen csak olyan tipikus "magyaros" mentalitás, hogy szidalmazzunk mindenkit.
2013. okt. 20. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

Azért mert a magyarok egy nagyon izolált nemzet. Kultúrában, nyelvben nem hasonlítunk se Európa germán, szláv vagy újlatin népeire, finn és észt testvéreink túl messze élnek és nekik is mostanra már más kultúrája van.

Mindezekhez hozzá Magyarországon nagyon kevés ember tud tűrhetően akármilyen idegen nyelven beszélni.


Mindebből az következik, hogy bizonyos tekintetben Európa Észak-Koreája vagyunk, az átlag magyar nincs vele tisztában mi folyik az országhatárokon kívül, még a szomszédos országokról is 30 éves, homályos sztereotípiákban gondolkodnak (éhező Románia, fasiszta Ausztria, Szerbia, mint Jugoszlávia stb.)



Éppezért, az átlag magyar megtapasztal élete során egy bizonyos életszínvonalat az országban, és mivel a fent említett okokból nem ismer ennél se jobbat, se rosszabbat, maximum pár sztereotípiát a tündöklő Amerikáról, elkezd panaszkodni, nyavalyogni, nem veszi észre kiváltságos helyzetét, fogalma sincsen róla, hogy mennyire kiterjedt nálunk a szociális háló, hogy a magyar kormányoknak mennyire nyalniuk kell az állampolgárok seggét mindenféle szoci intézkedéssel, hogy elnyerjék a tetszésüket.

2013. okt. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%

Elég meredek azt állítani, hogy "semmi se", amikor csak kettő 2!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (ami igazából szinte 1 érdekszféra) párt volt 24 év alatt kormányon.


Ébresztő emberek. Megszavazzátok a szar helyett a fost, aztán még szidjátok is?


Röhejország.


Lehet lepontozni. Az igazság mindig fáj.

2013. okt. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Nyilván elhiszem és elfogadom hogy nyugaton sincs kolbászból a kerítés, de amíg azt látom Németországba élő családoknál hogy 10 milliós autóval járnak, (persze a feleségnek külön autója van). A gyerekeknek a legújabb iphone ipad meg mindenféle kütyü. Méregdrága hobbik a gyerekeknek, akár több is. Távolkeleti és Európa szerte utazások egy évbe többször és még sorolhatnám. Emellett nem akarom megenni hogy nekünk milyen fúú de jó. Persze előfordulhat hogy én pont csak ilyen gazdag családokat tudtam kiszúrni valami oknál fogva, és amúgy tele van az ország szegény megkeseredett emberekkel, nem tudom...
2013. okt. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem pontozok le senkit, érdekelnek a véleményeitek. Amit nem értek, hogy lehet szidni akárkit, de senki nem tudja normális érvekkel alátámasztani, hogy valójában miért is teszi mindazt, és azt sem, hogy helyette ki volna a jobb megoldás, és az mivel/miben nyújtana jobbat elődjénél.


Mindenesetre köszönöm válaszaitokat.

2013. okt. 20. 20:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha Afrikában élnék, akkor nem kérdezném, hogy miért nincs szuper tablet gépem. De itt élek Európában és az Ausztriában mosogató rokonom jóval többet keres, mint az itthon középvezetőként dolgozó apám. Így azért felmerül a kérdés, hogy a vezetéssel valami nincsen rendjén.
2013. okt. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kicsit erősen fogalmaztál a "semmi sem jó" dologgal, de kb. értem, mire gondolsz.

Szerintem azért van, mert a magyar elég gyanakvó a vezetőivel szemben. Az elmúlt 60 év sokatt rontott ezen a helyzeten, de mondhatnánk 2-300 évet is. Ha valaki nem hozza el nekünk a tejjel-mézzel folyó kánaánt, akkor már tuti átver minket.

Szóval azért nem jó egyik vezetés sem nekünk, mert nem bízunk bennük. Sajnos legtöbbször okkal, de nehéz eldönteni, mikor mi az igazság. Propagandaszövegeket hallgatunk ahelyett, hogy gondolkodnánk, és csodálkozunk, ha koppanunk a falon.

:)

2013. okt. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jó pár évtizede az emberek többségét nem érdekli más a teli bendőn kívül. (Hogy ez miért van így, messzire vezet, aki belegondol, tudja a választ.) Ne ellenkezzetek, dédszüleink volt hogy valóban éhesek voltak, mégse adták el a lelküket egy kolbászvégért. A nagyszüleink sajnos sok esetben igen, a szüleink már ebbe a "tutiba" születtek bele. Elvárás hogy az állam telepakolja a hűtőt, de inkább évről évre jobban telepakolja. Hogy szarral, és hogy hitelből, az nem számít. Mert JÁR.

Természetesen közben mindenért a "vezetés" a hibás. Hogy az egyén, az fel se merül, de azt is kevesek képesek észlelni hogy a "vezetésen", egy 10 milliós ország vezetőin kívül nagyobb hatalmak is vannak a világban. Hogy egy 20 milliós úszómedence nem egy kategória az egész ország többszáz milliárdos eladósításával. És a többi.

Hogy nem beszél más nyelveket a tömeg? Így igaz. De nem azért mert a mienk finnugor. Hanem mert az a kultúra ami nyelvtanulásra és tájékozódásra igényes réteget termelne ki, el lett tüntetve. A maradék meg óbégat a teli hűtőszekrényért.

2013. okt. 22. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!